niedziela, 14 lutego 2016

Legendarne Smaczki 1x04

Tym razem pojedyncza, ale za to bardzo obfita porcja smaczków z LEGENDS OF TOMORROW.

WINGED AVENGER

Jeden z rzadziej używanych kryptonimów Hawkgirl. Wypadł z obiegu głównie przez to, że teraz wszystkie prawa do nazywania herosów „Avengers” posiada Marvel.

TOP GUN

„No one`s ever been this close to one before”, czyli Ray Palmer cytujący kwestię z filmu „Top Gun”.

VALENTINA VOSTOK

Postać ta była kiedyś członkiem ekipy Doom Patrol jako Negative Woman. Później była White Queen w zespole Checkmate. Zastąpiła w tej roli Amandę Waller.

WHITE KNIGHTS

Trochę naciągana teoria, ale nazwa odcinka również może odnosić się do drużyny Checkmate, w której Vostok była White Queen.

ANOMALIE
Rip Hunter tłumaczy zespołowi, że anomalie czasowe mogą uszkodzić integralność linii czasu. Hal Jordan w ZERO HOUR: A CRISIS IN TIME chciał użyć takich anomalii, by spowodować reboot uniwersum, używając tych pozostałych po KRYZYSIE NA NIESKOŃCZONYCH ZIEMIACH.

VANISHING POINT

Zaman Druce powiedział do Huntera „Return with me to the Vanishing Point”. W komiksach na początku była to siedziba zespołu Linear Men. Później mieszkali tam Mistrzowie Czasu.

TIMECOP i ROCKY IV

Podczas walki z rosyjskim żołnierzem Rory wspomniał o filmie Rocky IV. Film ten wszedł do kina w 1985r.
Później ta sama postać użyła określenia „Timecop” mówiąc o Zamanie Druce. Taki tytuł nosił film z 1994 roku, w którym główną rolę grał Jean-Claude Van Damme. 

CANARY

Strój, który Sara nosi na sobie na statku, przypomina kostium Kanarka z JUSTICE LEAGUE INTERNATIONAL w latach 1993-94.

REBIRTH

Podczas rozmowy Rip`a z Hawkgirl padło słowo „rebirth”. Niedługo może znaczyć tyle, co obecna na każdym kroku w serialach liczba 52.

POZHAR

Rosjanin, z którym rozmawia Stein, to Mikhail Arkadin, czyli Fire Elemental Pozhar. Jest to rosyjski odpowiednik Firestorma. Możemy dzięki temu przypuszczać, że badania Vostok zakończą się sukcesem.


To już wszystko w tym tygodniu. Jeśli wyłapaliście coś jeszcze, to dajcie znać w komentarzach.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza