sobota, 2 lipca 2016

CBN: Comic Book News #99Pogoda znów dopisała. Czy wypoczywacie w domu, czy to w górach, a może na plaży (w momencie publikacji tego posta leżakuję już w Dębkach – Dawid) nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z najnowszymi komiksowymi informacjami, które pojawiły się na przestrzeni ostatniego tygodnia. Zapraszamy do lektury i ostrzegamy przed kilkoma spoilerami z DK III!

*Trzy dziewczyny tworzące Birds of Prey znów są razem, a wszystko za sprawą nowej serii w ramach REBIRTH, która startuje w tym miesiącu. Batgirl wraca z Burnside i znów jest książkowym przykładem walczącego o sprawiedliwość pogromcy zła. Huntress ostatnio ukazywana była jako pracowniczka Spyral, zaś teraz ponownie wraca do roli bohaterki, która najpierw zadaje ciosy, a później pytania. Black Canary natomiast kończy swoją przygodę w kapeli rockowej i wraca do poprzedniego, klasycznego wcielenia.


Barbara bierze udział w bardzo osobistej misji, związanej ze znalezieniem osoby używającej jej dawnego pseudonimu – Oracle. Zagrożenie jest duże, gdyż nowa Oracle dostarcza istotnych informacji przestępczemu światu. Batgirl udaje się po pomoc do Dinah, której ufa, i na którą zawsze mogła liczyć. Ta ostatnia jest bardzo szczęśliwa, że może pomóc. Drogi tej dwójki krzyżują się z Huntress, która jest akurat w trakcie śledztwa związanego z zabójstwem przez mafię jej rodziny. Okazuje się, że powstrzymanie Oracle jest również w interesie Heleny. Dla Huntress jest to pierwsze spotkanie z Batgirl oraz Black Canary, stąd twórcy pokażą na nowo i od podstaw, jak budowana jest więź łącząca Birds of Prey. Spięcia na linii Barbara – Helena są jak najbardziej spodziewane. Dinah będzie z kolei pełniła rolę rozjemcy.

Akcja serii BATGIRL AND THE BIRDS OF PREY rozgrywać się będzie w Gotham City, stąd też mroczny klimat jest nieunikniony. Scenarzyści będą jednak starali się pokazać bohaterki z jak najjaśniejszej, momentami nawet humorystycznej strony. Więcej.

*W październiku zadebiutuje pierwszy numer sześcioczęściowej mini serii MIDNIGHTER & APOLLO. Scenariusz napisze Steve Orlando (MIDNIGHTER), rysunki wykona Fernando blanco, zaś okładki stworzy ACO.


Orlando określa swoich bohaterów jako „World’s Finest Couple”. Midnighter oraz Apollo spędzili ostatnio sporo czasu z dala od siebie, ale teraz ponownie stworzą zgrany duet, co z pewnością nie spodoba się wielu złoczyńcom. W pierwszym zeszycie zobaczymy starcie z piratami zlokalizowanymi w metrze w LA, a także z demonami w Opal City.

*Matthew Sturges, Dave Justus oraz Travis Moore chcą pokazać, że życie w Baśniogrodzie nie dla wszystkich skończyło się happy endem. W spin-offie BAŚNI, który startuje we wrześniu, zobaczymy postacie, które w oryginalnej serii trzymały się w cieniu. Gdy świat potrzebuje ich interwencji, Bo Peep, Peter Piper, Hansel oraz Connor Wolf, znani jako The Shadow Players, wkraczają do akcji.Czas akcji nie jest określony, ale wiadomo, że trochę go upłynęło od zakończenia BAŚNI. Świat zdążył już pogodzić się z faktem, że Baśniowcy oraz magia istnieją naprawdę. Jest to jednocześnie czas wielkiej niepewności o to, jaka będzie przyszłość w związku z tymi rewelacjami.

Bo Peep kiedyś poruszała się na wózku inwalidzkim, zaś niedawno była członkiem rycerskiej drużyny Śnieżki, pomagając w walce przeciwko Księciu Brandishowi. Jako była zabójczyni oraz złodziejka posiada duży wachlarz umiejętności, co twórcy chcą szeroko pokazać.

Peter, który z Bo tworzy z jednej strony zespół, zaś z drugiej związek małżeński, jest kompletnym przeciwieństwem Bo, pragmatykiem, słabszym ogniwem. Jego atutem nie jest walka wręcz, ale potężny umysł, a przynajmniej tak się jemu wydaje, co w komiksie stawiającym na akcję powoduje, iż pozostali członkowie zespołu nie zawsze potrafią zaakceptować jego metody działania.


Hansel to postać z gorąca głową, który najpierw działa, a później zadaje pytania. Jest fanatykiem, który za wszelką cenę chce zlikwidować/powstrzymać wszystkich, którzy posługują się nieznanymi mu technikami magicznymi. Sam uważa się za najbardziej oddanego sprawie, zaś pozostali traktują go często, jakby nie miał wszystkich klepek.

Connor Wolf to postać, które chce być bohaterem na kształt Jamesa Bonda, ale na razie wiele mu do tego brakuje. Zobaczymy flashbacki z udziałem piątego dziecka Śnieżki oraz Bigby’ego, dzięki którym dowiemy się więcej na temat tego, co działo się z Connorem od BAŚNI #150, aż do teraz. Twórcy nie chcą wyjaśnić, dlaczego Connor ukazywany jest przez rysownika jako Książę Uroczy.

Głównym pomysłodawcą oraz mózgiem drużyny będzie doświadczony na wielu polach mężczyzna z fajką w ustach znany jako Długie Pióro. Pojawił się on wcześniej na kartach BAŚNI, a konkretnie w opowiadaniu WILK W OWCZARNI umieszczonego pod koniec pierwszego wydania zbiorczego serii. Postać ta odegra kluczową rolę i z czasem dowiemy się, na czym mu tak naprawdę zależy.


*Batman staje do walki z Quarem i jego armią wyposażony w słynną zbroję, jaką widzieliśmy po raz ostatni na łamach THE DARK KNIGHT RETURNS #4. Gdy dodamy do tego deszcz wzbogacony kryptonitem, żaden przeciwnik nie jest straszny Mrocznemu Rycerzowi.W przeciwieństwie do tego, co sugeruje okładka, Bruce dostaje również wsparcie ze strony Supermana, uwolnionego wcześniej z pułapki przez Carrie oraz Aquamana. Do walki dołącza tym samym Człowiek ze Stali, w pełnym znaczeniu tego słowa:*Neal Adams zapowiada bardzo szokujące zakończenie mini serii THE COMING OF THE SUPERMAN. Fani mają być zaskoczeni i zastanawiać się, co by było, gdyby DC zdecydowało się powierzyć artyście kontynuację finalnego wątku na łamach kolejnej mini serii.

*Simon Oliver zabiera Johna Constantine’a z powrotem do domu, do Londynu na, jak określa sam scenarzysta: „wypełnioną cygarami oraz szkocką whisky podróż na mroczną stronę oraz z powrotem”. THE HELLBLAZER w ramach REBIRTH to z jednej strony kontynuacja pewnych wydarzeń ukazanych podczas New 52, zaś z drugiej nawiązanie do korzeni postaci. Dupek udający magika, czy też magik udający dupka? Według Olivera, John Constantine może być obiema tymi postaciami naraz. Będą gościnne występy postaci z DCU ( na początek Swamp Thing i Mercury), a także dawno niewidziani bohaterowie, jak Clarice, Map, czy Chas.


*Gabriele Dell’Otto prezentuje swój własny wariant okładkowy do HARLEY QUINN #1:Artysta wykonał również alternatywne okładki do zeszytów DK III: THE MASTER RACE #5 oraz JUSTICE LEAGUE #1 – zobacz.

*Już wkrótce startuje nowa seria na licencji animacji ze studia Hanna-Barbera - THE FLINTSTONES. Seria będzie odzwierciedlać współczesne problemy i satyryczne spojrzenie na cywilizację, ale przedstawione w czasach jaskiniowców. Twórcami serii są Mark Russell i Steve Pugh. Projekty postaci stworzyła Amanda Conner. Więcej.

*Scenarzystka Gail Simone oraz rysownik Jon Davis-Hunt, z okazji premiery pierwszego wydania zbiorczego w ramach serii CLEAN ROOM, udzielili krótkiego wywiadu dla IGN. W nim m.in. na temat tego, czy Astrid Mueller jest rzeczywiście postacią negatywną – przeczytaj.

*Andy Kubert opowiada o szczegółach swojego warsztatu na przykładzie rysunków wykonanych do DK III: THE MASTER RACE #4:*Scenarzysta Alan Brennert dzieli się swoimi wspomnieniami przy okazji premiery komiksu TALES OF THE BATMAN: ALAN BRENNERT – przeczytaj.

*Zwyczajny błąd, czy też jednak prawdziwa informacja? W zapowiedziach komiksu SUPERMAN: SAVAGE DAWN, w spisie zeszytów widnieją dwa, które nigdy się nie ukazały, a mianowicie SUPERMAN/WONDER WOMAN #30 – 31. Jak będzie naprawdę, przekonamy się na początku października, gdy komiks zostanie już wydany.

*Zaktualizowana strona z alternatywnymi okładkami, tworzonymi dla różnych serii ukazujących się w ramach REBIRTH – zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia.

*Wariant okładkowy autorstwa Tylera Kirkhama do JUSTICE LEAGUE: REBIRTH #1:
*29 czerwca w USA ukazały się:

Art Ops #9,
Batman And Robin Eternal Volume 2 TP,
Coloring DC Wonder Woman TP,
Dark Knight III The Master Race #5 (z 8),
DC Super Hero Girls Volume 1 Finals Crisis TP,
Deathstroke Annual #2,
Fables The Wolf Among Us Volume 2 TP,
Grayson Annual #3,
Green Arrow A Celebration Of 75 Years,
Justice League Of America Silver Age Omnibus Volume 2 HC,
Legend Of Wonder Woman #7 (z 9),
Suiciders Kings Of Hell.A. #4 (z 6),
Swamp Thing Trial By Fire TP,
Teen Titans Annual #2.

Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool, IGN

2 komentarze:

  1. Ok, dawno juz przestałem śledzić losy Huntress więc totalnie się nie orientuję. Nowa Łowczyni to Helena Bertinelli z serii Grayson, czy Helena Wayne z Ziemi 2? Bo jak Bertinelli, to co się stało z Wayne? A jezeli jednak Wayne to o co chodzi z mafią mordującą rodzinę?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Helena Wayne wraz z Power Girl już dawno wróciły na swoją Ziemię, która wybuchła a potem na nowej Ziemi 2 egzystują sobie.

      Usuń