sobota, 13 lutego 2016

CBN: Comic Book News #78W tym tygodniu prezentujemy Wam mniej niż zazwyczaj wywiadów z twórcami, opisującymi aktualne oraz przyszłe wydarzenia w konkretnych seriach. Jest za to sporo informacji dotyczących zmian na stanowisku, opóźnień wydawniczych plus cała masa wariantów okładkowych różnego typu. Jesteście ciekawi minionego tygodnia pod kątem komiksów DC? Zapraszamy do lektury!

*Scenarzysta Benjamin Percy na łamach serii GREEN ARROW pragnie, by Oliver zniósł próby, które uczynią go bardziej empatycznym bohaterem. W tym celu zainfekowano go wirusem Lukos, który daje mu moce podobne do wilkołaka. Percy uważa, że Oliverowi nigdy niczego nie brakowało i dorastał w bardzo dobrych warunkach. Zarażenie postawi go w niekorzystnej sytuacji i zepchnie na margines, co może pozwoli mu stać się lepszym herosem. We wczesnym stadium działania wirusa, zarażony czuje się niezwyciężony. Wyostrzają się zmysły. Staje się kimś więcej niż człowiekiem. Niestety tylko chwilowo, gdyż później wirus staje się ciężarem. Percy zdradza jeszcze, że ma wielkie plany dotyczące Emiko, ale nic więcej nie powie. Na pomysł podarowaniu Queenowi psa wpadł  Patrick Zircher, on także wymyślił, by nazwać go od jednego z twórców Green Arrowa, Georga Pappa.


Deathstroke będzie odgrywał dużą rolę w wydarzeniach z #50-52. Jest to jedna z ulubionych postaci Benjamina, głównie ze względu na serię Teen Titans duetu Wolfman/Perez. Scenarzysta zdradza jeszcze tylko, że stworzył postać Dr. Miracle. Krew tej postaci leczy wszystko, a posiadana przez niego moc czyni go bardzo skrytym i samozachowawczym. Oliver musi uratować doktora, a jednocześnie siebie. Problem w tym, że zlecenie na niego dostał Slade. W ten sposób dojdzie do wyścigu między nimi. Do serii powróci również Tarantula. Charakterystycznego mroku serii dodają rysunki Szymona Kudrańskiego. Percy przyznaje, że Kudrański ma koszmarną wizję, która jest idealna do historii o zarażeniu. Jego sztuka niepokoi Percy`ego w najlepszy możliwy sposób. Kudrański jest również piekielnie szybkim rysownikiem. Scenarzysta podejrzewa nawet, że wypija on 200 litrów Mountain Dew dziennie

*BATMAN #50 zwiększa swoją objętość z 48 do 56 stron, a co za tym idzie również i cenę – z 4,99$ na 5,99$. Zmiana ta spowodowana jest dodaniem epilogu, który ilustruje Yanick Paquette.

*SUPERMAN #50 nadal kosztować będzie 4,99$, ale do zespołu twórców (Gene Yang i Howard Porter) dołączyli dwaj rysownicy – Patrick Zircher oraz Ardian Syaf. Jedną stronę zilustruje również legendarny już ilustrator serii MAN OF STEEL, Jon Bogdanove. Podstawowa okładka zmieni się z tej na .

*BATMAN #51 będzie ostatnim numerem runu Scotta Snydera w tej serii.

*Van Jensen odchodzi z DC by skupić się całkowicie na własnych projektach. THE FLASH #51 prawdopodobnie będzie ostatnim komiksem scenarzysty dla DC w ogóle.

*Alternatywne okładki w maju nawiązywać będą do coverów, które zdobiły zeszyty z jedynką na okładce we wrześniu 2011 roku. Do dziś przetrwało 12 z 52 serii, które pierwotnie zadebiutowały w ramach inicjatywy New 52, a jedenaście z nich będzie dostępnych właśnie z takim wariantem. JUSTICE LEAGUE jest opóźniona o jeden miesiąc, stad też w maju, w przeciwieństwie do pozostałych 11 tytułów ukaże się dopiero #51 serii.


Wszystkie alternatywne okładki wraz z listą twórców #52 oraz listą twórców #1 dla porównania znajdziecie tutaj.

*Amanda Conner stworzyła alternatywne okładki do SUPERMAN #50 oraz BATMAN #50, które łącznie tworzą jedną grafikę z Harley Quinn w tle. Na razie jest to wersja robocza, bez nałożonych kolorów:


*A poniżej z kolei Dave Johnson i jego warianty do wspomnianych wyżej jubileuszowych zeszytów, które także tworzą razem jeden ciekawy obrazek:


*Seria DK III: THE MASTER RACE notuje kolejne opóźnienia. #3 był zapowiedziany na 20 stycznia, aktualnie przesunięto go na 24 lutego. #4 przesunięto z 16 marca na 13 kwietnia, zaś #5 z 20 kwietnia na 18 maja. One-shot DARK KNIGHT RETURNS: THE LAST CRUSADE, który pierwotnie miał być przerywnikiem pomiędzy trzecim, a czwartym zeszytem mini serii, przełożono z 17 lutego na 30 kwietnia, czyli pomiędzy zeszytami czwartym oraz piątym.


Nie wiadomo na razie, z czyjej winy (Azzarello? Kuberta?) powstały takie opóźnienia, i czy nie będą one jeszcze większe.

*Scott Snyder o powrocie Bruce’a do roli Batmana oraz o współpracy z rysownikiem Yanickiem Paquette:


*Okładki marcowych komiksów z Egmontu - klik.

*Jak Bruce Wayne odzyskał pamięć w BATMAN #49 (spoilery) - klik.

*DC zatrudniło utalentowanego Chrisa Daughtry, który otrzymał zadanie stworzenia wariantu okładkowego do BATMAN #50. Artysta opublikował na Instagramie dwa fragmenty swoich szkiców – klik.

*Jim Lee ma oryginalny pomysł, aby umieścić wszystkie serie z linii Hanna-Barbera w jednym kontinuum, czyli jak to Lee zauważa „od Flinstonów do Jetsonów”. Więcej na ten temat w najnowszej odsłonie DC All-Access:


*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów:

- Ardian Syaf wspomógł Aarona Kudera w zilustrowaniu ACTION COMICS #49

- Billy Tan dołączył do Martina Coccolo, by stworzyć rysunki w GREEN LANTERN #49

- Hugo Petrus wykonał część ilustracji, które pierwotnie do MIDNIGHTER #9 miał wykonać Aco. Okładkę w zastępstwie tego ostatniego stworzył Carlo Pagaluyan.

- Pasquale Qualano pomógł Davidowi Hahnowi zilustrować BATMAN '66 MEETS THE MAN FROM U.N.C.L.E. #3

- Sandy Jarrell zilustrował BLACK CANARY #9 w zastępstwie Amy Wu.

- Rysunki w DC COMICS BOMBSHELLS #9 wykonali Mirka Andolfo oraz Laura Braga zamiast zapowiadanych Elisabeth Torque oraz Sandy Jarrell.

- Becky Cloonan oraz Karl Kerschl wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie widnieją jako współtwórcy GOTHAM ACADEMY #15.

- Mike S. Miller dołączył do rysowników trzeciego numeru INJUSTICE: GODS AMONG US - YEAR FIVE.

*I jeszcze jeden z cyklu wariantów do pięćdziesiątych zeszytów serii BATMAN oraz SUPERMAN, które tym razem wykreował Terry Dodson:


*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia, ułatwiające decyzję o zakupie konkretnego tytułu, znajdziecie w tym miejscu.

*Ciekawe wydania zbiorcze, które można znaleźć na Amazonie - klik. Czekamy na oficjalne zapowiedzi DC.

*Scott Snyder ma pomysły na historie z Posion Ivy, Catwoman, Scarecrowem, Pingwinem i Mad Hatterem. Scenarzysta ma nadzieję kiedyś je stworzyć.

*W maju ukaże się ostatni numer serii STARFIRE. Twórcy komiksu - Jimmy Palmiotti oraz Amanda Conner twierdzą, że od początku tytuł planowany był na 12 zeszytów. Para zdradziła, że pracują nad kolejnym, nowym projektem, który wystartuje jeszcze w tym roku.

*Lutowy pakiet komiksów od Egmontu, czyli wszystkie komiksy zaplanowane przez polskiego wydawcę na ten miesiąc, wraz z okładkami oraz pełnymi opisami dostępne w jednym miejscu – klik.

*Brad Walker, regularny rysownik serii SINESTRO, dzieli się tajnikami swojego fachu w ramach najnowszej odsłony DC Art Academy:*10 lutego w USA ukazały się:

Batman #49,
Batman '66 Meets The Man From U.N.C.L.E. #3 (z 6),
Batman And Robin Eternal #19,
Batman Arkham Knight Batgirl And Harley Quinn #1,
Batman Harley And Ivy Deluxe Edition HC,
Batman/Superman #29,
Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles #3 (z 6),
Black Canary #8,
Catwoman #49,
Constantine The Hellblazer #9,
Constantine The Hellblazer Volume 1 Going Down TP,
Dark And Bloody #1 (z 6),
Dark Knight Returns TP (New Edition),
DC Comics Bombshells #9,
Earth 2 Society #9,
Fables The Wolf Among Us #14,
The Flash #48,
Gotham Academy #15,
Green Lantern Corps Edge Of Oblivion #2 (z 6),
Harley's Little Black Book #2,
Injustice Gods Among Us Year Five #3,
Injustice Gods Among Us Year Three Volume 1 TP,
Injustice Gods Among Us Year Three Volume 2 HC,
Justice League Of America The Silver Age Volume 1 TP,
Legend Of Wonder Woman #2 (z 9),
New Romancer #3 (z 12),
New Suicide Squad #17,
Red Hood/Arsenal #9,
Secret Six Volume 1 What Is The Secret Of The Six TP,
Sinestro Volume 3 Rising TP,
Slash And Burn #4,
Starfire #9,
Telos #5,
Y The Last Man Volume 4 TP.


Dawid, Damian & Michał

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza