piątek, 29 lipca 2016

ABeCadło filmowe #10

Oficjalnie rozpoczynamy akcję LEGION SAMOBÓJCÓW i począwszy od dzisiaj, codziennie prezentować będziemy Wam przynajmniej po jednym poście związanym z tym właśnie filmem. Zaczniemy od najnowszej odsłony "ABeCadła filmowego", którego głównym bohaterem jest dzisiaj Floyd Lawton, znany nieco szerzej jako Deadshot.
DEADSHOT (Floyd Lawton)
Początkowo postać jednoznacznie zła, dziś prezentowany raczej w roli antyherosa. Floyd Lawton zadebiutował już w roku 1950, na łamach BATMAN vol. 1 #59. Dał się poznać czytelnikom jako jeden z najlepszych na świecie morderców do wynajęcia. Z czasem wcielony do Suicide Squad, z którym jego losy wiążą się nierozerwalnie w zasadzie do dziś. Po drodze stał się także jedną z ikon niezapomnianego SECRET SIX. Jak poradził sobie poza komiksami?

Filmy fabularne:
LEGION SAMOBÓJCÓW (2016) - Deadshot będzie jedną z najważniejszych postaci w nadchodzącej premierze kinowej od DC. W jego rolę wcieli się Will Smith, który znany jest w wielu głośnych ról. Był on dwukrotnie nominowany do Oskara oraz pięć razy do Złotego Globu, zaś sam aktor podpisał umowę, według której ma pojawić się w większej ilości filmów.
Seriale fabularne:
TAJEMNICE SMALLVILLE (2001-2011) - Floyd Lawton pojawił się w dziesiątym i zarazem finałowym sezonie serialu opowiadającym o początkach kariery Supermana. Nie do końca wiadomo dlaczego twórcy postanowili pokazać go raczej jako Jonah Hexa (wyglądem przypominał raczej kowboja), lecz postać ta w tej interpretacji nie zdobyła serc fanów. W jego rolę wcielił się Bradley Stryker.

ARROW (2012-trwa) - W serialu stanowiącym początek tak zwanego Arrowverse, Deadshot od początku stanowił ważną osobę w życiu jednego z bohaterów. Dla Johna Diggle'a był on domniemanym mordercą jego brata. Postać pojawiła się w kilku odcinkach trzech pierwszych sezonów i generalnie zebrał dobre opinie, co w przypadku tego serialu należy do rzadkości. Deadshota grał Michael Rowe.

THE FLASH (2014-trwa) - Deadshot, ponownie grany przez Michaela Rowe, pojawia się w dwóch odcinkach drugiego sezonu, których akcja osadzona jest na Ziemi-2. Postać ta stanowi parodię samej siebie, ponieważ jest fajtłapowatym detektywem obdarzonym najgorszymi umiejętnościami strzeleckimi w Central City.
Filmy animowane:
BATMAN: RYCERZ GOTHAM (2008) - W jednej z zaprezentowanych na łamach tej animowanej antologii, Mroczny Rycerz mierzy się z Deadshotem, który dostał na niego zlecenie od rosyjskiej mafii. W przeciwieństwie do wielu innych wcieleń tej postaci, ta wersja Floyda Lawtona nie mysli umierać w spektakularny sposób, o czym kilkukrotnie podkreśla w trakcie pojedynku z Batmanem.

SUPERMAN/BATMAN: WROGOWIE PUBLICZNI (2009) - Tutaj Deadshot pojawia się epizodycznie, jako jedna z wielu postaci złoczyńców, którzy chcą zabić obu tytułowych bohaterów. Rola ta jest tak niewielka, że postać ta nie ma ani jednej kwestii mówionej.

BATMAN: ATAK NA ARKHAM (2014) - Najświeższe pojawienie się Deadshota, to animacja, w której nie bano się przełamywać kolejnych granic. Mroczna, bardzo brutalna opowieść dla dojrzałego widza, która wielu widzom zapadła w pamięci przez scenę miłosną pomiędzy Floydem Lawtonem i Harley Quinn. Moim zdaniem niesłusznie, ponieważ animacja ta ma wiele dobrego do zaoferowania.
Seriale animowane:
LIGA SPRAWIEDLIWYCH (2001-2006) - Deadshot pojawia się w trzech epizodach tego popularnego serialu. W jednym z nich otrzymuje zlecenie na zabicie Aquamana, w kolejnym przejmuje wraz z innymi złoczyńcami Metropolis, aż wreszcie w trzecim dołącza do Suicide Squad. Głos tej postaci użyczył Michael Rosenbaum, czyli Lex Luthor z TAJEMNIC SMALLVILLE.

BATMAN: ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI (2008-2011) - W tej produkcji nasz dzisiejszy bohater pojawia się raz, w grupie złoczyńców siejących terror na ulicach Gotham, podczas nieobecności Batmana. Zostaje pokonany przez Green Arrowa.
Gry komputerowe:
Floyd Lawton pojawił się w dość pokaźnej ilości produkcji na różne platformy. Poniżej ich spis wraz z krótkim opisem roli w grze.

BATMAN: THE VIDEO GAME (1990) - kilkukrotnie pojawia się jako mocniejszy przeciwnik na pierwszych dwóch poziomach tej platformówki.

BATMAN: ARKHAM CITY (2011) - jeden z przeciwników Batmana, mający dość istotny udział w fabule.

LEGO BATMAN 2: DC SUPER HEROES (2012) - pojawia się w wersjach na PS Vita oraz 3DS jako "znajdźka".

BATMAN: ARKHAM ORIGINS (2013) - jeden z ośmiu zabójców wynajętych przez Black Maska.

INJUSTICE: GODS AMONG US (2013) - pojawia się w lokalizacji Stryker's Island.

LEGO BATMAN 3: BEYOND GOTHAM (2014) - postać grywalna.

BATMAN: ARKHAM KNIGHT (2015) - kilkukrotnie wspominany, bez realnego udziału w grze.

Na dziś to tyle. Pełen spis dotychczas opisanych haseł możecie znaleźć TUTAJ

Źródła:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz