środa, 20 lipca 2016

Nerdgasm #14

Tym razem udajemy się do Łodzi, a konkretnie do American Corner Łódź. To jeden z 6 Cornerów w Polsce i ponad 400 tego typu placówek na świecie. Ich celem jest dostęp do informacji i kultury amerykańskiej. Łódzki AC zlokalizowany jest na 2. piętrze w budynku BUŁy (Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego), przy ulicy Matejki 32/38.
Biblioteka ma na stanie anglojęzyczne komiksy. Ich zbiory powoli, lecz systematycznie rosną.


Kilka egzemplarzy zasponsorowało wydawnictwo Mucha Comics.
Zauważalne zainteresowanie bywalców biblioteki komiksami sprawiło, że kilka miesięcy temu zrodził się pomysł  koła  o tej tematyce. Tak się złożyło, że jako łodzianinowi działającemu trochę w komiksowie, to właśnie mnie zaproponowano prowadzenie takiego koła.
Tak w skrócie wygląda sekretna geneza klubu miłośników amerykańskiego komiksu United States of Komiks.
Raz w miesiącu spotykamy się w AC i dyskutujemy o przeróżnych tematach (nie tylko o nowinkach) związanych z komiksem zza Oceanu. Czasem w większym gronie......a czasem w bardziej kameralnym (okres sesji).


 W zeszłym miesiącu dzięki Atom Comics urządziliśmy mini Free Comic Book Day :)

Skoro czytacie tego posta, to znaczy, że lubicie komiksy. Jeśli dodatkowo jesteście z Łodzi, to serdecznie zapraszam na kolejne odsłony USoK. Terminy wydarzeń znajdziecie na fb United States of Komiks. Tam również zapraszam - staram się na bieżąco wrzucać wszelakie hot newsy z akermańskiego komiksowa. Do zobaczenia!


Damex

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz