sobota, 20 czerwca 2015

CBN: Comic Book News #38


Tradycyjnie już w sobotę prezentujemy zebrane w jednym miejscu najciekawsze newsy dotyczące wydawnictwa DC Comics, które pojawiły się w internecie na przestrzeni ostatniego tygodnia. Zapraszamy do lektury!


*ALL-STAR SECTION EIGHT to powrót Gartha Ennisa do bohaterów znanych z kart HITMANA. Postacią wiodącą jest Sixpack – nałogowy alkoholik o małym rozumku w śmiesznym kostiumie, który w obliczu pewnego zagrożenia podejmuje się misji odbudowy drużyny, ale niestety brakuje mu cały czas jednej osoby do utworzenia tytułowej Section Eight. Większość dawnych kolegów o bardzo nietypowych mocach zginęła bowiem na łamach serii HITMAN. Sixpack chce, aby ósmym członkiem ekipy został ktoś ze znanych i lubianych herosów DC i przez kolejne numery mini serii będzie przekonywał do tego członków Ligi Sprawiedliwości.W #1 gościnny występ zaliczył Batman, z kolei w kolejnych trzech odsłonach zobaczymy Green Lanterna, Martiana Manhuntera oraz Wonder Woman. Ennis chciał wspólnie z rysownikiem Johnem McCreą przywrócić specyficzny klimat z komiksu o Hitmanie z lat 90-tych. Scenarzysta ma pomysł na kolejną mini serię i jeśli dostanie taką możliwość od DC, to z chęcią razem z Johnem ją stworzą. Nie ma z kolei szans na to, aby wspomniani panowie zaangażowali się w jakąś serię ongoing dla DC.

*Najbliższe dwa numery serii BATGIRL skupią się na relacji ojca z córką, a Barbara będzie musiała zmierzyć się z faktem, że Jim Gordon jest teraz nowym Batmanem. Początkowo oboje są do siebie wrogo nastawieni, ale łączy ich wspólny cel, którym jest powstrzymanie nowej złej postaci o pseudonimie Livewire (patrz SUPERMAN TAS). Jak wyglądała kiedyś Livewire, a jak w wersji Babs Tarr możecie porównać tutaj. Rozpocznie się też trwający przez kilka miesięcy wątek związany z Alysią Yeoh, który zakończy się podobno zaskakująco w październiku. Więcej.

*W ROBIN: SON OF BATMAN Damian musi stawić czoło swojej przeszłości. Jego matka Talia i dziadek Ras Al Ghul poddali go w przeszłości rocznemu szkoleniu zwanemu "Rok krwi", które miało go przygotować do przyszłej roli dziedzica Al Ghula. Damian pod wpływem ojca zmienił się i chce być dobry, chce być synem swojego ojca. W towarzystwie Goliatha - wyrośniętego czerwonego Man-Bata zamierza odpokutować za dawne grzechy. Jego tropem podąża córka Nobody'ego, którego Damian zabił w pierwszej historii w BATMAN AND ROBIN z New 52.


Robin stoi przed trudnym wyborem, nie chce podążać ścieżką Al Ghulów, ale musi zdecydować, czy pójdzie śladem Bruce'a, czy też wybierze własną drogę. Póki co w serii nie będzie Bruce'a - z wiadomych przyczyn, ale za to zobaczymy Talię, która po powrocie do życia cierpi na amnezję. Dotychczasowy rysownik B&R, Patrick Gleason w nowej serii odpowiada nie tylko za rysunki, pełni również obowiązki scenarzysty. Więcej.

*20-letni student Khalid Nassour, główny bohater serii DR. FATE jest Amerykaninem egipskiego pochodzenia, ponieważ komiks nawiązuje właśnie do mitologii egipskiej. Chłopak dopiero co rozpoczął studia na medycynie idąc tym samym w ślady własnego ojca. Ojca, który zmuszony był do emigracji i później jak wielu jego rodaków osiadł w Brooklynie pracując jako kierowca taksówki. 
Khalid jednocześnie staje się doktorem w podwójnym znaczeniu tego słowa: jako doktor medycyny oraz jako Dr. Fate ratujący świat przed zagładą. Khalid uczy się powoli „obsługi” hełmu i zadawania odpowiednich pytań Nabu. Ojciec Khalida zapłaci największą cenę za to, że jego syn zyskał boskie moce. Akcja komiksu rozgrywa się poza głównym DCU i z dala od wszelkich superbohaterów. Paul Levitz jest na etapie pisania zakończenia pierwszej historii, która zamknie się w 6-7 numerach. Dalsze losy serii będą już zależeć od jej przyjęcia przez fanów.

*SPOJLER z najnowszego numeru SECRET SIX!

 Jak się okazuje pod postacią Damona Wellsa/Big Shota będącego tak naprawdę wtyczką w zespole, ukrywa się dawno nie widziany w DCU Ralph Dibney znany lepiej jako Elongated Man – klik.

*Nico Lathouris oraz Mark Sexton dzielą się swoimi wrażeniami na temat MAD MAX: FURY ROAD – FURIOSA #1 w tym miejscu.

*W SUPERMAN #41 dowiemy się m.in. dlaczego Lois Lane zdecydowała się ogłosić światu prawdę o podwójnej tożsamości Człowieka ze Stali. Clark będzie musiał zmierzyć się z nowoczesną technologią i błyskawicznym przepływem danych, przez które nie sposób już ukryć się za okularami i zmienioną fryzurą. Wszyscy go znają i nie ma gdzie się schować przed trudnymi pytaniami.Odkrycie nowych mocy zmieniło eSa nie tylko wpłynęło na fizyczne odczucia bohatera, ale również, a może przede wszystkim na jego psychikę. Grzeczny chłopiec i harcerzyk odszedł w niepamięć, nowy Superman jest  bardziej męski, szorstki, łobuzerski.

*Artykuł autorstwa Lois Lane, w którym reporterka ujawniła światu prawdę o Supermanie – klik.

*Bryan Hitch chciałby by jego run w JLA: JUSTICE LEAGUE OF AMERICA składał się z 7 części. Każda historia pozwoliłaby zabłysnąć poszczególnym członkom Ligi - czyniąc po kolei każdego z nich narratorem. Wszystkie historie tworzyłyby jedną, spektakularną całość.Hitch nie musiał czytać ponownie żadnych komiksów z JLA, superherosi są w jego DNA. Rysowanie ich przygód to spełnienie jego marzeń z dzieciństwa. W JLA nie ma jednego lidera - Batmana bądź Supermana. Cała siódemka to osobnicy alfa. Seria osadzona jest we własnym kontinuum. Skład Ligi jest podyktowany tym, że Hitch przeczytał pierwsze tomy JUSTICE LEAGUE z New 52 i taka drużyna utrwaliła mu się w pamięci. Użycie Cyborga jest dodatkowym bonusem, ponieważ autor darzy ogromnym sentymentem THE NEW TEEN TITANS, który to tytuł był kiedyś jego ulubionym komiksem.

Hitch zamierza tworzyć nowych złoczyńców i właśnie ci będą głównymi przeciwnikami w poszczególnych historiach. Będą też pojawiać się już znani złoczyńcy. W pierwszej historii antagonistą jest ktoś owy, ale zarazem to postać widziana w komiksach z Supermanem w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych. Więcej tutaj

*W WONDER WOMAN #41 Diana zadebiutowała w swoim nowym kostiumie/zbroi – proces tworzenia znajdziecie tutaj. Według scenarzystki Meredith Finch nowy wizerunek związany jest z przemianami, jakie zaszły w życiu głównej bohaterki. Ma on stanowić połączenie Diany członkini Ligi Sprawiedliwości z Dianą Boginią Wojny i królową Themysciry. Mamy 21 wiek i czas skończyć z WW paradującą w czymś, co przypomina strój kąpielowy.

Postać, której głos słychać w końcówce #41 to Aegeus, który jest nową wersją dawnego złoczyńcy. Nowy arc odpowiada m.in. na pytanie związane z możliwością uśmiercenia bogów i przejęcia ich mocy. Będzie skupiony głównie na Dianie, ale dużą rolę odegra również Donna Troy i jej droga do odkupienia win. Więcej.

*Pierwszych siedem numerów serii TEEN TITANS pisanej przez Willa Pfeifera, miało ukazać się pierwotnie w formie wydania zbiorczego w twardej oprawie, co akurat nie jednych musiało zdziwić, gdyż tylko topowe serie DC wydawane są najpierw jako HC-ki, a później jako trejdy. Ostatecznie zdecydowano, że album ukaże się 5 sierpnia od razu w opcji z miękką okładką, a cena automatycznie z 24,99$ spada do 16,99$.

Z kolei bohater o imieniu Klarion w ogóle nie doczeka się własnego wydania zbiorczego, gdyż DC właśnie zdecydowało się na wycofanie z preorderu komiksu KLARION VOL. 1: NEW WITCH IN TOWN, zbierającego całą krótką serię egzystującą jeszcze niedawno w ramach New 52. Obie decyzje wydają się słuszne.

*Proces tworzenia okładki do serii DOOMED – klik.

*Schemat bat-zbroi:*Jeden z fanów stworzył własną wersję maski Jokera. Prezentuje się naprawdę nieźle – klik.

*W minionym tygodniu scenarzysta Warren Ellis trafił na kilka dni do szpitala po tym, jak stwierdzono u niego objawy podobne do zawału serca. Artysta miał przez chwilę sparaliżowaną nawet część twarzy, ale ostatecznie okazało się, że to „tylko” mini zawał, po którym cierpiący na nadciśnienie pacjent został przebadany i o własnych siłach opuścił szpital. Miejmy nadzieję, że Ellis będzie od tej pory bardziej na siebie uważał.

*Dan DiDio od zawsze chciał pozbyć się Dicka Graysona z komiksu, co zresztą naczelny sam zdradził na początku tego roku, kiedy ujawnił niezrealizowane plany związane z INFINITE CRISIS z 2005 roku. Jedną z konsekwencji tego eventu miała być właśnie śmierć Dicka Graysona. Jak się okazuje już w 2004 roku DiDio nakreślił projekt o nazwie CRISIS II albo CRISIS ON INFINITE FUTURES, gdzie m.in. miało dojść do złamania Graysona i przejścia tej postaci na ciemną stronę mocy. Na całe szczęście Dickowi nic chyba obecnie nie grozi zwłaszcza, że seria GRAYSON okazała się sukcesem.

*25 września w USA: Dzień Batmana - klik.

*Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, to niedawno na Tweeterze, Amanda Conner i Jimmy Palmiotti potwierdzili, że Harley Quinn oraz Poison Ivy łączy coś więcej, niż tylko przyjaźń.

*Początek ruchu sieciowego o nazwie #IM4PREZ oraz kilka różnych grafik promujących PREZ i inne tytuły z DC You – klik.

*Program Bałtyckiego Festiwalu Komiksu - BFK 2015, który odbędzie się w najbliższy weekend w Gdańsku

*W październiku Mucha Comics wyda LIGHT BRIGADE Petera Tomasiego. Komiks pierwotnie ukazał się w barwach DC w 2004 roku, jednakże po dekadzie jest to już tytuł, który możemy w USA dostać z logo wydawnictwa Dark Horse.
*Wywiad z naczelnym Egmontu - klik.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia - klik.

*17 czerwca w USA ukazały się:

Astro City #24,
Black Canary #1,
Black Canary And Zatanna Bloodspell TP,
Deathstroke Volume 1 Gods Of War TP,
Doomed #1,
Dr. Fate #1,
The Flash Volume 6 Out Of Time HC,
Gotham Academy Volume 1 TP,
Harley Quinn And Power Girl #1 (z 6),
He-Man And The Masters Of The Universe Volume 5 The Blood Of Grayskull TP,
Infinite Crisis The Fight For The Multiverse #12,
Justice League Of America #1,
The Kitchen #8 (z 8),
Mad Max Fury Road Furiosa #1,
Martian Manhunter #1,
Prez #1 (z 12),
Red Hood And The Outlaws Volume 6 Lost And Found TP,
Robin Son Of Batman #1,
Secret Six #3,
Secret Six Volume 2 Money And Murder TP,
Sensation Comics Featuring Wonder Woman #11,
Sinestro #12,
Superman/Wonder Woman #18,
Teen Titans Go #10,
Wonder Woman #41.

Dawid & Damian

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza