niedziela, 7 czerwca 2015

Smaczki z ARROW #22

Przedostatni epizod niedawno zakończonego sezonu ARROW zawierał w sobie kilka ciekawych odniesień, z czego dwa dotyczyły pewnej lubianej przez fanów komiksów postaci, która jednak ma stosunkowo małe szanse pojawić się w tym serialu. O kim mowa? Sprawdźcie w rozwinięciu posta.

This Is Your Sword
Już sam tytuł jest pewnym smaczkiem, ponieważ nie pierwszy raz w historii trwania ARROW, twórcy serialu nazywają epizody tytułami piosenek Bruce'a Springsteena. Co ciekawe, jak dotąd za każdym razem mieliśmy z tym do czynienia przy okazji przedostatniej odsłony danego sezonu. "This Is Your Sword" to tytuł jednej z piosenek znajdujących się na albumie High Hopes z 2014 roku.
Red Arrow/Red Hood
Aż dwa odniesienia do postaci Red Hooda pojawiły się w tym epizodzie. Za pierwszym razem w momencie, gdy dowiadujemy się iż Roy Harper w swoim nowym miejscu pobytu przybrał imię Jason. Skojarzenia z wkrótce debiutującą serią poświęconą właśnie tej dwójce herosów nasuwają się właściwie same, zwłaszcza gdy przypomnimy sobie iż komiksowy Red Hood jest bardzo uzdolniony z zakresu mechaniki, a właśnie naprawianie samochodów to coś, czym w odcinku tym zajmował się Roy.

Nieco bardziej ukryty jest ten drugi smaczek. Pojawia się on bowiem w momencie rozmowy Malcolma Merlyna z Theą. Mężczyzna zdradził w niej dziewczynie, że nie jest ona pierwszą znaną mu osobą, która została przywrócona do życia przez Jamy Łazarza. Jak doskonale pamiętacie, w komiksach całkiem niejednokrotnie miejsce to wskrzesiło i/lub odmładzało Ra's Al Ghula, a także nie kogo innego jak właśnie Jasona Todda.

I znowu Ferris Air
Trudno mieć jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, że nazwa Ferris Air pojawia się w ARROW oraz THE FLASH przypadkowo. Miejsce gdzie pracował Hal Jordan w końcu musi odegrać jakąś znaczącą rolę w którymś z tych seriali i osobiście obstawiam, że będzie to jednak ARROW.
Katana na ekranie
Może to tylko ja, ale kostium debiutującej w pełnej krasie na łamach serialu ARROW Katany spodobał mi się dużo bardziej, niż to co dotychczas zdążyli ujawnić twórcy filmowego SUICIDE SQUAD. Niestety, za wyjątkiem kostiumu nie otrzymaliśmy zbyt wiele komiksowej Katany w Tatsu. Zabrakło więc oficjalnego potwierdzenia, iż dzierżony przez nią miecz ma nadnaturalne zdolności. Szkoda.

Amina Raatko
Któż to, pomyślicie? Postać ta wspomniana zostaje w ARROW już drugi raz, a i w komiksach można znaleźć o niej pewne informacje. Niestety niewiele i nic pewnego, niemniej chociaż Amina Raatko nigdy nie pojawiła się ani w komiksach ani w serialu, w starym DCU imię i nazwisko to pojawiło się przy okazji jednego z nielicznych występów Nyssy Al Ghul i spekuluje się, że tak właśnie nazywała się jej matka.

Na dziś to tyle, "Smaczki" powrócą już wkrótce z finałową odsłoną.

2 komentarze:

  1. Damiana nie wskrzesiła Jama Łazarza. Został on wskrzeszony za pomocą Chaos Crystal (albo jego odłamka, nie pamiętam dokładnie).

    OdpowiedzUsuń