czwartek, 4 sierpnia 2016

LEGION SAMOBÓJCÓW - Kim oni są? Joker, Killer Croc, Slipknot, El Diablo


Joker

Jeden z najniebezpieczniejszych i najbardziej nieprzewidywalnych łotrów w historii medium. Podobnie jak Batman przez lata doczekał się wielu interpretacji, przez niegroźnego klauna po zabójcę niemowląt (co doczekało się uzasadnienia w AZYLU ARKHAM Granta Morrisona).


CZERWONY KAPTUREK
Pierwszy komiks z serii BATMAN był również pierwszym pojawieniem się jego archnemesis. W 1940 roku Joker zmierzył się z Batmanem zapowiadając kolejne zabójstwa, które popełni. Historia ta doczekała się odświeżenia w 2005 w postaci komiksu CZŁOWIEK, KTÓRY SIĘ ŚMIEJE autorstwa Eda Brubakera.

Joker nie pojawił się w klasycznym SUICIDE SQUAD osobiście, był jednak wspomniany przez Barbarę Gordon w trakcie jej sesji z psychologiem, rozmawiając o wydarzeniach z KILLING JOKE. Barbara przyjęła pseudonim Oracle w #23 zeszycie też, że serii.
 

Killer Croc (Waylon Jones)

Przestępca i przeciwnik Batmana. Dzięki regresji ewolucyjnej ma wiele cech zatraconych przez rodzaj ludzki.

ZABÓJCZY KROKO
Wystąpił po raz pierwszy w #357 zeszycie serii BATMAN w 1983 roku. Waylon urodził się z przypadłością medyczną, przez którą przypomniał coraz bardziej krokodyla niż człowieka. Jego dzieciństwo nie dawało szans na uczciwą przyszłość. Jego matka zmarła przy porodzie a ojciec porzucił, był wychowywany przez ciotkę pijaczkę. Zaczął brać udział walkach z aligatorami, zainteresował się zbrodnią, co sprowadziło go w końcu do Gotham. Jest odpowiedzialny za zabójstwo rodziców Jasona Todda. Później wirus podany Killer Crocowi przez Husha spowodował przemianę jego wyglądu w dużo bardziej gadzi, ten który znamy między innymi z gier w serii ARKHAM


Slipknot (Christopher Weiss)

Przestępca, chemik, najbardziej znany ze stosowania niemal niezniszczalnych lin własnego wykonania. Na siłę można byłoby go nazwać przeciwnikiem Firestroma (pojawił się w aż 6 zeszytach jego serii!).

PRĘDZEJ SERCE CI PĘKNIE
Pojawił się w Firestorm Vol 2 #28 w 1984 roku. Bezskutecznie próbował zamordować Firestorma i porwać Lorraine Reilly.

Swój debiut w SUICIDE SQUAD zaliczył w #9 zeszycie, gdzie Kapitan Boomerang przekonał go o nieszkodliwości bransolety mającej zapewnić posłuszeństwo członków oddziału. Chwilę później nastąpił głośny wybuch towarzyszący utracie ręki.


El Diablo (Chato Santana)
Przydomek ten nosiło wiele postaci. Pierwotnie był to opętany przez demona kowboj.

KLĄTWA
Chato Santana w tej roli zadebiutował stosunkowo niedawno, bo w serii EL DIABLO z 2003 roku. Chato, należał do gangu, trafił do szpitala, gdzie skontaktował się z nim oryginalny El Diablo i przekazał mu swoje moce. W new52 oddał się w ręce policji, gdy dowiedział się o śmierci niewinnych osób, którą spowodował.

Olaf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz