wtorek, 2 lutego 2016

Plotki dotyczące REBIRTH

Serwis Bleeding Cool dawkuje niepotwierdzone info na temat projektu REBIRTH. Dziś i jutro od rana będziemy dodawać wszelkie nowe wieści w ten właśnie post. Zaglądajcie zatem na DCManiaka!


W maju ukażą się ostatnie numery wszystkich serii. Ich numeracje ulegną zresetowaniu i nowe #1 wystartują już od lipca. Serie, które staną się dwutygodnikami - jak BATMAN - ruszą z pierwszymi numerami jeszcze w czerwcu. Również w tym właśnie miesiącu ukażą się specjalne one-shoty z linii REBIRTH #1.

Seria SUPERMAN również będzie dwutygodnikiem. Jej nowym scenarzystą ma zostać Peter Tomasi.

Scott Snyder przejdzie do DETECTIVE COMICS (potwierdzone info), a jego miejsce, jako scenarzysty BATMANA, zajmie Tom King.

Geoff Johns i Ethan Van Sciver to jedyni twórcy, którzy oficjalnie potwierdzili, że są zaangażowani w REBIRTH.

Serie, które wg nieznanego źródła mają zostać skasowane i nie doczekać się nowego #1 to:
BATMAN/SUPERMAN
SUPERMAN/WONDER WOMAN
GRAYSON
STARFIRE
BLACK CANARY
MIDNIGHTER
DOCTOR FATE

Jednocześnie część postaci ma "przejść" do innych, nowych serii: Starfire do TITANS, Canary do BIRDS OF PREY, Dick Grayson do NIGHTWING.

Wśród nowych serii anonimowe źródło wymienia:
THE SUPERMAN
MAN OF STEEL
HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS
NEW GREEN LANTERN - z udziałem obecnego Power Ring

Kolejna nowa seria to JUSTICE SOCIETY OF AMERICA. Będzie to drużyna z głównej Ziemi, a czytelnicy poznają przyczynę, czemu nikt o nich nie pamięta. Akcja będzie się dziać w teraźniejszości, do której zostaną przeniesieni młodzi herosi z JSA. Tutaj będą walczyć ramię w ramię z JLA.

Mimo dorosłej wersji Tytanów, która to seria miała być pokłosiem mini serii TITANS HUNT, powrócą też nastoletni Tytani. W nowym miesięczniku TEEN TITANS na czele grupy stanie Robin/Damian Wayne.

Jeden z pomysłów realizowanych w ramach REBIRTH wynikać będzie bezpośrednio z tego, co zobaczymy  w filmie BATMAN V SUPERMAN. Co takiego ujrzymy na ekranie, a co później zaowocuje serią komiksową? Na razie jest to sekret.

Jednym z nowych dwutygodników ma być seria podobna do TRINITY z lat 2008-2009, gdzie zobaczymy obok siebie Batmana, Supermana oraz Wonder Woman.

Źródło: BleedingCool

7 komentarzy:

 1. To dlatego w animacji o Tytanach wrzucają tam Damiana. Aczkolwiek nie wiem po co wciskają tam JSA, skoro jako JSA istnieje sobie na Earth 2 (które w latach 40 już sobie było na Ziemi 2).

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda tej kasacji Black Canary, może się nie potwierdzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tym bardziej Midnightera, bo to bardzo dobra seria jest, tak samo jak Grayson, po co mi tu cofają Dicka do Nightwinga, ja rozumiem że w Titans Hunt przebrał się za Nightwinga ale to chyba tylko na moment, bezsensu tak cofać postać, to nie Batman, gdzie Bruce ma prawo wrócić do swej roli z racji że jest jego prawdziwy byt.

   Usuń
 3. A Earth 2 nie jest zniszczone? Sam pomysł robienia z nich młodych X- Men ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest nowe Earth 2 po Convergence, świat w którym Brainiac stworzył jako pole walk między butelkowanymi światami stało się nowym Earth 2 na koniec eventu.

   Usuń
 4. to JSA z głównej Ziemi. tak, jak teraz w TITANS HUNT, ekipa i świat i nie pamięta, że byli kiedyś drużyną, bo jakaś siłą sprawiła, że o tym zapomnieli.

  OdpowiedzUsuń
 5. No właśnie, kilka eventów końca świata już się odbyło a oni nic nie pamiętali?? Hmmm maja w DC spory nieporządek w liniach czasowych, DarksideWar, Batman Snydera, Batman bez mocy, chyba po to robią te zmiany. Cieszy mnie że prawdopodobnie powróci pre-crisis Superman do głównej serii po świetnej obecnie mniserii L&C.

  OdpowiedzUsuń