piątek, 22 lipca 2016

CBN: Comic Book News #102Najnowsza odsłona CBN jest nieco krótsza i pojawia się szybciej, niż w sobotę. Wszystko spowodowane jest rozpoczynającym się Comic Conem w San Diego. Wszystkie newsy z tego największego na świecie święta komiksu będą oczywiście na bieżąco pojawiać się na naszym blogu. W poniższym tekście mogą pojawić się spojlery!

*A dzisiejszy przegląd komiksowych newsów zaczynamy od kilku faktów z SUPERMAN #3:

Na łamach trzeciego numeru serii SUPERMAN poznajemy genezę nowego Eradicatora.


Wersja z REBIRTH jest pozostałością programu, który opracował generał Zod. Eradicatorzy mieli za zadanie zlokalizować, powstrzymać i więzić wewnątrz Pahntom Zone osoby znajdujące się na specjalnej liście Zoda. Wszystko po to, aby rasa Kryptonijczyków pozostała czysta, nieskażona.

Ostatni z Eradicatorów był świadkiem wybuchu Kryptona i wystrzelenia rakiety z Kal-Elem na pokładzie. Po latach poszukiwań udało mu się odnaleźć ostatniego Kryptonijczyka. Jego pierwszym zadaniem jest pozbawienie młodego Jonathana jego „wadliwej”, ludzkiej części i uczynienie z niego stuprocentowego Kryptonijczyka.

*W przyszłym roku doczekamy się nowej mini serii, która zostanie wydana wspólnym nakładem DC Comics oraz Dynamite Entertainment. Tym razem Bionic Woman spotka na swojej drodze Wonder Woman ’77, a scenariusz komiksu napisze Andy Mangels, prawdziwy ekspert w tematyce związanej z serialem o Wonder Woman z lat 70-tych.


Na razie nie podano nazwiska rysownika. Więcej szczegółów może pojawić się podczas SDCC.

*Krótki wywiad z twórcami ALL-STAR BATMAN plus kilka premierowych plansz z tego komiksu autorstwa JR JR:*Mała zmiana, jeśli chodzi o warstwę graficzną serii SUICIDE SQUAD. Jeszcze niedawno DC zapewniało, że Jim Lee w całości zilustruje pierwszych pięć zeszytów nowej serii. Okazuje się, że tak naprawdę Lee narysuje pierwsze 12-13 stron każdego z tych zeszytów, zaś pozostałe przypadną w udziale jednemu z gościnnych artystów. Każdy numer będzie tym samym składać się z głównej historii (rysunki Jim Lee) oraz back-upu (gościnny rysownik). Dzięki temu podziałowi twórcy SUICIDE SQUAD dają Lee szansę, aby ten wyrobił się ze swoją pracą na czas.


Dodatkowe historie skupiać się będą na konkretnych członkach zespołu. W pierwszym back-upie ilustrowanym przez Jasona Faboka, zobaczymy w akcji Deadshota oraz Batmana.

Rob Williams będzie pisał scenariusz zarówno do głównej, jak i dodatkowych historii.

*17 września kolejny Dzień Batmana. Z tej okazji DC Comics wypuści specjalną, darmową edycję komiksu BATMAN: REBIRTH #1 z okładką Howarda Portera.

*Spojlery z BATMAN #3 – klik.

Widzimy origin Gotham oraz Gotham Girl, a także poznajemy duet złoczyńców, którzy zamierzają grać na emocjach mieszkańców miasta i samego Batmana. Scenarzysta Tom King nawiązuje w tym numerze do kilku klasycznych scen z udziałem Mrocznego Rycerza.

*Zaktualizowana strona z sierpniowymi wariantami okładkowymi – zobacz.

*Wyniki wyborów prezydenckich w USA oraz Brexit, czyli kilka smaczków ukrytych w THE HELLBLAZER: REBIRTH #1 – przeczytaj.

*Alternatywna okładka do WONDER WOMAN #4 w wykonaniu, a jakże, Franka Cho:


Dostępny jest też wstępny zarys okładki do #6 tego samego twórcy – zobacz.

*Z kolei w tym miejscu przeczytacie fragment wywiadu, jakiego Frank Cho udzielił pewnej gazecie, w którym to ze szczegółami opowiada o kulisach swojej rezygnacji z roli twórcy okładek do WW.

*Historia lubi się powtarzać, czyli Frank Cho nie jest pierwszym rysownikiem okładek, w którego prace ingerowano, i który zdecydował się rozstać z serią o Wonder Woman. Tutaj znajdziecie kilka faktów dotyczących Adama Hughesa i okładki wykonanej do WW #196.

*Spojlery z BATGIRL AND THE BIRDS OF PREY: REBIRTH #1 – klik.

Najważniejsza informacja jest taka, że BATMAN: THE KILLING JOKE Alana Moore’a i Briana Bollanda jest jak najbardziej częścią kontinuum:


*Oto jak zmieniał się wizerunek Wonder Woman na przestrzeni ostatnich 75 lat:*Wywiad z Alanem Brennertem, którego prace związane z Mrocznym Rycerzem (i nie tylko) ujrzały ostatnio światło dzienne w formie wydania zbiorczego, jako TALES OF THE BATMAN: ALAN BRENNERT – przeczytaj.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w tym tygodniu – zobacz.

*20 lipca w USA ukazały się:

Adventures Of Supergirl #6,
American Vampire Volume 8 TP,
Aquaman #3,
Astro City #37,
Batgirl And The Birds Of Prey Rebirth #1,
Batgirl Volume 2 To The Death TP,
Batman #3,
Clean Room #10,
Doom Patrol Volume 2 TP,
Green Arrow #3,
Green Arrow By Kevin Smith TP,
Green Lanterns #3,
Green Lanterns #3,
Hellblazer Rebirth #1,
Injustice Gods Among Us Year Five #14,
Injustice Gods Among Us Year Four Volume 1 TP,
Justice League #1,
Legends Of Tomorrow #5,
Lucifer #8,
New Suicide Squad #22,
Scooby Apocalypse #3,
Superman #3,
Superman Action Comics Volume 7 Under The Skin TP,
Superman Action Comics Volume 8 Truth HC.Dawid Scheibe

Źródło: Newsarama, CBR, BleedingCool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz