sobota, 6 sierpnia 2016

CBN: Comic Book News #104


Dawid urlopuje, więc w tym tygodniu z newsami zostałem sam. Najnowsza odsłona CBN w dużej mierze skupia się anty-bohaterach/złoczyńcach. Możecie w niej poczytać o seriach HARLEY QUINN, SUICIDE SQUAD i DEATHSTROKE. Prócz tego, co nieco o BATMANIE i porcja wieści wszelakich. Zapraszam do lektury!


*Christopher Priest chce pokazać, w jaki sposób tryb życia Deathstroke'a wpływa na jego rodzinę. Swój nadchodzący run w DEATHSTROKE opisuje jako RODZINĘ SOPRANO z super-złoczyńcami.

Rose Wilson będzie równorzędną gwiazdą nowej serii. Nie zabraknie też reszty dysfunkcyjnej rodziny, w #6 wystąpi Jericho. Pojawi się też Wintergreen.

Scenarzysta widzi Slade'a Wilsona, jako skorumpowaną wersję Batmana.  W pierwszej historii dużą rolę odegrają Robin i Mroczny Rycerz.

Pierwsza historia rozgrywa się w dwóch okresach czasowych - teraz i 10 lat temu. Dzięki temu, lepiej zrozumiemy, co uczyniło Slade'a tym, kim jest. Śmierć Josepha, jego syna była punktem zwrotnym przemiany w Deatstroke'a.

Priest zamierza wykorzystać elementy z całej historii postaci. Do niedawna właściwie nie znał postaci. Według jego własnych słów, pamiętał, że to ten gość z mieczem z komiksów z Tytanami. Nie wiedział, że miał solową serię. Od lat nie siedział w komiksach i wpierw musiał dowiedzieć się, czym było New 52. Scenarzysta zrobił research, nadrobił zaległości i uważa, że rozumie, co czyni z Deatshtroke'a tak skomplikowaną i lubianą postać.

Więcej: klik, klik.

*BATMAN #5 zwiąże dotychczasowe wątki z serii. Dojdzie w nim do walki Gothama z Batmanem, będą gościnne występy i zaskakujący finał.

Tom King jest fanem kontinuum i użył Psycho Pirate'a ze względu na jego istotną rolę w pierwszym Kryzysie.


W kolejnej historii Batman stanie na czele własnej wersji Sucidie Squadu, złożonego z pacjentów Azylu Arkham. King uwielbia run Ostrandera z lat 80-tych i możliwość użycia Squadu w swoim runie, to dla niego duże rzecz.

Obecna historia nosi tytuł "I Am Gotham", nadchodząca "I Am Suicide". King nie może zdradzić, jak nazywa się trzecia część trylogii, albowiem zaspoilerowałoby to kom jest złoczyńca. Gotham i Gotham Girl odgrywają istotne role w całej trylogii.

Serie, w których rozegrane zostaną motywy rozpoczęte w DC UNIVERSE: REBIRTH #1 to: BATMAN, ALL-STAR BATMAN, THE FLASH i SUPERMAN.


*Serie SUPER SONS i JUSTICE LEAGUE OF AMERICA wystartują dopiero w 2017 roku.

*BATMAN #4 nawiązuje do jednej ze scen ze znakomitego ALL-STAR SUPERMAN - klik.

*Odrodzona seria HARLEY QUINN nie ulegnie zmianom, jak inne tytuły. Nie zmieniają się twórcy, bez zmian pozostają też elementy, który uczyniły z tego tytułu wydawniczy bestseller.

Ze względu na dwutygodniowy cykl wydawania, co jakiś czas serię gościnnie będą rysować różni artyści. Wśród nich Joe Linsner.


W #1 ponownie zostanie opowiedziana geneza. Następnie historia będzie kontynuowała wątki z #30 poprzedniej serii. Harley i Poison Ivy spędzą dzień w spa.

Gang of Harleys, Big Tony, Eggy, Queenie, Bernie The Beaver, Goat Boy, Sy Borgman, Red Tool i Jimm Salabim - żadnego z nich nie zabraknie w nowej HARLEY QUINN. Zobaczymy też Power Girl i Jokera.

Twórcy starają się połączyć różne twarze Harley - tę z serii gier BATMAN: ARKHAM i tę z kultowego BATMAN TAS.

Reżyser SUICIDE SQUAD czytał wcześniejszy run HQ z New 52.

Więcej: 1, 2.

*Nowa seria SUICIDE SQUAD ma być klimatycznie zbliżona do klasycznego runu Johna Ostrnadera. Jednocześnie misje, które będzie wykonywać drużyna będą istotne dla szerszego DCU. W serii nie zabraknie akcji i czarnego humoru.
Misje będą miały zasięg globalny i ich efekty będą widoczne w innych seriach. Podobnie, wydarzenia w innych komiksach wpłyną na charakter misji Squadu.

W one-shocie, który wprowadza do serii, prezydent Obama chce zamknąć jednostkę. Amanda Waller chce odwieźć go od decyzji i pokazać, że jest w stanie kontrolować ich w trakcie misji. Potrzeba do tego odpowiedniego przywódcy i tu na scenę wkracza Rick Flagg.

Flagg jest żołnierzem i będzie się starał sprowadzić całą drużynę do domu. Z każdej misji, za wszelką cenę. Nie cierpi tej bandy świrów, ale w przeszłości stracił oddział i wciąż się z tym nie pogodził. 
Ton, jaki nadały trailery filmu wpłynął na komiks. Podobnie, skład drużyny. Lecz na tym podobieństwa się kończą.

W drużynie są: Harley Quinn, Deadshot, Boomerang, Killer Croc, Enchantress i Katana. Niewykluczone, że El Diablo dołączy w przyszłości do Squadu. Na początku serii regularnej poznamy jeszcze jednego członka zespołu, który będzie dużym zaskoczeniem dla czytelników.
Killer Croc i June Moone (alter ego Enchantress) mają ciekawą, romantyczną relację. June jest jedyną osobą, której Croc nie chce zjeść.

Boomerang jest prześmieszny. Mówi to, co myśli, ma wszystko gdzieś i jest niemoralny. Z kolei Harley to kompletny chaos, z kolei Katana prawie zupełnie się nie odzywa.

Wiecej: 1, 2.

*Video wywiad z twórcami SUICIDE SQUAD.

*3 dekady Squadu we wspomnieniach twórców: cz. 1, cz. 2.

*Video z top 10 momenttami Squadu - klik.

*Gerard Way: o genezie serii CAVE CARSON HAS A CYBERNETIC EYE, dziwakach z DOOM PATROL i ogólnie o nowym imprincie Youn Animal - klik.

*WATCHMEN i TDKR w wyjątkowych box setach. Każdy zeszyt osobno i do tego w HC. Szczegóły: klik, klik.

*JMS kończy z komiksami i chce zając się pisaniem książek. Straczynski ma jednak dokończyć rozpoczęte projekty, w tym jakiś dla DC. Nie jest to na pewno THE FLASH: EARTH ONE.

*Aaron Kuder nie będzie już rysował dla DC. Artysta podpisał kontakt z Marvelem.

*Galeria okładek.

*Video z 4 dnia SDCC.

*Video z cosplayerami z SDCC.

*Kolejna książka dla młodzieży o Lois Lane - klik.

*Frank Cho rysuje Harley Quinn - klik.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia.

*3 sierpnia w USA ukazały się:
Aquaman #4,
Art Ops #10,
Batman #4,
Batman '66 Meets Steed And Mrs. Peel #2 (z 6),
Batman Beyond #15,
Batman Noir The Killing Joke HC,
Bloodlines #5 (z 6),
DC Comics Bombshells #16,
The Flash Volume 7 Savage World TP,
The Flash Volume 8 Zoom HC,
Green Arrow #4,
Green Lanterns #4,
Harley Quinn #1,
Harley Quinn And Her Gang Of Harleys #4 (z 6),
Harley Quinn And The Suicide Squad An Adult Coloring Book TP,
Injustice Gods Among Us Year Five #15,
Justice League #2,
Nightwing #2,
Sheriff Of Babylon #9 (z 12),
Slash And Burn TP,
Suicide Squad Most Wanted Deadshot TP,
Suicide Squad Rebirth #1,
Superman #4,
Unfollow #10.

Damex

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz