piątek, 21 lipca 2017

CBN: Comic Book News #155


Dzień szybciej niż zazwyczaj ląduje na blogu kolejna, bogata w treść odsłona CBN. Wpływ na to ma oczywiście trwający właśnie Comic Con w Kalifornii, z którego najświeższe ciekawostki znajdziecie poniżej. Oprócz tego garść różnych innych komiksowych informacji, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich kilku dni. W weekend spodziewajcie się na DCManiaku kolejnych gorących wieści z SDCC 2017. Przestrzegamy przed ewentualnymi spoilerami. Miłej lektury :)

A zaczynamy oczywiście od pierwszych wieści z San Diego:SDCC 2017: DC's GEOFF JOHNS Panel:

DOOMSDAY CLOCK rusza w listopadzie. Seria będzie miała 12 numerów. W maju i sierpniu 2018 będzie przerwa. W związku z tym finał ujrzymy w grudniu przyszłego roku. Pierwsza strona #1 będzie spoilerem całej historii.

Głównymi postaciami będą Superman oraz Dr. Manhattan. Akcja rozgrywa się jeden rok w przyszłość. Gdy historia osiągnie swój finał - w grudniu 2018, nastąpi synchronizacja z wszystkimi seriami ukazującymi się w ramach Rebirth.Oficjalnie potwierdzono, że to Dr. Manhattan ukradł czas w DCU.

Johns płakał z radości pisząc powrót Wally'ego Westa w Rebirth.


Plakat - klik

Johns uwielbia FLASHA Waida, ANIMAL MANA Morrisona i TEEN TITANS Wolfmana.


SDCC 2017: Meet the DC COMICS Publishers JIM LEE & DAN DIDIO Panel:


Wkrótce zapowiedź relaunchu Milestone - na Ziemi-M.

DARK MATTER nie będzie miało alternatywnych okładek.

Trwają prace nad sequelem WONDER WOMAN: EARTH ONE. Złoczyńcą będzie basistka Paula Von Gunter, która chce najechać na Paradiso Island. Morrison planuje jeszcze trzecią część. Pierwsze szkice.

Morrison wraz z Chrisem Burnhamem pracują nad sequelem AZYLU ARKHAM. 120 stron osadzonych w świecie znanym z BATMAN #666.

Morrison uwielbia pierwszą i ostatnią grę z serii BATMAN: ARKHAM.


SDCC 2017: DC's Thursday Press Breakfast:


Back-upy Diniego i Palmiottego w HARLEY QUINN skończą się w następnym zeszycie. Ich nowy rozdział tej historii zobaczymy w przyszłym roku.


Bat-historia Kinga jest naprawdę duża. Jej kluczowy motyw to odpowiedź na pytanie: czy Batman może pogodzić się ze śmiercią swoich rodziców?


Czy Selina wyjdzie za Bruce'a, tego dowiemy się w BATMAN #32. King wyjaśnia, że nie ważne jaka będzie odpowiedź Seliny, Bruce zaatakowany różnymi, nowymi dla niego emocjami opuści na jakiś czas Gotham i wyruszy na poszukiwania. Będzie to solowa wyprawa, nielegalna misja, która zaprowadzi go do miejsca, do którego nigdy wcześniej nie miał zamiaru dotrzeć. Robini oraz członkowie Ligi będą zszokowani decyzją Bruce'a, nie będą jej popierać. Zobaczymy Batmana na pustyni, na koniu, ze strzelbą w ręku, z odsłoniętą i zarośniętą klatą.
Damian, Dick, Jason oraz Tim będą starali się powstrzymać Batmana, gdy ten będzie co raz bardziej zagłębiał się w swoją szaloną wędrówkę.

#33 to zupełnie nowy wymiar historii, która zabierze nas poza Gotham City. Robini odegrają istotną rolę w jego wyprawie. W serii wystąpią poprzednie obiekty uczuć Wayne'a.

King miał do wyboru pisanie serii z Atomic Knights i Mister Miracle. Jak wiemy, wybrał to drugie.

Scenarzysta lubi Kite Mana bo ten nie został stworzony jako żart. Komiksy pozwalają wziąć stare, głupkowate pomysły i potraktować je na poważnie.


*GOTHAM CITY GARAGE to nowa seria, która od 16 sierpnia ukazywać się będzie w ramach linii digital first. Od października również w formie zeszytowej. Scenariusz napiszą Jackson Lanzing oraz Collin Kelly, zaś ilustracje wykona Brian Ching. Później zastąpi go w tej roli Lynne Yoshii.Seria, podobnie jak DC COMIC BOMBSHELLS skupi się na postaciach kobiecych zaprezentowanych najpierw w ramach specjalnej linii statuetek. Tym razem w rolach głównych wystąpią postacie znane z linii Gotham City Garage, które umieszczone zostaną w iście apokaliptycznym środowisku. Big Barda, Steel, Catwoman, Harley Quinn, Silver Banshee, Hawkgirl oraz Kara Gordon zostały ukazane w zupełnie nowym świetle i zamieszkują świat pełen motocykli, banitów oraz wyszukanych tatuaży.

Lex Luthor został gubernatorem Gotham City i zamienił miasto w nowoczesną utopię znaną jako "Garden". Cały świat zamienił się dosłownie w ruinę z wyjątkiem obszaru zarządzanego przez Luthora, które cały czas dobrze prosperuje. Niestety wstęp do tego miejsca mają tylko wybrani, a za porządek odpowiada specjalny system znany jako LEXES. Kara Gordon swoim zachowaniem budzi podejrzenia LEXES i pochodząca z Kryptonu kobieta w pewnym momencie ląduje po zniszczonej, dotkniętej apokalipsą stronie, gdzie trafia na grupę rebeliantek.

Pierwszy wywiad z twórcami nowej serii:*Na zaprezentowanej przez Toma Kinga grafice promującej startującą w grudniu nową linię komiksów -  Dark Matter, pojawia się między innymi Plastic Man w nowym stroju:


Zarówno podobieństwo do barw noszonych przez Mr. Terrfica, jak i obecność Metamorpho, czy Phantom Girl (?) może świadczyć o tym, że Plastic Man będzie członkiem jakiejś nowej drużyny (typu OUTSIDERS, rysunki prawdopodobnie stworzyć ma Ivan Reis) kierowanej właśnie przez Mr. T.

Dodatkowo pojawiła się informacja, że artyści z dużymi nazwiskami, którzy widnieją jako rysownicy pięciu nowych serii tworzących linię Dark Matter - Kubert, Daniel, Lee, Romita jr oraz Rocafort, mają podpisany kontrakt na jedynie trzy zeszyty. Później ich miejsce mają zająć mniej znani rysownicy.

*Spoilery z BATMAN #27!

Tom King zrobił przerwę w historii The War of Jokes and Riddles, aby opowiedzieć origin jednego z trzecioligowych złoczyńców, który od początku runu Kinga przewijał się gdzieś w tle.Zanim stał się Kite Manem, Charlie Brown interesował się "studiowaniem wiatru", aerodynamiką oraz balansem. Jego umiejętności wykorzystał Joker, dla którego Brown pomógł stworzyć Jokermobil. Brown przykuł uwagę Batmana oraz Riddlera. Ten ostatni umieścił truciznę na latawcu syna Charliego, przez co dzieciak zmarł. Załamany Brown zgodził się umieścić na swoim ciele ładunki wybuchowe i tak przygotowany udał się na spotkanie z Batmanem. Okazało się jednak, że Joker sobie  z niego zażartował.

Brown postanowił uszyć sobie kostium bazując na własnych zainteresowaniach oraz umiłowani zmarłego syna do puszczania latawców. Narodził się Kite Man. W tytule historii widnieje dopisek "część 1", także w najbliższym czasie należy spodziewać się kontynuacji.

Więcej na temat tego zeszytu - klik.

*Jesienią ukaże się sześć kolekcjonerskich przypinek, które będą dodatkowo promowały DARK NIGHTS: METAL oraz towarzyszące temu eventowi one-shoty. Przypinki będą nawiązywać wzorem właśnie do tych one-shotów i ukażą się w sprzedaży tego samego dnia, co poszczególne zeszyty z mrocznymi wersjami Batmana. Dla przypomnienia rozpiska poniżej:BATMAN: THE RED DEATH (20 wrzesień), BATMAN: THE MURDER MACHINE (27 wrzesień), BATMAN: THE DAWNBREAKER (4 październik), BATMAN: THE DROWNED (18 październik), BATMAN: THE MERCILESS (25 październik), BATMAN: THE DEVASTATOR (15 listopad).

*Mitch Gerads to jeden z ulubionych współpracowników Toma Kinga, który w ostatnim czasie zdecydowanie nie może narzekać na brak zajęć (sequel SHERIFF OF BABYLON, BATMAN, MISTER MIRACLE). Gerads cieszy się tym, że pomimo faktu, iż jednocześnie szkicuje, nakłada tusz oraz koloruje swoje prace, nie zdarzyło mu się zawalić terminu. Obecnie kończy lustracje do trzeciego zeszytu serii MISTER MIRACLE.

Szczegóły na temat stosowanych technik, czy też idealnie układającej się współpracy artysty z Kingiem znajdziecie tutaj.

*Pierwszy numer mini serii THE SHADOW/BATMAN ukaże się w ośmiu wersjach okładkowych. Wszystkie znajdziecie tutaj.Mroczny Rycerz oraz Shadow ponownie połączą siły. Tym razem odkryją i stawią czoła starożytnemu złu, jakie od wieków znajdowało się ukryte pod ziemią, jakiej na co dzień obaj strzegą. Czy bohaterowie uratują świat nie niszcząc go przy okazji?

W pierwszej mini serii, która jeszcze trwa, Batman mierzy się z prawdą, której obawiał się poznać. W sequelu dla Shadowa natomiast nastanie moment, którego przez całe życie się obawiał. Moment, w którym Shadow nie będzie znał odpowiedzi.

*Renato Arlem zilustruje BATWOMAN #6 w zastępstwie zapowiadanego Eddy'ego Barrowsa. Z Kolei V Ken Marion zastąpi Claya Manna (dołączył ostatnio do obsady tworzącej ilustracje w BATMANIE) i wykona rysunki do TRINITY #12.

*DC ujawniło specjalne logo z okazji obchodów 25-lecia Harley Quinn:*Wyczerpujące podsumowanie ostatnich wydarzeń z serii GREEN LANTERNS, które w głównej mierze skupiają się na historii Pierwszego Latarnika (Volthoma), powstaniu pierwszych siedmiu zielonych pierścieni oraz przeniesionych miliardy lat w przeszłość Jesscice Cruz oraz pozbawionym pierścienia Simonie Bazie - przeczytaj.

*W przyszłym roku może dojść do połączenia serii TITANS oraz TEEN TITANS w jeden, ukazujący się co dwa tygodnie tytuł.

*Serwis BleedingCool powołując się na bliżej nieokreślone źródła zaserwował ciekawą i oryginalną teorię odnośnie tożsamości tajemniczego Mr. Oza. Można się z nią zapoznać
 tutaj.

*W najnowszych zapowiedziach na październik widzimy, że od #14 Christopher Sabela został nowym scenarzystą serii BLUE BEETLE. Twórca ten napisał na Twitterze, że jego historia składa się jedynie z pięciu części, oraz dodał przy tym, że będzie pracował nad serią aż do jej zakończenia. Zanosi się więc na to, że wraz z #18 BLUE BEETLE jako pierwsza seria z Rebirth zakończy swój żywot.

*Joelle Jones ujawniła okładkę do październikowego BATMAN #33, do którego artystka wykona również rysunki.

*Z Vertigo do Dark Horse - prequel INCOGNEGRO i reprint oryginału. Klik.

*Tony Bedard (scenariusz) oraz Tom Derenick (rysunki) stworzyli trzeci już crossover pomiędzy DC Comics a... KFC, który ukazał się specjalnie z okazji tegorocznego SDCC. Tym razem podtytuł brzmi ACROSS THE UNIVERSE, a pułkownik Sanders oraz Hal Jordan łączą siły, aby odnaleźć zuchwałego złodzieja Zingerów. Szczegóły z tego specjalnego zeszytu znajdziecie w tym miejscu. No i oczywiście uwaga na spojlery ;)

*19 lipca w USA okazały się:

Adam Strange The Silver Age Omnibus Volume 1 HC,
Aquaman #26,
Batman #27,
Batman '66 Meets The Legion Of Super-Heroes #1,
Batman Teenage Mutant Ninja Turtles Volume 1 TP,
Batwoman #5,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye #10,
DC Comics Bombshells #31,
DC Justice League Essentials Aquaman Rebirth #1,
DC Justice League Essentials Batman Rebirth #1,
DC Justice League Essentials Cyborg Rebirth #1,
DC Justice League Essentials Justice League Rebirth #1,
DC Justice League Essentials Superman Rebirth #1,
DC Justice League Essentials The Flash Rebirth #1,
Elseworlds Justice League Volume 2 TP,
The Flash Unwrapped By Francis Manapul HC,
Gotham Academy Second Semester Volume 1 TP,
Green Arrow #27,
Green Lanterns #27,
Harley Quinn #24,
Injustice 2 #6,
Justice League #25,
Midnighter And Apollo TP,
Nightwing #25,
Robin Volume 4 Turning Point TP,
Scalped Volume 1 TP,
Super Sons #6.
Supergirl The Silver Age Volume 1 TP
Superman #27,
Trinity #11,
Vertigo Essentials The American Way Vertigo Sampler #1,
The Wild Storm #6.

Przykładowe plansze do większości wymienionych powyżej zeszytów znajdziecie tutaj.

Dawid Scheibe i Damian "Damex" MaksymowiczŹródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

1 komentarz: