sobota, 8 lipca 2017

CBN: Comic Book News #153


Wakacje wakacjami, a tymczasem na blogu ląduje tradycyjny sobotni przegląd komiksowych newsów dotyczących świata DC. Dla Waszej wygody sprawdziliśmy wszystkie najistotniejsze informacje z minionego tygodnia i umieściliśmy je poniżej. Zapraszamy!

*W październiku Joker będzie bohaterem, a Batman złoczyńcą. Wszystko za sprawą Seana Gordona Murphy'ego i jego długo wyczekiwanego komiksu, którego tytuł właśnie ujawniono -  BATMAN: WHITE KNIGHT.W świecie przedstawionym w tym komiksie Joker zostaje wyleczony. Będąc zdrowym na umyśle zaczyna postrzegać Batmana jako największego złoczyńcę w Gotham City, który swym działaniem napędza spiralę szaleństwa.

Joker - teraz Jack - zacznie używać mediów do walki z elitami miasta, co przysporzy mu aprobatę ze strony ludności. Joker zawsze był geniuszem. Teraz może walczyć z Batmanem otwarcie, za pomocą słowa. Mroczny Rycerz nie może nic zrobić, bo Jack działa zgodnie z prawem. Uważa, że Gotham potrzebuje Białego Rycerza i właśnie tym zamierza się stać. Joker-szaleniec był niebezpieczny, Jack-polityk nie musi mordować i wprowadzać chaosu by zagrozić Batmanowi. Co czyni go jeszcze bardziej groźnym, choć nie według niego samego.

#1 z planowanych ośmiu odsłon ukaże się 4 października.

Więcej grafik.

*Kolejna historia w BLUE BEETLE skupi się na Jamiem i typowych sprawach nastolatków - randkach, relacji z rodzicami plus byciu superbohaterem. Ted Kord dalej będzie mentorem młodego herosa z El Paso.

Wiemy, że w rzeczywistości Rebirth Ted był kiedyś Blue Beetlem, ale porzucił tę rolę ze względu na kłopoty z sercem. Twórcy serii powiedzieli, że era Justice League International (którą zresztą sami tworzyli) nie jest częścią obecnego kontinuum. Owszem, Ted Kord był Blue Beetlem, ale nie należał do Ligi.


W #12 wystąpi Batman. W Rebirth Ted nie wie, że Bruce Wayne to Batman. Obaj w ogóle się nie znają. W #13 Beetle i Teri trafią do XXXI wieku. Będzie to swego rodzaju epilog do serii JUSTICE LEAGUE 3001.


*HARLEY QUINN AND BATMAN to pięcioczęściowy, cyfrowy prequel do nadchodzącego filmu animowanego w reżyserii Bruce'a Timma. Dwutygodnik zadebiutuje 31 lipca. W komiksie, Harley chce wyjść z cienia Jokera i z pomagiera stać się pełnoprawnym superzłoczyńcą.


Za komiks odpowiadają Ty Templeton i Rick Burnet. Obaj współpracowali wcześniej nad komiksowymi tie-inami do kultowego BATMAN TAS.

Z kolei w październiku ruszy sequel do animacji, mający z resztą taki sam tytuł - BATMAN AND HARLEY QUINN. Tym razem będzie to zbiór krótkich historii. Wśród twórców wymieniani są: Templeton, Jeff Parker, Craig Rousseau, Luciano Vecchio, Amanda Deibert, David Hahn, Dario Brizuela, Matthew Dow Smith i Sandy Jarrell. Papierowe wydanie zbiorcze planowane jest na lato 2018.

*W październiku dojdzie do crossoveru z Archie Comics w sześcioczęściowej mini serii HARLEY & IVY MEET BETTY & VERONICA. Autorami komiksu są Paul Dini, Marc Andreyko i Laura Braga.


Ivy dowiaduje się o planach osuszenia podmokłych terenów pomiędzy Gotham City i Riverdalle. Udaje jej się namówić swoją kumpelę Harley do porwania bogatej mieszanki Riverdalle (Veronica Lodge) i jej przyjaciółki (Betty Cooper).

*Jak donosi serwis BleedingCool, Mark Doyle ma być odpowiedzialny za powołanie do życia nowego imprintu skierowanego do dojrzałego odbiorcy. Imprintu, gdzie prezentowane będą historie z udziałem superbohaterów świata DC, które rozgrywają się zarówno w kontinuum,  jak i poza nim. To tam ma znaleźć się miejsce m.in. dla historii Scotta Snydera oraz Seana Murphy'ego, która pierwotnie miała ukazać się w ramach ALL-STAR BATMAN. Czyżby szykował się następca dogorywającego Vertigo? Jaki wpływ będzie miało to na przyszłość Young Animal? Czekamy na jakieś oficjalne informacje podczas zbliżającego się SDCC.

*Porcja interesujących plansz (bez tekstu) do DARK NIGHTS METAL #1.

DC ogłosiło również, że zeszyty od 2 do 6 tej mini serii będą kosztowały nie jak zapowiedziano wcześniej 4,99$, a jedynie 3,99$. Odpowiedzialny za dział sprzedaży John Cunningham tłumaczy to faktem, iż zamówienia złożone na DD: THE FORGE #1, DD: THE CASTING #1 oraz DN: METAL #1 zdecydowanie przerosły oczekiwania wydawnictwa, stąd można było sobie pozwolić na taką obniżkę.

*Zmiany wśród twórców dwóch one-shotów, które ukażą się w sierpniu w celu upamiętnienia Jacka Kirby'ego. Oto one:

- Mark Buckingham zastąpi Nicka Bradshawa (główna historia), zaś Steve Rude Klausa Jansona (historia dodatkowa) w roli rysownika zeszytu MANHUNTER SPECIAL #1.- Paul Levitz oraz Phil Hester zajmą się back-upem do DARKSEID SPECIAL #1, zastępując w tej roli Sama Humphriesa oraz Steve'a Rude'a.

*Rzut oka na pierwsze warianty okładkowe, jakie szykowane są na sierpień - zobacz.

W najnowszym zeszycie serii SCOOBY APOCALYPSE skrzyżowały się wreszcie ścieżki drużyny Scooby'ego oraz gangu Scrappy'ego. Tym samym nastąpiło połączenie wątku głównego z back-upem i powstało kilka stron wolnej przestrzeni. Przestrzeni, którą scenarzyści serią postanowili wykorzystać do opowiedzenia przygód innej postaci ze świata Hanna-Barbera, a konkretnie Secret Squirrel. Będzie to historia utrzymana w klimacie filmów z Jamesem Bondem.Seria nadal będzie ukazywała się jako miesięcznik, a Giffen oraz DeMatteis dostali zielone światło od Dana DiDio, aby kontynuowali swój projekt tak długo, jak będą mieli na to ochotę. Giffen dotarł właśnie do miejsca, gdzie musi podjąć ważną decyzję odnośnie dalszych przygód Scooby'ego i spółki. Jeden scenariusz zakłada zagłębianie się dalej w postapokaliptyczny świat zamieszkiwany przez wykreowane przy udziale Velmę potwory, zaś w drugim drużyna likwiduje epidemię i przechodzi do zupełnie nowej przygody.

*Małe spoilery z BATMAN #26!

Riddler wychodzi cało ze starcia z Jokerem i pozbywa się kuli ze swojego brzucha. Pozostaje jednak blizna, którą Nygma poszerza tworząc swój nowy symbol - znak zapytania.

Joker zleca Carmine Falcone jak najszybsze zabójstwo Riddlera. Gdy tak się nie dzieje klaun rani Carmine i zabija jego pomocników. Zostawia przy życiu Pingwina (wyglądem nawiązujący do Oswalda z filmu POWRÓT BATMANA), którego bierze na swojego osobistego pomocnika.Riddler nawiązuje współpracę z Poison Ivy, która z łatwością rozprawia się ze zbirami Falcone'a.

Więcej na temat tego zeszytu - klik.

*Benjamin Percy krótko na temat aktualnych wydarzeń w serii GREEN ARROW, w tym o współpracy Olivera z Flashem:*Komiks BATMAN/ELMER FUDD #1 doczeka się dodruku.

*W pierwszym kwartale przyszłego roku DC wyda między innymi:

- BATMAN: SUPER POWERS  - historia napisana przez Marka Guggenheima oraz narysowana przez Jerry'ego Binghama w ramach serii BATMAN CONFIDENTIAL #50 - 54.
- HAWKWORLD BOOK ONE (zeszyty 1-8 oraz annual #1).
- GREEN LANTERN CORPS: BEWARE THE POWER VOL. 1 (GLC #207-215 oraz TALES OF GLC ANNUAL #2-3).
- BATMAN: THE DARK KNIGHT DETECTIVE VOL. 1 (DETECTIVE COMICS #575 - 578 oraz BATMAN: FULL CIRCLE).

*Kilka spoilerów z DEATHSTROKE #1, w tym powrót pewnej podwójnej agentki - sprawdź.

*DC podwoi nakład komiksu AMERICAN WAY: THOSE ABOVE AND THOSE BELOW #1, który ukaże się w przyszłym tygodniu. Każdy sklep komiksowy dostanie drugie tyle, co zamówił i to za darmo. Z kolei jeśli jakiś sklep komiksowy nie zamówił wcześniej żadnej kopii tego zeszytu, to i tak dostanie jedną sztukę gratis.

*Kolorystka Kelly Fitzpatrick opowiada o swojej pracy nad m.in. zakończoną mini serią SUPERGIRL: BEING SUPER, czy SHADE: THE CHANGING GIRL - przeczytaj.

*Frank Cho wykonał własną interpretację sceny z udziałem Swamp Thinga oraz Batmana, jaka widnieje na okładce SWAMP THING #7 autorstwa Bernie Wrightsona. Rysunek ten powstał w ramach cyklu "One Minut Later", gdzie znani artyści nawiązując do kultowych okładek pokazują, co by się wydarzyło wspomnianą minutę później - zobacz.

*HARLEY QUINN 25TH ANNIVERSARY SPECIAL #1 (premiera 6 września) ukaże się również ze specjalnym wariantem okładkowym, który zdobyć będą mogli tylko ci sprzedawcy, którzy odpowiednio wcześniej hurtowo zamówią kilka tysięcy kopii tego zeszytu.

*Jorge Jimenez (SUPER SONS) prezentuje próbkę swoich niezwykłych umiejętności:*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*5 lipca w USA ukazały się:

Bane Conquest #3 (z12),
Batman #26,
Cyborg #14,
DC Comics Bombshells #30,
DC Super Hero Girls A Kids Coloring Book TP,
Deathstroke #21,
Deathstroke Volume 2 The Gospel Of Slade TP,
Everafter From The Pages Of Fables #11,
Green Arrow #26,
Green Lanterns #26,
Harley Quinn #23,
He-Man/Thundercats TP,
Injustice 2 #5,
Injustice Ground Zero Volume 1 HC,
It's A Bird TP (New Edition),
Justice League #24,
Nightwing #24,
Savage Things #5 (z 8),
Shade The Changing Girl #10,
Superman #26,
Wonder Woman By Greg Rucka Volume 2 TP,
Wonder Woman The Golden Age Omnibus Volume 2 HC.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" MaksymowiczŹródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

2 komentarze:

  1. Mam jakieś dziwne wrażenie patrząc na rysunki Grahama Nolana w Bane Conquest,że robiono je strasznie szybko i niedokładnie. W latach 90 byl on moim jednym z dwóch ulubionych rysowników, ale patrzac teraz na to co rysuje to ogromny regres formy Pana Nolana :-/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też mam takie odczucia. Kiedyś rzeczywiście jego kreska była dokładniejsza, a dzisiaj zostało już tylko nazwisko, forma gdzieś uciekła. Warto też zauważyć, że gdy sam nakłada tusz na swoje szkice to efekt jest zawsze gorszy, niż gdy robił to za niego np. Scott Hanna.

      Usuń