sobota, 20 sierpnia 2016

CBN: Comic Book News #106


Nowe komiksowe wieści dotyczące świata DC, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich siedmiu dni, znalazły swoje miejsce w dzisiejszej odsłonie CBN. Warianty okładkowe, dużo spojlerów ze środowych zeszytów, a także najnowszy projekt autorstwa Seana Murphy’ego. To wszystko znajdziecie w rozwinięciu tego posta. Jak zwykle zachęcamy do lektury.

*Postacie z pierwszego aktu runu Toma Kinga w BATMANIE odegrają role także w kolejnych. W serii zobaczymy także Batmana, który zajmie się tajemnicą REBIRTH - będzie próbował dociec co stało się z linią czasu i brakującymi 10 latami. Przedtem czeka nas bat-crossover, który rozpocznie się już lada chwila.


Gotham Girl jest istotna w przyszłości bat-uniwersum. Jej los związany jest z losem Duke'a Thomasa i samego Batmana. King ma na razie zaplanowaną fabułę do #25 i zapewnia, że istotność dziewczyny będzie trwać jeszcze dłużej. Jej moce  - za każdym razem, gdy ich używa - powoli ją zabijają.

King zamierza zabić Batmana. Poradził mu to Scott Snyder, który z kolei nauczył się tego od Granta Morrisona. Owa lekcja brzmi tak, że żadne twórca tak naprawdę nie posiada Batmana - to część popkultury, która należy do nas wszystkich. Może jednak stworzyć wersję postaci, która będzie tylko jego i to właściwie obowiązek scenarzysty. By tego dokonać trzeba dać postaci narodziny i śmierć.

Więcej (spojlery z #5).

*Sean Gordon Murphy podpisał ekskluzywny, dwuletni kontrakt z DC. W tym czasie będzie pracował przy dwóch bat-projektach. Pierwszym, jest oczywiście ALL-STAR BATMAN, gdzie jest jednym z kilku artystów. Drugim komiksem, będzie autorski projekt Murphy'ego.


Twórca nie tylko go narysuje, będzie także odpowiadał za scenariusz. Komiks nie ma Jeszcze tytułu, ale Murphy planuje go na mniej więcej 8 numerów. Będzie w nim duża liczba złoczyńców. Ma to być jego magnum opus, elseworld w stylu DKR, czy BATMAN YEAR 100.

Murphy jest wielkim fanem BATMAN TAS i jego komiks będzie poniekąd mroczniejszą wersją tego znanego z animacji.

Autor ma nadzieje, że pewne elementy z jego komiksu zostaną kiedyś wciągnięte do kontinuum przez innych twórców.


Gotham City w tym elseworldzie będzie połączeniem wielu epok, będzie ponadczasowe. Policjanci jeżdżą w samochodach z lat 80-tych, telewizja jest czarno-biała, komputery rozmiarem przypominają te z lat 60-tych, kapelusze pochodzą z lat 40-tych, a batmobil to miks tego z filmów Burtona i trylogii Nolana z domieszką Ferrari.

Murphy chce poruszyć tematykę współczesnej polityki, różnorodności, sposobu rządzenia społeczeństwem i siły celebretycyzmu (jak w przypadku fenomenu Donalda Trumpa).

W wywiadzie dla Newsaramy autor wspomina nie o 8, ale o 14 numerach.

Wywiad z Murphym i więcej szczegółów – klik, klik.

*Supergirl w ramach REBIRTH, to połączenie elementów z serialu, jak i z poprzednich komiksowych runów. Akcja komiksu rozgrywa się w National City. Kara pracuje dla D.E.O., co zasygnalizowane zostało już na łamach historii The Final Days of Superman. Jej pierwsza misja związana jest z wygnanym z Argo City i uwięzionym w Phantom Zone rodakiem.
D.E.O., na której to organizacji czele stoi powracająca do DC Chameron Chase, zadbało o to, aby Kara otrzymała rodziców zastępczych, a także sekretną tożsamość. Eliza oraz Jeremiah Danvers są zarówno rodzicami, jak i członkami zespołu wspierającego Supergirl. Więcej na temat nowego wizerunku Supergirl znajdziecie tutaj.

*Spojlery z SUPERMAN #5:

Jedna z bat-jaksini Mrocznego Rycerza znajduje się na Księżycu, gdzie pierwotnie schronienie mają dostać Lois oraz Jon.

Lois używa zbroi Batmana zwanej Hellbat (Bruce użył jej swego czasu podczas poszukiwań swojego syna na Apokalips) i staje do walki z Eradicatorem.


Superman zostaje „wessany” przez Eradicatora, dzięki czemu ten ostatni wchłania i przejmuje cała jego energię. Będąc we wnętrzu przeciwnika, Clarkowi udaje się namówić pozostałe dusze Kryptonijczyków, aby połączyli się z nim w jedno i tym samym osłabili moc Eradicatora.


Naładowany mocą swoich przodków Kal-El uwalnia się i jest gotowy na ostateczną rundę.

*Ochłodzenie relacji na linii Dick-Barbara, a także ukryte zamiary Raptora wychodzą na jaw, czyli kilka spojlerów z NIGHTWING #3 – przeczytaj.

Będzie nowy THE JUDAS CONTRACT i nie chodzi o nadchodzącą animację.
Christopher Priest, scenarzysta serii DETHSTROKE zapowiedział crossover z TITANS Dana Abnetta. Będzie to alternatywna wersja kultowej historii z Tytanami.
Cross planowany jest po ok. 11 zeszytach DEATHSTROKE'A. Poznamy definitywną genezę Slade' a w uniwersum post-REBIRTH. Podobnie, bohaterowie z TITANS dostaną odświeżone, aktualne genezy.

Szczegóły.

*Szaleństwo związane z Pokemonami zawitało również do komiksów DC wydanych w minioną środę. Harley Quinn poszukuje ich będąc ze swoim zespołem na misji w kosmosie (SUICIDE SQUAD #1), natomiast za ulubionymi Pokemonami tęskni uwikłana w potyczkę z Czerwonymi Latarnikami Jessica Cruz (GREEN LANTERNS #5) - zobacz.

*Cała masa nowych okładek standardowych, jak i wariantów okładkowych, w tym między innymi rysunek wykonany przez Fionę Staples do GOTHAM ACADEMY: SECOND SEMESTER #1, czy Declan Shalvey i jego alternatywna okładka do ALL-STAR BATMAN #2, jest do obejrzenia tutaj, albo w tym miejscu.

*W WONDER WOMAN #4 widzimy po raz kolejny w historii tej postaci, jak Diana zmuszona jest opuścić swoją rodzinną Themiscyrę. Tym razem jednak twórcy pokazali, jak wielkie wsparcie oraz miłość rodzinna i nie tylko, towarzyszą temu momentowi. To nie jest żadne wygnanie, tylko ogromny zaszczyt. Czytelnik ma przeświadczenie, że główna bohaterka decyduje się na wielkie poświęcenie, wyrzeczenie zostając ambasadorką Amazonek w pozostałej części świata. W nowy, bardziej brutalny sposób twórcy ukazali również zawody z użyciem kul oraz bransolet.

*Design Teda Korda - klik.

*Scott Kolins wykonał plakat z okazji zbliżającego się dużymi krokami dnia Batmana:


*Scott Snyder wyjaśnia za pośrednictwem Twittera, co miał na myśli mówiąc, że z pomocą Duke’a Batman chce spróbować czegoś innego, oraz dlaczego scenarzysta unika postaci Damiana Wayne’a – przeczytaj.

*Tom King napisał, a Trevor von Eeden zilustrował komiks z udziałem Supermana oraz Black Lightninga, który nigdy się nie ukazał. Historia powstała w roku 2014, obaj panowie dostali wynagrodzenie, ale ze względów na nieco kontrowersyjny temat (jak na dzisiejsze realia), komiks do tej pory nie został wydany, i raczej nigdy nie będzie. Więcej szczegółów na ten temat, jak i przykładowe plansze znajdziecie tutaj.

*Kilka zmian wśród twórców komiksów z minionego tygodnia – sprawdź.

*Więcej na temat Extincions Machines oraz Kindred, czyli kilka spojlerów z najnowszego numeru serii JUSTICE LEAGUE – zobacz.

*Top 10 historii z udziałem komiksowego Green Arrowa:*Neal Adams w dyskusji, podczas której poruszane zostają między innymi tematy związane z serią THE COMING OF SUPERMAN, fascynacją światem wykreowanym przez Jacka Kirby’ego, a także krawatami z postaciami z kreskówek i komiksów, które nosi Neal – przeczytaj.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia.

*Na blogu jest wprawdzie osobny post mówiący o egmontowych nowościach planowanych na październik, ale w ramach podsumowania przypominamy, że za dwa miesiące ukażą się następujące komiksy DC:

SKALP, TOM 3
BATMAN – ROK 100
JONAH HEX, TOM 3
HARLEY QUINN, TOM 2
WIECZNY BATMAN, TOM 3

*Spojlery z BATMAN #5:

Gdy kontrolowany przez Psycho Pirata bohater o pseudonimie Gotham zaczyna niszczyć miasto, do akcji wkracza... Alfred w stroju Batmana!


Powracająca powoli do siebie po ataku Psycho Pirata Gotham Girl, znajduje pocieszenie w ramionach Duke’a. Ten ostatni na polecenie Batmana dowiaduje się, że im bardziej Gotham i Gotham Girl eksponują swoje moce, tym krótsze staje się ich życie. Dziewczyna pojawia się na polu walki, gdzie wcześniej dołączyli również członkowie Justice League, i przyczynia się do śmierci własnego brata.


Z ostatniej strony komiksu wynika również, że w przyszłości Gotham Girl nie tylko będzie żoną Duke’a, ale będzie też odpowiedzialna za śmierć Batmana.

*Krótka historia związana z tworzeniem pierwszej strony, a także kilka plansz wykonanych przez Liama Sharpa prosto z WONDER WOMAN #5 – zobacz.

*Redaktorzy Newsaramay porównują obecne wydarzenia w świecie Supermana do klasycznej trylogii związanej ze śmiercią oraz powrotem Człowieka ze Stali. Czyżby wszystko wskazywało na to, że prędzej czy później Superman z New 52 powróci zza grobu? – klik.

*Top 10 momentów w historii Ligi Sprawiedliwości:*17 sierpnia ukazały się:

Aquaman #5,
Batgirl And The Birds Of Prey #1,
Batman #5,
Batman Teenage Mutant Ninja Turtles HC,
Doctor Fate #15,
Green Arrow #5,
Green Lanterns #5,
Harley Quinn #2,
Hellblazer Volume 14 Good Intentions TP,
Injustice Gods Among Us Year Five #16,
Injustice Gods Among Us Year Four Volume 2 HC,
Justice League #3,
Legends Of Tomorrow #6,
Looney Tunes Greatest Hits Volume 1 What's Up Doc TP,
Lucifer Volume 1 Cold Heaven TP,
Nightwing #3,
Scooby Apocalypse #4,
Suicide Squad #1,
Supergirl Rebirth #1,
Superman #5,
Teen Titans Go #17,
Wonder Woman By George Perez Volume 1 TP.

Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz