sobota, 27 sierpnia 2016

CBN: Comic Book News #107Kolejny, bogaty w komiksowe wydarzenia spod znaku DC tydzień właśnie dobiega końca. Tradycyjnie w rozwinięciu tego posta znajdziecie masę przeróżnych wywiadów, alternatywnych okładek oraz spoilerów dotyczących inicjatywy Rebirth, ale nie tylko. Miłej lektury!

*Po latach rozłąki John Ostrander powraca do pisania przygód Suicide Squadu. Wszystko za sprawą liczącego 48 stron one-shota SUICIDE SQUAD SPECIAL: WAR CRIMES #1, który będzie miał premierę w przyszłym tygodniu. Za rysunki odpowiada para – Gus Vasquez oraz Carlos Rodriguez.


Historia skupia się wokół pewnego amerykańskiego polityka, który zostaje porwany za ocean  i postawiony za zbrodnie wojenne przed trybunałem w Hadze. Część obywateli USA jest oburzona takim faktem, ale nie można wysłać wojska na misję ratunkową, gdyż najazd na sojusznika Stanów zjednoczonych mógłby wywołać ogromne, międzynarodowe reperkusje. Aby załatwić sprawę po cichu, zapada decyzja o wysłaniu na miejsce drużyny Amandy Waller. Jak to bywa jednak w przypadku Suicide Squadu, nie wszystko można do końca przewidzieć. 

Oprócz Waller, Flaga, Deadshota oraz Boomeranga, wystąpią Harley Quinn, Mad Dog oraz El Diablo. Przygód tego ostatniego Ostrander nigdy wcześniej nie miał okazji pisać. Tym razem nie tylko ewentualna ucieczka poszczególnego członka zespołu zakończy się detonacją nano bomby, ale również porażka i dostanie się w ręce wroga będą skutkowały takim samym efektem.


Scenarzysta nie wyklucza, że w przyszłości jeszcze nie raz będzie mógł pisać przygody ze swoimi ulubionymi złoczyńcami w rolach głównych.

Więcej na temat one-shota i nie tylko w wywiadzie z Ostranderem, który znajdziecie tu oraz tutaj.

*Rysownik Liam Sharp jest kolejnym twórcą, który podpisał kontrakt na wyłączność z DC Comics. Oprócz tworzenia ilustracji do serii WONDER WOMAN zajmie się też pewnym projektem w ramach imprintu Vertigo.

*Cztery okładki do pierwszego zeszytu mini serii BATMAN/TMNT ADVENTURES, który ukaże się w listopadzie – klik.

Scenariusz historii napisze Matthew K. Manning, zaś rysunki wykona Jon Sommariva. Batman próbuje rozwikłać śledztwo dotyczące tajemniczych zniknięć więźniów z Arkham. Mroczny Rycerz odkrywa, że wszyscy oni opuścili Gotham i znajdują się teraz w Nowym Jorku, w świecie Żółwi Ninja.

*Spoilery z ACTION COMICS #962, w tym nowe informacje odnośnie Doomsdaya oraz tajemniczego Mr. Oza – klik.

*Holly Black nie miała łatwego zadania. By napisać kontynuację LUCIFERA, musiała "odwiązać" wątki, które Mike Carey tak zgrabnie zamknął w swojej serii.

Pretekstem do powrotu Gwiazdy Zarannej było to, że ktoś zabił Boga.


Black stara się wypośrodkować pomiędzy dwoma wersjami Lucyfera. Pierwszą jest trickster - takim stworzył go Neil Gaiman. Drugą jest chłodny i zawsze chcący wszystko kontrolować diabeł z runu Careya.

W jednym z przyszłych numerów dowiemy się, kto jest narratorem historii.


*Spoilery z BLUE BEETLE: REBIRTH #1 – klik.

*Sixpack oraz Dogwelder powracają we własnym komiksie autorstwa duetu Garth Ennis – Russ Brown. Ten pierwszy jest sfrustrowany ostatnimi niepowodzeniami zespołu i zamierza trochę wstrząsnąć całą Section Eight. Dogwelder przeżywa mały kryzys, gdyż przez swoje podwójne życie ma pewne problemy rodzinne. Gdy na scenie pojawia się tajemnicza postać, obiecująca bohaterom odpowiedź na temat pochodzenia ich niezwykłych mocy i nie tylko, rozpoczyna się niezwykła podróż. Ich przewodnikiem będzie John Constantine, który zachowuje się tutaj podobnie jak w AMERICAN GOTHIC.


Scenarzysta przyznaje, że przy tworzeniu mini serii SIXPACK AND DOGWELDER: HARD-TRAVELIN’ HEROZ zainspirował się trochę runem Alana Moore’a w ramach serii SWAMP THING z lat 80.

Zobaczymy tajemniczy origin Dogweldera.

W historii tej, podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej mini serii z Section Eight w roli głównej, pojawią się gościnnie postacie z DC Universe. W inauguracyjnym zeszycie byli to Power Girl, Starfire oraz Catwoman. W #2 główne skrzypce będzie odgrywał Spectre.

Więcej – klik, klik.

*Potwierdziła się wcześniejsza informacja, że okrojony z sześciu zeszytów do jedynie 12 stron (!) finał serii PREZ ukaże się 2 listopada. Będzie stanowił on back-up do głównej historii ze specjalnego, 48-stronicowego one-shota z udziałem Catwoman – CATWOMAN: ELECTION NIGHT #1 (scen. Meredtih Finch, rys. Shane Davis).


*Serwis Bleeding Cool spekuluje na temat dalszych losów dwutygodników wydawanych w ramach Rebirth. Jedna z opcji jest taka, że po sześciu miesiącach serie te staną się miesięcznikami. Druga opcja sugeruje, jakoby nastąpiła zamiana – część dwutygodników stanie się miesięcznikami, zaś w ich miejsce część miesięczników przejdzie na tryb dwutygodniowy. Trzecia opcja mówi, iż WONDER WOMAN przemianowana zostanie na dwie serie, z czego jedna opowiadać będzie przeszłe, zaś druga teraźniejsze wydarzenia. Zobaczymy, co z tych plotek stanie się faktem.

*Spoilery z TITANS #2!

Pociągający za sznurki Kadabra stawia naprzeciw Tytanów ich młodsze wersje, sobowtóry z okresu istnienia Teen Titans.

Linda nadal nie pamięta swojego wspólnego życia z Wallym, ale podczas konfrontacji z Kid Flashem zdaje sobie sprawę, że on wie sporo na jej temat. Z kolei ta „zła” Lilith nazywa ją „Lindą Wally’ego”, co zaciekawia Kadabrę i uzmysławia mu, że ktoś znów namieszał w linii czasu. On (Dr. Manhattan? Wally? ktoś inny?) według Kadabry zmienił bieg historii, gdyż do spotkania Lindy oraz Wally’ego miało dojść znacznie później.

Pod wpływem lassa Wonder Girl, Arsenal wyznaje miłość będącej w bliskim otoczeniu Donnie Troy.


W końcówce numeru wygląda, że Kadabrze, o którym wszelka pamięć została wymazana, udaje się zabić jednego z Tytanów. Jeśli tak, to miejsce Tempesta mógłby zająć ktoś nowy, np. Aqualad z New 52.

*31 sierpnia do sprzedaży trafi nowe, preferowane przez samego Neila Gaimana wydanie książki NIGDZIEBĄDŹ. Fragmenty możecie przeczytać tutaj.

*Kolejna odsłona DC Comics Art Academy, tym razem z udziałem Liama Sharpa:*Obsada zbliżona do tej z filmu plus kilka spoilerów z SUICIDE SQUAD #1 – klik.

*Kilka nowych wariantów okładkowych – klik.*Kilka spojlerów z najnowszego numeru serii WONDER WOMAN, w tym powrót dawno niewidzianej Sashy Bordeaux – klik.

*Yanick Paquette wykonał alternatywne okładki do JUSTICE LEAGUE #5 – 8. Możecie je zobaczyć tutaj.

*James Tynion IV krótko na temat tego, co aktualnie dzieje się w ramach pisanej przez niego serii DETECTIVE COMICS:*SANDMAN: OVERTURE zdobył nagrodę Hugo Awards w kategorii „Best Graphic Story”. Pełna lista nagrodzonych – klik.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia – klik.

*Spoilery z BATGIRL AND THE BIRDS OF PREY #1 – klik.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów – klik.

*Przykładowe plansze z wydanych przez Egmont drugiego tomu FLASHA oraz drugiej odsłony serii JONAH HEX.

*24 sierpnia w USA ukaząły się:

Action Comics #962,
Batgirl #2,
Batgirl Volume 3 Mindfields TP,
Blue Beetle Rebirth #1,
Clean Room #11,
Deathstroke #1,
Detective Comics #939,
Earth 2 Society Volume 2 Indivisible TP,
The Flash #5,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #3,
Harley's Little Black Book #4,
Hellblazer #1,
Lucifer #9,
New Romancer TP,
Omega Men The End Is Here TP,
Red Thorn #10,
Six-Pack And Dogwelder Hard-Travelin' Heroz #1 (z 6),
Teen Titans #23,
Teen Titans Volume 3 The Sum Of Its Parts TP,
Titans #2,
Wacky Raceland #3,
Wonder Woman #5.


Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz