niedziela, 7 lutego 2016

Smaczki z ARROW 4x12

Jak co niedzielę zapraszamy na przegląd smaczków z najnowszego odcinka ARROW. W tym tygodniu na bogato.
AMERTEK
W komiksach jest to firma, w której pracował John Irons, czyli Steel. Był w niej zatrudniony jako inżynier, lecz gdy dowiedział się, że broń tworzona przez niego trafia w niepowołane ręce, postanowił odejść. Założył wtedy własną firmę, Iron Works.

ROY HARPER
W ostatnim odcinku chwilowo do serialu powrócił Roy Harper, czyli Arsenal.

CADMUS TECH
Fanom DC nazwa kojarzyć się może z Projektem Cadmus, ale firma Cadmus Tech istnieje w realnym świecie. Konkretnie w Nowej Zelandii. Produkują i sprzedają podzespoły elektroniczne.

PENNYTOWN
Miejsce, w którym w serialu mieszka Damien Darhk wraz z rodziną. Dzielnica ta pojawia się również czasem w komiksach o Szmaragdowym Łuczniku. 

HUB CITY
W komiksach było to rodzinne miasto Vic`a Sage`a, czyli superbohatera znanego jako Question. W serialu Roy zaszył się właśnie w Hub City.

THE CALCULATOR
Złoczyńca z uniwersum DC, który zadebiutował w DETECTIVE COMICS #463 (1976). Został stworzony przez  Boba Rozakisa i Mike`a Grella. Był geniuszem, strategiem i manipulatorem. Posiadał strój z kalkulatorem w okolicach klatki piersiowej, dzięki któremu mógł przewidzieć działania dowolnego bohatera na Ziemi. Jego serialowy wygląd mocno odbiega od tego komiksowego. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że jest ojcem Felicity.

FARADAY CAGE SYSTEM
Klatka Faradaya to metalowy ekran mający chronić przed polem elektrostatycznym. Wymyślona i skonstruowana w 1836 roku przez angielskiego fizyka, Michaela Faradaya, w celu demonstracji jednego z podstawowych praw elektrostatyki. W serialu nazwa mogła zostać użyta specjalnie ze względu na postać Kinga Faradaya, którego znamy chociażby z wydanej niedawno w Polsce NOWEJ GRANICY. 

To już wszystko w tym tygodniu. Jeśli wyłapaliście coś jeszcze, to dajcie znać w komentarzach. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza