sobota, 15 lipca 2017

CBN: Comic Book News #154


Ostatnie dni wyjątkowo mocno obrodziły w zapowiedzi nowych tytułów, które w bliższej lub nieco dalszej przyszłości ukażą się pod szyldem DC. Wspominamy o nich wszystkich w paru zdaniach poniżej, a oprócz tego również jak zwykle kilka spoilerów z najnowszych zeszytów, czy też świeża porcja alternatywnych okładek. W następny weekend odbędzie San Diego Comic Con, także spodziewajcie się jeszcze większej ilości ciekawych zapowiedzi ze strony DC. Wszystkie gorące newsy z SDCC znajdziecie oczywiście na naszym blogu.

*W 2018 linia "Earth One" poszerzy się o kolejny tytuł.  Corinna Bechko, Gabriel Hardman i Jordan Boyd pracują nad GREEN LANTERN: EARTH ONE VOL. 1.

W tej wersji, Hal Jordan będzie astronautą pracującym dla Ferris Galactic. Podczas poszukiwania asteroid Hal znajdzie zielony pierścień. Tak zacznie się jego kosmiczna misja w celu odbudowania upadłego Korpusu Zielonych Latarni.Komiks będzie nowoczesnym, epickim sci-fi, który jednocześnie pozostanie bliski korzeniom postaci ze Srebrnej Ery.

Hal z Ziemi Jeden jest naukowcem, dlatego będzie używał pierścienia inaczej niż postać, którą znamy z głównej Ziemi DCU.


*Ojciec sukcesu Deadmana - Neal Adams powróci do tej postaci w 6-oczęściowej mini serii. Premiera #1 (ze specjalną, świecącą w ciemności okładką) zaplanowana jest na jesień.Historia będzie skupiona na śledztwie w sprawie morderstwa Bostona Branda, czyli alter-ego Deadmana gdy ten jeszcze żył.

W serii wystąpią Batman, Ra's Al Ghul, Zatanna, Phantom Stranger, Dr. Fate i Spectre.

*Poniższy punkt zawiera spoilery z one-shotu DARK DAYS: THE CASTING #1, drugiej części prologu do eventu DARK NIGHTS: METAL. Polecamy lekturę THE CASTING - warto.

Wydarzyło się naprawdę DUŻO!

Joker uciekł, wcześniej obdarzając Duke'a Thomasa przydomkiem Signal. Być może przyjmie się on - więcej dowiemy się za tydzień na SDCC, gdzie prawdopodobnie zostanie ogłoszona solowa seria z tą postacią. Duke może być typem bohatera nie funkcjonującym po zmroku (jak Batman), tylko w świetle dnia.

Możliwe, że za genezą wszystkich metaludzi w DCU stoją tajemnicze metale. Jeden z nich był w krwi matki Duke'a i jest też obecny w jego. Metale były używane do wytworu różnych artefaktów i są powiązane z różnymi, nieśmiertelnymi postaciami z DC.Historia Hawkmana i Hawkgirl kryje w sobie więcej niż myśleliśmy. To oni stworzyli oryginalnych Chalengers of the Unknown i mieli na swoich usługach Blackhawks.

Batman jest w centrum historii, a za wszystkim stoi nietoperzowaty demon z mrocznego multiwersum - czyżby Barbatos?

Scott Snyder mówi, że METAL będzie łączyć się z wieloma historiami, m.in. z: Kryzysami, HAWKMANEM Geoffa Johnsa, komiksami Granta Morrisona (np. RETURN OF BRUCE WAYNE) i BATMANEM z New 52.

Jak wiemy z DARK DAYS: THE FORGE #1, Plastic Man jest zamknięty w "jajku". Ale jest jeszcze coś wewnątrz Plastic Mana.

W THE CASTING pobrzmiewa motyw starcia nietoperze kontra ptaki. Ostatnie wiąże się z Hawkmanem, Blackhawks i Trybunałem Sów. Ten konflikt istnieje od zarania czasu, ma wręcz podłoże teologiczne.

Idea za tym jest taka, że kontinuum, historia DC jest totemiczna i równie wielka, jak rzeczy, które inspiruje - jak panteony i mitologia. Być może, jest ona nawet starsza, bardziej antyczna i straszna niż sądzimy. Nietoperz nie symbolizuje wyłącznie mroku, a jest posłańcem koszmarów. Batman odwrócił znaczenie tego symbolu na zmierzenie się ze strachem i odwagę. Batman inspiruje, a to coś z Mrocznego Multiwersum zamierza odebrać swój symbol i zasiać strach w sercach innych.

METAL nie jest historią o złym Batmanie, a o złych wersjach Batmana, prosto z koszmarów.

W multiwersum istnieją 52 światy, w jego mrocznej wersji wszystko jest płynne. Tam wszystkie fantazje i koszmary mogą zaistnieć i stać się materialne. Siła z Mrocznego Multiwersum może wziąć twoje koszmary, urzeczywistnić je i przenieść do twojego uniwerum.

Zieloni Latarnicy Simon i Jessica pojawią się w METAL jesienią.


Pełne spoilery z DD: THE CASTING #1.

A tutaj spoilery skoncentrowane na Duke’u.

Szczegółowa analiza komiksu - przeczytaj.

*Crososver Batmana i Shadowa doczeka się sequela. THE SHADOW/BATMAN wystartuje w październiku.Steve Orlando i Giovanni Timpano postawią przed najwspanialszymi detektywami świata największą tajemnicę.

*Tie-iny do DARK NIGHTS: METAL będą miały wspólny baner - "Justice Insurgence". Będą one wypadkową #3 eventu.
Metal.jpg

Zeszyty, których dotknie METAL to: THE FLASH #33, HAL JORDAN AND THE GLC #32 oraz JUSTICE LEAGUE #32-#33. 

*W październiku ukaże się pierwszy zeszyt nowej mini serii z Ragmanem w roli głównej. Całość zaplanowana jest na sześć numerów. Scenariusz stworzy Ray Fawkes, zaś ilustracje wykonają Inaki Miranda oraz Eva de la Cruz (kolory). Okładki zilustruje Guillem March.Rory Regan to weteran wojenny, który cały czas przeżywa nieudaną misję odnalezienia skarbu na izraelskiej pustyni. Targany wyrzutami sumienia powraca do rodzinnego Gotham, gdzie odkrywa, że w rzeczywistości ma przy sobie poszukiwany wcześniej skarb. Jest to Suit of Souls, wewnątrz którego umieszczone są dusze zmarłych, w tym jego poległych towarzyszy. Z pomocą zmarłych kolegów Rory odkrywa stopniowo możliwości nietypowego stroju. W tym samym czasie do Gotham przybywają słudzy pewnego demona, który pragnie wejść w posiadanie Suit of Souls. Rory Regan musi pokrzyżować ich plany, a przy okazji powstrzymać piekielną inwazję na miasto.

Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj.

*Okładka DETECTIVE COMICS #962 przedstawia relikt lat 90 - AzBata (BatAzraela):Scenarzysta serii oznajmił, że to nie sen, ani żadna wyobrażona historia.

*Spoilery prosto z ACTION COMICS #983:

Superman pomimo utraty wzroku staje na czele grupy, której celem jest powstrzymanie złoczyńców przed dostaniem się do środka Fortecy Samotności.

Generał Zod ukazany zostaje jako prawdziwy lider drużyny, który ukrywa przed pozostałymi wspólnikami swoje prawdziwe plany. Od początku nie zamierzał on uwalniać swoich rodaków z Phantom Zone, tylko umieścić w tym miejscu Supermana. Po krótkiej walce Kal-El, Luthor, Superwoman, Steel oraz New Super-Man zostają uwięzieni w Widmowej Strefie. Z ręki Zoda trafiają tam również niespodziewanie mocno zaskoczeni Eradicator oraz Cyborg Superman.Wcześniej Hank Hanshaw wyznał Supermanowi, że powrócił do swojej poprzedniej formy dzięki noszonemu na szyi czerwonemu kamieniowi - Oblivion Stone.

W zeszycie tym Zod po raz pierwszy dowiaduje się, że Kal-El posiada żonę oraz syna. Dwoje ostatnich próbuje z pomocą Kelexa uciec bezpiecznie z Fortecy, ale ich pojazd zostaje całkowicie zniszczony przez Zoda.

Więcej szczegółów związanych z tym numerem - klik.

*25 października ukaże się liczący 80 stron one-shot z okazji halloween zatytułowany DC HOUSE OF HORRORS. Będzie to antologia składająca się z kilku historii z gatunku, jakże by inaczej, horroru. Wśród scenarzystów znaleźli się: Brian Keene, Weston Ochse, Edward Lee, Mary SanGiovanni, Wrath James White, Nick Cutter, Ronald Malfi oraz Bryan Smith. Ilustracje wykonają m.in. Rags Morales, Howard Porter, Scott Kolins, czy Dale Eaglesham.*John Ridley na temat swojego powrotu do świata THE AMERICAN WAY - przeczytaj.

*Max Landis sugeruje, jakoby miał pracować nad nową mini serią, która byłaby umiejscowiona w tym samym uniwersum, co SUPERMAN: AMERICAN ALIEN. Oprócz Clarka Kenta główne role odgrywać mieliby Dick Grayson oraz Batman. Scenarzysta chciałby ukazać proces formowania się dynamicznego duetu oraz jaką rolę odgrywał w tym wszystkim Superman. Więcej szczegółów na temat tego komiksu (SUPERMAN: AGENT OF BATMAN?) spodziewamy się usłyszę podczas SDCC.

*W sierpniu ukaże się SUICIDE SQUAD: THE BLACK FILES #1. Scenariusz do jednej z dwóch zawartej w tym zeszycie historii napisze Jai Nitz, zaś rysunki wykona Scot Eaton.

Amanda Waller organizuje specjalny zespół, który ma powstrzymać Sebastiana Fausta, gdyż zachowanie tego ostatniego wymknęło się spod kontroli. W misji wezmą udział eksperci od czarnej magii: Enchantress, El Diablo czy też Gentleman Ghost. Zawędrują oni do miejsca, gdzie nawet śmierć może umrzeć!

W komiksie tym miała zadebiutować między innymi postać o pseudonimie Doctor Endless:


Jego wygląd oraz moce miały być mieszanką Nieskończonych, których powołał do życia Neil Gaiman w SANDMANIE. Okazuje się jednak, że Gaiman, który na mocy umowy z DC sam decyduje kiedy i jak mogą być wykorzystywane postacie z SANDMANA, dopiero z internetu dowiedział się o zamiarze twórców. Wszystko wskazuje na to, że pseudonim tej postaci zostanie w ostatniej chwili zmieniony a wszelkie podobieństwa do Nieskończonych skorygowane.

Z nowych postaci, jakie zobaczymy w tym zeszycie pojawi się czarnoskóra kobieta zwana Snarlgoyle, które w trakcie historii ewoluuje (niczym Pokemon) i przekształci się w bardziej zaawansowaną formę o pseudonimie Tiamat.Swój debiut zaliczy również postać będąca połączeniem Alladyna oraz Green Lanterna.

*Znamy pierwsze szczegóły powieści graficznej z Batmanem w roli głównej autorstwa Enrico Marini, o której wspominaliśmy kilka odsłon temu. BATMAN: THE DARK PRINCE CHARMING ukaże się nakładem francuskiego Dargaud przy współpracy z DC. Komiks składać się będzie z dwóch części. Pierwsza pojawi się na europejskim rynku na początku listopada, zaś druga dopiero na wiosnę przyszłego roku.Gdy pewna młoda dziewczyna zostanie porwana przez Jokera, Batman zmuszony będzie przeniknąć do najdalszych zakamarków podziemnego Gotham, aby ją odnaleźć. Czas nieubłaganie ucieka, a w dodatku dla Mrocznego Rycerza sprawa ma osobiste znaczenie. Co wiąże Batmana oraz Jokera z tajemniczą dziewczynką?

Kilka gotowych grafik z tego komiksu znajdziecie tutaj.

*W BATMAN: WHITE NIGHT Harley Quinn dostanie takiego Jokera, jakiego zawsze pragnęła.

W komiksie pojawią się: Bane, Two Face, Scarface, Ivy, Harley, Roxy Rocket, Croc... generalnie większość złoczyńców znanych z BATMAN TAS.

Wystąpi też Renee Montoya.

*Kilka wariantów okładkowych przewidzianych na sierpień - zobacz.

*FUTURE QUEST SHOWCASE, czyli nowa seria, która zadebiutuje 16 sierpnia zmienia swoją nazwę na FUTURE QUEST PRESENTS. Przyczyny tej kosmetycznej zmiany nie zostały podane.

*W październiku ukaże się zapowiadana już jakiś czas temu solowa seria z udziałem Deathblowa. THE WILD STORM: MICHAEL CRAY będzie maksi serią składającą się z 12 numerów. Scenariusz napisze Bryan Edward Hill (przy wsparciu Warrena Ellisa), zaś ilustracje wykonają N. Steven Harris oraz Dexter Vines. Pierwszym celem profesjonalnego zabójcy okazuje się miliarder... Oliver Queen! Okładka i opis #1 znajdziecie tutaj.

*Magia okładki nawiązującej do klasycznego komiksu SUPERMAN vol. 2 #75 zrobiła swoje (choć trzeba uczciwie przyznać, że sama historia też stoi na dobrym poziomie - Dawid) i nakład RED HOOD AND THE OUTLAWS #12 został niespodziewanie wyprzedany.

*Z okazji premiery nowego sezonu serialu PEOPLE OF EARTH, DC wspólnie z TBS stworzyło specjalny promocyjny one-shot składający się z 16 stron, który wprowadza czytelnika w realia serialu. Kopię PEOPLE OF EARTH EXPERIENCER'S GUIDE TO ALIEN otrzyma każdy sklep komiksowy.


*Scenarzystka Shea Fontana na temat rozpoczynającego się runu w ramach serii WONDER WOMAN:
*W tym tygodniu do sprzedaży trafiło kilka nowych komiksów DC od Egmontu - klik.

*W ramach ciekawostki - dzieci Scotta Snydera na swój sposób przedstawiają przebieg eventu METAL - zobacz.

*Na koniec smutna informacja. W środę rano w wieku 92 lat zmarł artysta komiksowy Sam Glanzman. Dla DC narysował przede wszystkim komiksy utrzymane w wojskowych klimatach, jak OUR ARMY AT WAR, OUR FIGHTING FORCES, czy STAR SPANGLED WAR STORIES. 

*12 lipca w USA ukazały się:

Action Comics #983,
American Way Those Above And Below #1 (z 6),
Batgirl And The Birds Of Prey #12,
Batman Noir Dark Victory HC,
Bug The Adventures Of Forager #3 (z 6),
Clean Room Volume 3 Waiting For The Stars To Fall TP,
Daring New Adventures Of Supergirl Volume 2 TP,
Dark Days The Casting #1,
Detective Comics #960,
The Flash #26,
Gotham Academy Second Semester #11,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #24,
Justice League Of America #10,
Justice League The Rebirth Collection Deluxe Edition Volume 1 HC,
Justice League Volume 3 Timeless TP,
Midnighter The Complete Wildstorm Series TP,
New Super-Man #13,
Nightwing Volume 6 To Serve And Protect TP,
Planetary Volume 1 TP,
Red Hood And The Outlaws #12,
Scooby Apocalypse #15,
Shade The Changing Girl Volume 1 Earth Girl Made Easy TP,
Suicide Squad #21,
Supergirl #11,
Superwoman #12,
Tales Of The Batman Gerry Conway HC,
Titans #13,
Wonder Woman #26.

Przykładowe plansze do większości wymienionych powyżej zeszytów znajdziecie tutaj.


Dawid Scheibe i Damian "Damex" MaksymowiczŹródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

1 komentarz:

  1. Fajnie, że nowa seria Ragmana. Szkoda, że aż tak mocno zmieniono origin.

    OdpowiedzUsuń