poniedziałek, 25 lipca 2016

SDCC 2016: Przegląd wieści różnej treści


*Jak zapewnia Tom King, wątek Jokera, a konkretnie trzech jego różnych wersji, będzie kontynuowany począwszy Od zeszytu BATMAN #9.

*DC Rebirth: Behind the Scenes panel:

Johns poradził by śledzić wskazówki Mr. Oza i czytać DETECTIVE COMICS.
GREEN ARROW również.

TITANS będą mocno związani z główną historią REBIRTH z powodu Wally'ego Westa.

Batman i Flash będą mieli team-up i spróbują rozwiązać zagadkę przypinki Komedianta.

Atom, Legion of Super-Heroes i JSA wkrótce powrócą.

Więcej.

*Powraca SAUCER COUNTRY, ale już nie w ramach imprintu Vertigo. Dotychczasowe zeszyty zostaną wydane ponownie, tym razem nakładem IDW Publishing. Z kolei w 2017 doczekamy się kontynuacji serii. "Drugim sezonem", zatytułowanym SAUCER STATE zajmą się oryginalni twórcy - Paul Cornell i Ryan Kelly.


*DC tylko z jedną statuetką Eisner, które przyznane zostały w San Diego. W kategorii Best Publication Design zdobył ją Josh Beatman za SANDMAN GALLERY EDITION. Wszyscy nagrodzeni - przeczytaj.

*27 lipca ukaże się kolejny dodruk komiksu DC UNIVERSE: REBIRTH #1. Tym razem okładkę, na której widać wszystkich trzech Jokerów, wykona Ethan Van Sciver. Poniżej wersja jeszcze przed nałożeniem kolorów:


*Young Animal będzie istniał tak długo, jak długo Gerard Way będzie w ten projekt zaangażowany. Wszystko zależy od pasji oraz chęci wokalisty MCR, których na ten moment zdecydowanie mu nie brakuje. Krótka relacja z panelu poświęconego Young Animal – przeczytaj.

Kilka promocyjnych grafik z serii, które ukazywać się będą w ramach Young Animal – zobacz.

*Zapowiedź pierwszego batmanowego crossa, w ramach DC REBIRTH:*Według zapewnień Jima Lee, szczegółowe informacje na temat udziału postaci z WildStormu w świecie DC REBIRTH (zostaną ogłoszone podczas NYCC, 6-9 październik), mają totalnie rozsadzić mózgi czytelników. Tym bardziej będziemy czekać.

*Twórcy (m.in. Gates, Barrowman, Taylor) na temat powstawania komiksów bazujących na serialu TV – przeczytaj.

*Kolejny filmik, dzięki któremu można lepiej poczuć klimat SDCC. Gościnnie m.in. Kevin Conroy oraz Margueritte Bennett:*Panel DC's New Crossover Classics - klik.

*Pierwsza grafika z BATMAN/TMNT ADVENTURES:*Panel DC: Meet the Co-Publishers:

Anarky prawdopodobnie pojawi się w DETECTIVE COMICS.

Geoff Johns chce pisać jakąś regularną serię i w końcu będzie.

REBIRTH potrwa 2 lata.


*Trzeci dzień Comic Conu wraz z ekipą DC All-Access:*Pierwsze plansze z komiksu HE-MAN/THUNDERCATS #1 – zobacz.

*Cała masa różnego typu grafik i okładek, które ujrzały światło dzienne w trakcie trwania Comic Conu do obejrzenia w tym miejscu.Dawid i Damian

Źródło: CBR, Newsarama, BleedingCool

1 komentarz: