sobota, 23 lipca 2016

SDCC 2016: Przegląd wieści różnej treści*Jim Lee zapewnił, że ogłoszony rok temu projekt związany z reaktywacją świata Milestone, nadal jest aktualny. Opóźnienia oraz brak jakichkolwiek informacji związanych z tym tematem spowodowane są napiętym grafikiem Reggiego Hudlina, który jest głównym architektem całego przedsięwzięcia. Wszystko powoli, ale jednak idzie w dobrym kierunku, przez co prędzej czy później doczekamy się nowych przygód Icona, Statica i spółki, które rozgrywać się będą na Ziemi-M.

*Według słów Dana DiDio oraz Jima Lee, sprzedaż zeszytów z numerem drugim oraz trzecim na okładce przerosła ich oczekiwania, a wyniki są w wielu przypadkach lepsze, niż dla #1. Jedynki mają zawsze za zadanie przyciągnięcie uwagi, zaś sztuką jest utrzymanie takiej samej liczby czytelników do co najmniej #5.

*Duże zainteresowanie serialami FLASH, czy SUPERGIRL spowodowało, że DC postanowiło odświeżyć starsze przygody obu bohaterów, po które chętnie sięgają osoby zachęcone tym, co zobaczyły na ekranie. Stąd między innymi dodruki trejdów napisanych przez Strelinga Gatesa, czy też Flash z wersji Johnsa, Waida.

*Pierwszy dzień SDCC okiem kamery:*Premierowa grafika z SUICIDE SQUAD: REBIRTH #1, a na niej nowy/stary wizerunek Amandy Waller:*Plotka: Tim Drake zginie - klik.

*DC stawia na oryginalne powieści graficzne. W najbliższym czasie pojawi się Wonder Woman w wersji Jill Thompson, a także kolejne odsłony cyklu Earth One.

*Garth Ennis będzie scenarzystą nowej serii z linii Hanna-Barbera, której głównymi bohaterami będą Dastardly oraz Muttley. Będą to te same wersje postaci, jakie niedawno zadebiutowały na łamach WACKY RACELAND. Nazwisko rysownika, jak i data premiery #1 nie są jeszcze znane.

*Większa swoboda twórców, którzy dostają możliwość prezentacji własnych pomysłów w ramach Vertigo, ma przyczynić się do zwiększenia zainteresowania tym imprintem.

*Starsi edytorzy – Marie Javins oraz Jamie S. Rich, awansowali na edytorów grupowych. Javins przypadnie piecza nad komiksami z imprintu Vertigo, natomiast Rich zajmie się komiksami spod szyldu Hanna-Barbera.

*Josh Williamson (scenarzysta serii THE FLASH) poinformował, ze Barry wspólnie ze swoim nowym partnerem, Augustem, będą starali się powstrzymać tych speedsterów, którzy chcą wykorzystać swoje nowe moce w złym celu.


Godspeed nie waha się przed zabijaniem ludzi, a do tego jego celem stają się wszyscy sprinterzy.

Mina oraz Avery to nowe speedsterki, które będą pomagać Lidze Sprawiedliwości.

*Grafiki z TEEN TITANS - zobacz.

*Grafiki z kilku innych, nowych serii - zobacz.

Dawid

1 komentarz:

  1. Czyżby któraś z nowych speedsterek miałaby się doczekać tytułu Impulse?

    OdpowiedzUsuń