sobota, 1 lipca 2017

CBN: Comic Book News #152


Miniony tydzień nie zasypał nas lawiną interesujących komiksowych informacji, stąd pracy nad najnowszą odsłoną CBN było mniej, niż zazwyczaj. Krótki przegląd najciekawszych newsów, w tym kilka spoilerów z najnowszych zeszytów, znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

*W sierpniu w ramach serii BATGIRL rozpocznie się historia "Summer of Lies", w której Barbara oraz Dick będą musieli wspólnie zmierzyć się z demonami przeszłości, kiedy byli jeszcze nastolatkami. Po zakończeniu nieudanego związku z Ethanem Cobblepotem Babs i Dick ponownie wpadają na siebie, a łączące ich uczucie jest mocno skomplikowane. Złoczyńcą w tym arcu będzie kobieta o pseudonimie Red Queen.

*Elmer Fudd, Bugs Bunny oraz gościnnie kilka innych postaci ze świata Looney Tunes i Mroczny Rycerz. Wszystko to w niezwykle oryginalnej wersji noir.
Wszystkie smaczki prosto z one-shota BATMAN/ELMER FUDD znajdziecie tutaj.

*Spoilery z ACTION COMICS #982:

Hank Hanshaw i skompletowany przez niego Revenge Squad decydują się zaatakować Fortecę Samotności. Celem jest skrywana w jej wnętrzu technologia, dzięki której każdy ze złoczyńców chce osiągnąć coś więcej, niż tylko zemsta na Człowieku ze Stali.


Złoczyńcy nie wiedzą, że podczas pobytu w Black Vault Superman stracił swój wzrok. Nie wiadomo, jak długo zajmie powrót do pełni zdrowia, a w dodatku brana pod uwagę kryptonijska zbroja użyta do regeneracji po walce z Doomsdayem, wyczerpała bezpowrotnie swoje niezwykłe możliwości. Kal-El decyduje się grać na czas i samotnie stawić czoła przeciwnikom, ale w chwilę przedtem wzywa na pomoc Supergirl. Ta zjawia się na miejscu w towarzystwie Luthora, Steela, New Super-Mana oraz Superwoman. Zamierzają oni walczyć w obronie osłabionego Supermana. Jest to zatem debiut dowodzonego przez Leksa zespołu, który można określić jako "Superman Squad".

*Świeża porcja okładek do wybranych lipcowych zeszytów - klik.

*Rob Williams opowiada o aktualnych wydarzeniach w serii SUICIDE SQUAD:*Sekret z przeszłości pomiędzy Batmanem oraz Zatanną, a także pytanie o to, czy Batman zna prawdę o losie Tima Drake'a - między innymi te kwestie pojawiają się w najnowszym zeszycie serii DETECTIVE COMICS. Więcej na temat tego numeru (uwaga na ewentualne spoilery) znajdziecie tutaj.

*Przykładowe strony pochodzące z komiksu MISTER MIRACLE #1, który ukaże się na początku sierpnia  - zobacz.

*Steve Orlando wypowiada się bardzo szeroko na temat Midnightera oraz Apollo. Wywiad ze scenarzystą znajdziecie tutaj.

*Greg Rucka rozstaje się z serią WONDER WOMAN łącząc ponownie w parę Dianę i Trevora, a także pozostawiając kolejnym twórcom otwartą drogę, jeśli chodzi o kontynuowanie zainicjowanych wątków. Szczegóły odnośnie wydarzeń z #25 znajdziecie w tym miejscu.

*Przykładowe plansze i krótkie opisy lipcowych komiksów od Egmontu - klik.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów:

- Patrick Zircher w zastępstwie Victora Bogdanovicia zilustruje ACTION COMICS #984
- Inaki Miranda, a nie Chris Wildgoose wykona rysunki do BATGIRL #13
- Stephen Byrne, a nie Jamal Campbell narysuje GREEN ARROW #27

*Spoilery z THE FLASH #25

W najnowszym zeszycie przedstawiony został zmodyfikowany origin Reverse-Flasha. Złoczyńca ten szybko został sierotą, czuł się samotny i opuszczony. Jego jedną radością było studiowanie wyczynów Szkarłatnego Speedstera z XXI wieku. Krótko po tym, jak Eobard Thawne na wzór swojego wielkiego idola stał się Flashem XXV wieku, Barry Allen pojawia się w przyszłości i szybko nawiązuje koleżeńskie stosunki ze swoim fanem. Wszystko do czasu, gdy  Barry odkrywa, że Thawne sam inicjuje niebezpieczeństwa i naraża życie ludzi tylko po to, aby później ich ratować i zyskiwać uznanie w oczach obserwatorów. Allen pokonuje fałszywego superbohatera i umieszcza go za kratkami.Thawne poddany zostaje programowi resocjalizacji, rozpoczyna pracę w muzeum Flasha, a po pewnym czasie awansuje na kierownicze stanowisko zyskując tytuł profesora. Następnie zakłada żółty kostium nawiązujący do barw, jakie nosi każdy z sidekicków Flasha i cofa się w przeszłość. Chce pokazać swojemu idolowi z przeszłości, jakie wielkie zrobił postępy. Wpada jednak w gniew widząc, że Barry ma już sidekicka w postaci Wally'ego Westa i zdając sobie sprawę, że jego niezwykła więź z idolem nie była wcale wyjątkowa. Thawne powraca do swojej teraźniejszości i zaczyna obmyślać plan zemsty, ukazania Flashowi ogromnego bólu i poczucia straty, jaki on sam właśnie przeżywa.

Pod koniec zeszytu Reverse-Flash pokonuje Barry'ego i na oczach uwięzionej Iris zdejmuje mu maskę z twarzy.

Więcej, w tym przypomnienie wcześniejszych originów złoczyńcy - klik.

*Marc Silvestri napisze oraz narysuje mini serię z udziałem Batmana oraz Jokera. Komiks ma składać się z sześciu numerów, w których dwaj zaciekli wrogowie będą tym razem ze sobą współpracować. Prace nad komiksem trwają już od kilku lat i na tę chwilę nie wiadomo, kiedy zostaną ukończone. Przykładowe grafiki dotyczące tego projektu znajdziecie tutaj.

*Małe podsumowanie dotychczasowej pracy Roberta Vendittiego w świecie Zielonych Latarni, które pokazuje, że następca Geoffa Johnsa po raczej słabym początku wreszcie znalazł się na właściwej ścieżce - klik.

*Głośno komentowany BATMAN #24 po raz czwarty trafi do druku, zaś BATMAN #25 doczeka się pierwszego wznowienia.

*MAD MAGAZINE ma nowego edytora, piątego w swojej 65-cioletniej historii. Został nim Bill Morrison, ilustrator i współzałożyciel Bongo Comics. Dotychczasowy edytor John Ficarra (pracował na różnych stanowiskach od 1984 roku) do końca roku będzie pełnił rolę konsultanta, a w tym czasie siedziba MAD przeniesie się z Nowego Jorku do Burbank.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*28 czerwca w USA ukazały się:

Absolute Y The Last Man Volume 3 HC,
Action Comics #982,
Astro City #45,
Batgirl #12,
Batman '66 Meets Wonder Woman '77 #6 (z 6),
Batman Beyond #9,
Batman Beyond Volume 1 Escaping The Grave TP,
Batman By Brian Azzarello And Eduardo Risso Deluxe Editon HC,
Batman Elmer Fudd Special #1,
Batman The Shadow #3 (z 6),
Blue Beetle #10,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye Volume 1 Going Underground TP,
Dark Knight A True Batman Story TP,
Detective Comics #959,
The Flash #25,
The Flash Volume 9 Full Stop TP,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #23,
The Hellblazer #11,
Jonah Hex Yosemite Sam Special #1,
Justice League Of America #9,
Kamandi Challenge #6 (z 12),
Lucifer #19,
Mother Panic #8,
Suicide Squad #20,
Supergirl Being Super #4 (z 4),
Superman Action Comics The Rebirth Deluxe Collection Volume 1 HC,
Superman Action Comics Volume 3 Men Of Steel TP,
Teen Titans #9,
Wonder Woman #25,
Wonder Woman 100 Project TP.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz