sobota, 29 lipca 2017

CBN: Comic Book News #158Świeża porcja komiksowych informacji ze świata DC jest już do Waszej dyspozycji. Wszystkie godne uwagi ciekawostki, wywiady, nowe okładki, zmiany wśród twórców, przykładowe strony, czy spoilery z wydanych ostatnio zeszytów znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

Na początek wracamy na chwilę do zakończonego w niedzielę San Diego Comic Con:

*SDCC: DC'S MASTER CLASS PANEL

Frank Miller tak jak wcześniej obiecywał skupi się tym razem nie na Batmanie, ale na Człowieku ze Stali. Wspólnie z rysownikiem Johnem Romitą Jr. stworzą powieść graficzną SUPERMAN: YEAR ONE. Komiks składać się będzie ze 100 stron i wzorowany jest na innym znanym dziele napisanym przez Millera - BATMAN: YEAR ONE.Miller przyznawał się niejednokrotnie, że wręcz kocha postać Supermana i teraz wreszcie dostał możliwość napisania swojej wersji originu tej postaci. Zobaczymy różne okresy życia Kal-Ela, począwszy od znalezienia go na farmie przez Kentów, aż do momentu stania się mężczyzną.

Więcej informacji z tego panelu, w tym głównie wspomnienia wybranych artystów na temat początków ich kariery oraz źródeł inspiracji znajdziecie tutaj.

*SDCC: DC'S HARLEY QUINN - CELEBRATING 25 YEARS PANEL

W tym roku Harley przejmuje zaplanowany na 23 września Dzień Batmana w swoje ręce i zamienia go na Dzień Harley Quinn.W rzeczywistości będzie wyglądało to tak, że nadal będzie to oficjalnie Dzień Batmana, ale Harley pojawi się, a dokładniej wedrze się (w różnym stopniu) do każdego z trzech one-shotów, które ukażą się z tej okazji. Oto tytuły oraz zawartość tych zeszytów, które fani będą mogli otrzymać 23 września za darmo:

BATMAN DAY 2017 SPECIAL EDITION #1 - zawierać będzie przedruk BATMAN #16 oraz nową, trzystronicową historię autorstwa zespołu Conner/Palmiotti/Blevis.

HARLEY QUINN BATMAN DAY 2017 SPECIAL EDITION #1 - zawierać będzie przedruk HARLEY QUINN #11.

DC SUPER HERO GIRLS BATMAN DAY 2017 SPECIAL EDITION #1 - zawierać będzie jeden z rozdziałów powieści graficznej DC SUPER HERO GIRLS: OUT OF THE BOTTLE.

Pod koniec roku ukaże się one-shot, w którym dokończona zostanie historia z back-upów tworzona w ramach aktualnej serii HQ przez Dini'ego oraz Palmiottiego.

W listopadzie ukaże się książka autorstwa Andrew Farago, w której ukazana zostanie historia Harley Quinn w formie różnych zdjęć. Na przedniej okładce zobaczymy bohaterkę w anielskiej, zaś na tylnej okładce w iście diabelskiej pozie.

HARLEY'S LITTLE BLACK BOOK HC posiadać będzie specjalną, rozkładaną okładkę, na której znajdować się będą wszystkie postacie występujące gościnnie w tym komiksie.

Historia Mad Love autorstwa Diniego oraz Timma uznana została za idealny punkt, od którego należy zacząć swoją przygodę z komiksową Harley.

Jimmi Palmiotti jest wdzięczny władzom DC, że postanowiono dać jemu oraz żonie wolną rękę w tworzeniu kolejnych historii z Harley w roli głównej.


*Rzut oka na kilka nowych figurek, jakie zaprezentowano podczas SDCC:*SDCC 2017: DC'S WILDSTORM 25 ANNIVERSARY

Jim Lee wyjaśnił, że postacie ze świata WS nie do końca pasują do realiów Rebirth, stąd powstał osobny imprint. Dzięki temu nie są w cieniu Batmana czy Supermana.Nie jest wykluczone, że bohaterowie WildStorm od czasu do czasu pojawią się w głównym DCU.

Zapis z panelu znajdziecie w tym miejscu.

*Przykładowe plansze prosto z WILDSTORM: A CELEBRATIONS OF 25 YEARS HC - klik. Album ten zawierać będzie dodatkowo kilka nowych, specjalnie stworzonych na tę okoliczność historii, a także galerię postaci autorstwa zasłużonych dla rozwoju Wildstormu twórców. Pierwotnie zbiór ten miał ukazać się 23 sierpnia, ale właśnie przesunięto premierę na 27 września.

*Tom King rozpoczyna i kończy każdy z zeszytów serii MISTER MIRACLE słowami wypowiedzianymi przez samego Jacka Kirby'ego. Komiks ten skupia się głównie na relacji Scotta oraz Bardy i opowiada o ucieczce, w tym także ucieczce przed własnymi problemami.

Zaczynając pisać BATMANA King był onieśmielony i podekscytowany jednocześnie tym, jak wiele możliwości przed nim stanęło. Scenarzysta uwielbia postać Bruce'a Wayne'a/Batmana, który według niego jest przykładem przemiany smutku w nadzieję. Seria opowiada o okiełznaniu mroku i znajdowaniu światła w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.

Szczegółowy zapis z panelu poświęconego Tomowi Kingowi podczas SDCC znajdziecie tutaj.

*Dobiegająca końca (14 numer ukaże się we wrześniu) seria ALL-STAR BATMAN była dla Scotta Snydera poligonem doświadczalnym. Jej pisanie przygotowało go tworzenia DARK NIGHTS: METAL.

Więcej na temat obecnej historii i przeszłości Alfreda znajdziecie tutaj.

*Panel poświęcony w całości Jimowi Lee - klik.

*Plany na rzeczy wynikające z METAL siegają do 2019 roku. Obejmują one mocno Shazama (w ogóle "rodziny Marvela") i Hawkmana.Lektura eventu da dużo frajdy związanej z easter eggami dot. bieżących wydarzeń w Rebirth (w seriach BATMAN, DETECTIVE COMICS, AQUAMAN, WONDER WOMAN, SUPERMAN, ALL-STAR BATMAN), BATMANA z New 52, Kryzysów i innych głośnych runów z ostatnich lat.


*Mini seria SUICIDE SQUAD: BLACK FILES została przez DC zawieszona, zanim jeszcze ukazał się pierwszy numer, który miał mieć premierę w najbliższą środę. Wszystko prawdopodobnie przez pojawiające się w sieci kontrowersje odnośnie zapowiadanego wprowadzenia nowej postaci o pseudonimie Dr. Endless, która nawiązuje (bez wiedzy oraz zgody Neila Gaimana?) do Nieśmiertelnych z SANDMANA. Wstępnie #1 należy spodziewać się nie wcześniej, jak w listopadzie.

*Spoilery z THE FLASH #27:W ostatnim numerze Barry wrócił z Negative Speed Force i napędzany jej energią zaczął bić Reverse-Flasha. Wtedy Thawne wreszcie wyjawił dlaczego przez lata dręczył Flasha - bo tylko tak mogli spędzać czas razem.

W obecnym runie Williamsona w THE FLASH odświeżono genezę Reverse'a robiąc z niego jeszcze większego fana (wręcz fanatyka) i znawcę Flasha. Eobard Thawne był zapatrzony w legendę Flasha. Gdy wreszcie poznał Barry'ego był zawiedziony, jego wyobrażenie nie sprostało rzeczywistości. Odsyła to do klasycznej historii The Return of Barry Allen Marka Waida, gdzie młodszy Thawne dowiedział się, że nie tylko zostanie największym przeciwnikiem swojego idola, ale też jego ukochany Flash go zabije. To go złamało i przekierowało jego obsesję na dręczenie Allena.

Thawne chciał pokazać Barry'emu, że ten jest kłamcą i sprowadzić do swojego poziomu. Tylko tak mogli być sobie bliscy (w pokręcony sposób). Reverse powiedział to szczerze i naprawdę w to wierzy.

Ostatecznie Thawne wygrał (raczej nikt nie uwierzy, że tym razem zginął na dobre), bo Barry został sam i to on jest teraz tym złamanym.


Pełne spoilery - klik.

*Green Arrowa czeka dużo zmian. Po pierwsze, jego seria będzie tie-inem do METAL w crossoverze Gotham Resistance. GA i Robin/Damian Wayne będą w nim kluczowymi postaciami. Po drugie, Olie i Black Canary spotkają się pierwszy raz od zerwania.I wreszcie po trzecie, Szmaragdowy Łucznik w końcu zdobędzie uznanie ze strony Justice League. Stanie się to poprzez team-upy (w tym z Green Lanternem) w historii Hard Traveling Hero.


*Sean Murphy zaprezentował nową grafikę z komiksu BATMAN: WHITE KNIGHT - zobacz. Na razie niewiele można z niej wywnioskować, ale ma być to nowy złoczyńca stworzony specjalnie na potrzeby mini serii.

*Spoilery z HAL JORDAN AND GLC #25:

Po ostatnich wydarzeniach i wyjściu na jaw prawdy związanej z wyczynem Tomar Tu, narasta konflikt pomiędzy Żółtym oraz Zielonym Korpusem. Soranik Natu przyznaje się publicznie do okaleczenia Raynera i zarzuca mu, iż ukrywał prawdę o ich wspólnym synu - Sarko, który zginął w wyniku starcia z GLC. Kobieta od tej pory przyjmuje nazwisko swojego ojca i staje się Soranik Sinestro, a jednocześnie zrywa sojusz pomiędzy oboma Korpusami. Dochodzi do krótkiej walki.Okazuje się, że Stewart umieścił w Centralnej Baterii  Korpusu Strachu zabezpieczenie, które teraz aktywował, i które uniemożliwia członkom Sinestro Corps używania mocy przeciwko zielonemu kolorowi. Wściekła i rządna zemsty Soranik i jej grupa decydują się odlecieć w kierunku Nowego Korugaru. Mała grupa Żółtych Latarników zmienia barwy na zielone i zostaje przy Johnie, zaś pozostali pozostają wierni swojej przywódczyni. Tomar Tu trafia do więzienia, zaś jego pierścień trafia do kolejnego przedstawiciela planety Xudar, tym razem jest to kobieta.

*Ujawniono kilka szczegółów odnośnie mini serii HARLEY AND IVY MEET BETTY AND VERONICA. Gdy Hiram Lodge rozpoczyna prace nad osuszaniem mokradeł dzielących Gotham oraz Riverdale, aby wybudować tam uniwersytet, Poison Ivy decyduje się działać. Zamierza porwać Veronicę Lodge, a Harley wyczuwając dobrą zabawę przyłącza się do swojej koleżanki. W Gotham wiele osób ucieszy się z faktu, że dwie kontrowersyjne bohaterki (?) przeniosą się na chwilę do Riversdale.W #2 wydarzy się coś ważnego i przełomowego, co znacząco wpłynie na plany Ivy oraz Harley. Należy spodziewać się gościnnego występu wielu postaci kojarzonych zarówno z jedną, jak i drugą parą tytułowych bohaterek. Komiks ma być przystępny zarówno dla fanów Harley Quinn, jak i miłośników wspólnych przygód Betty oraz Veronicy.


*Jim Lee po raz kolejny zapewnił fanów, iż prace nad rebootem świata Milestone cały czas trwają, i że należy spodziewać się konkretów na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy.

*Geoff Johns przyznał, że w pewnym momencie chciał zrezygnować z napisania DOOMSDAY CLOCK, obawiając się, że porwał się na zbyt ryzykowną rzecz i nie podoła zadaniu satysfakcjonującego wyjaśnienia udziału Dr. Manhattana w kreacji Rebirth. Gdy nagle dostał olśnienia i w swojej głowie ułożyła mu się zupełnie nowa, bardzo ryzykowna i odważna historia, podzielił się nią z Garym Frankiem. Finalny produkt jest zupełnie różny od tego, co autor miał początkowo na myśli i zakrojony na znacznie większą skalę. #1 serii już w listopadzie.

*W ostatnim czasie zapowiedziane zostały dwa nowe komiksy ze świata Earth One, a konkretnie pierwszy tom Green Lanterna oraz drugi tom Wonder Woman. Przy okazji powstały pytania o inne anonsowane wcześniej projekty z tego zakątka DCU, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego, a na które część fanów czeka.Jeśli chodzi o Aquamana, do którego scenariusz miał stworzyć Francis Manapul, to twórca tłumaczył się innymi obowiązkami, w tym pracą nad serią TRINITY. Jest jednak szansa, że w tym roku coś się w tym temacie wreszcie ruszy. Nie ma natomiast praktycznie żadnych szans na powstanie Flasha w wersji J.M. Straczyńskiego. Artysta niedawno poinformował o swoim rozstaniu z komiksami, a zresztą nigdy nie zaproponowano mu nawet żadnego kontraktu ze strony DC na napisanie nowej powieści graficznej. Z kolei trzecia część Batmana została przesunięta w czasie o kolejny rok w wyniku zaangażowania Geoffa Johnsa oraz Gary'ego Franka nad maksi serią DOOMSDAY CLOCK.

*Kilka nowych wariantów okładkowych szykowanych na sierpień, w tym śliczna Supergirl na okładce wykonanej przez Stanleya "Artgerma" Lau, czy też rewelacyjna oprawa do BATMAN/SHADOW #6 - klik, klik.

*Renato Arlem zastąpi Eddy'ego Barrowsa i zilustruje BATWOMAN #6. Z kolei V Ken Marion, a nie zapowiadany Clay Mann wykona rysunki do TRINITY #12.

THE SANDMAN SPECIAL #1 zawierać będzie dodatkowo przedruk historii Turn on the Heat, którą swego czasu stworzyli Joe Simon oraz Jack Kirby na łamach STAR SPANGLED COMICS #27.

Zmiany zaszły również w obsadzie twórców odpowiedzialnych za one-shot MANHUNTER SPECIAL #1, a także dodano pewne bonusowe historie - szczegóły.

*Seria ALL-STAR BATMAN już po raz trzeci z rzędu zalicza opóźnienie. Zeszyt trzynasty ukaże się nie jak planowano 9, a dopiero 30 sierpnia. Premiera #14 aktualnie zapowiedziana jest na 13 września, ale należy się spodziewać, że i ona ulegnie zmianie.

*Kolejnym artystą, który daje próbkę swoich możliwości w ramach cyklu DC Comics Art Academy jest Cully Hamner. Poniżej twórca ten krok po kroku rysuje postać Blue Beetle'a:*Mały spoiler i kontrowersja związana z SUICIDE SQUAD #22:

Na ostatniej stronie Amanda Waller oznajmia, iż zamierza umieścić za kratkami dwoje niebezpiecznych meta-ludzi, w tym... Batmana. Nazwanie Mrocznego Rycerza meta-człowiekiem wywołało natychmiast wiele pytań w sieci, a do tematu odniósł się m.in. Scott Snyder. Scenarzysta wyjaśnił, że o ile Batman od czasu do czasu obdarowywany jest różnymi mocami na potrzeby konkretnej historii (chociażby Darkseid War), to jednak nigdy nie był i na pewno nie jest meta. Z kolei

Rob Williams twierdzi, że czytelnicy zbyt dosłownie interpretują wydarzenia z najnowszego zeszytu. Celem Waller jest po prostu schwytanie wszystkich superludzi, a czy ktoś z nich ma nadludzkie moce, czy też nie, to już nie jest dla kobiety istotne.

*Okładki do planowanych na wrzesień komiksów od Egmontu - zobacz.

Z kolei jak poinformowało wydawnictwo, w sierpniu mają ukazać się dodruki wybranych albumów z cyklu DC Deluxe, a konkretnie:

BATMAN: AZYL ARKHAM
BATMAN: ROK PIERWSZY
LOBO: PORTRET BĘKARTA
BATMAN: ZIEMIA JEDEN
FLASHPOINT: PUNKT KRYTYCZNY

*CBR opublikował listę 50 najlepszych historii z udziałem Wonder Woman - klik.

*Przykładowe plansze z komiksów, które swoją premierę miały w minioną środę.

*26 lipca w USA ukazały się:

Action Comics #984,
All-Star Batman #12,
Aquaman Kingdom Lost TP,
Batgirl #13,
Batman Beyond #10,
Batman Superman Wonder Woman Trinity TP (New Edition),
Batman The Shadow #4 (z 6),
Blue Beetle #11,
Detective Comics #961,
Doom Patrol #7,
The Flash #27,
The Flash The Rebirth Collection Deluxe Edition Volume 1 HC,
The Flash Volume 3 Rogues Reloaded TP,
Frostbite TP,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #25,
The Hellblazer #12,
Justice League Of America #11,
Kamandi Challenge #7 (z 12),
Mother Panic #9,
People Of Earth Experiencer's Guide To Aliens #1,
Suicide Squad #22,
Superman Savage Dawn TP,
Teen Titans #10,
Wonder Woman #27.Dawid Scheibe i Damian "Damex" Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz