piątek, 5 sierpnia 2016

LEGION SAMOBÓJCÓW - Kim oni są? Amanda Waller, Rick Flag, Katana
Amanda "The Wall" Waller

Agentka rządu USA, która budzi postrach i respekt ludzi z każdego szczebla społecznego. Twórczyni Suicide Squad, której metody nieraz prowadzą do interwencji m.in. ze strony Batmana.
MATKA
Po raz pierwszy pojawiła się w 1986 roku w 6 zeszytowej serii LEGENDS, gdzie dała początek Suicide Squad. Jednak przed rozpoczęciem kariery w rządzie była żoną i matka. Dwójka z jej dzieci została brutalnie zamordowana, a jej mąż zginął, msząc się na jednym z morderców. Amanda przysięgła, że nikt już nigdy nie skrzywdzi jej rodziny. By to zapewnić, zdobyła wiedzę i pozycje, w końcu doprowadzając do założenia Legionu Samobójców. Jej przeżycia i uczucia do rodziny często były kwestią poruszaną w pierwszej serii SUICIDE SQUAD.

Batman szybko zainteresował się Legionem i rozpoczął starania, by go zamknąć. Jednak Amandzie udało się go skompromitować i zmusić do odwrotu.


Richard Flag, Jr.

Elitarny żołnierz oraz agent rządowy pracujący w Task Force X. Przywódca oddziału i bezpośredni podwładny Amandy Waller

SYN
Po raz pierwszy wystąpił w BRAVE AND THE BOLD #25, 1959 klik :)

Pracując dla Amandy, wielokrotnie się z nią nie zgadzał. Uważał jednak Suicide Squad za sens swojego życia. Rick wraz z postępem serii staje się coraz bardziej niestabilny psychicznie, porzuca swoje uczucia i wartości na rzecz istnienia oddziału mimo swojej nienawiści do osób, z którymi musi współpracować. Dowiadujemy się również o jego motywacji związanej z pamięcią o ojcu.

ps. Ulubiony sport: wrestling z BatmanemKatana (Tatsu Yamashiro)

Znawczyni fechtunku i sztuk walk. Posiada potężną katanę Soultaker, zdolną pozyskiwać duszę osób, których śmierć spowodowała oraz ograniczoną komunikację z nimi.

ŻONA
Poznaliśmy ją w BRAVE AND THE BOLD #200 w 1983 roku, który zawierał zapowiedź BATMAN AND THE OUTSIDERS #1. Przed zostaniem superbohaterką, o serce Tatsu walczyło dwóch braci, Maseo i Takeo Yamashiro. Tatsuo wybrała Maseo, z którym miała bliźnięta, Takeo nie przyjął zbyt dobrze odrzucenia i dołączył do Yakuzy. Dobrze mu się wiodło, zaczął również interesować się starożytną bronią. Nie porzucił jednak dawnych planów i postanowił wyzwać swojego brata na pojedynek o dawną miłość. Maseo przegrał ugodzony Soultakerem, który pochłoną jego duszę. Tatsuo rozbroiła zabójcę męża. Bliźnięta umarły w wywołanym przez walkę pożarze, a ich matka przyjęła imię Katany i wyruszyła do Stanów, by tam walczyć z przestępczością.
.
Katana pojawiła się w SUICIDE SQUAD w historii Dragon's Hoard. Została poproszona o pomoc w zniszczeniu broni, która miała trafić do Yakuzy. Katana odmówiła bezpośredniego udziału w misji, ale zaoferowała wsparcie w razie, gdyby sytuacja stała się wyjątkowo rozpaczliwa.


Olaf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz