środa, 3 sierpnia 2016

LEGION SAMOBÓJCÓW - Kim oni są? Deadshot, Harley Quinn, Kapitan Boomerang, Enchantress

Do premiery filmu możemy już zacząć odliczać godziny, warto więc jeszcze raz przyjrzeć się komiksowym odpowiednikom filmowych protagonistów.

Kim są? Gdzie pojawili się po raz pierwszy? Jak wstąpili do Legionu Samobójców (przed n52)?


DEADSHOT (Floyd Lawton) 

Płatny zabójca, najlepszy strzelec na świecie. W uniwersum przed n52 był bardzo przywiązany do swojej ex żony Susan Lawton i swojej córki Zoe Torres (wystąpiła w animacji ASSAULT ON ARKHAM). Był członkiem Checkmate, Killer Elite, Secret Six oraz Suicide Squad.

CZŁOWIEK KTÓRY BYŁBY BATMANEM
Po raz pierwszy pojawił się w 1950 w BATMAN #59. Chcąc zostać władcą przestępczego światka w Gotham, Floyd postanowił wyeliminować Batmana, przejmując jego funkcję obrońcy miasta. Organom porządku publicznego spodobał się do tego stopnia, że dostał swój własny Deadshot-sygnał. Batman jako jedyny nie wierzył w dobre intencje nowej persony i podstępem udało mu się go zdemaskować.

Historia ta została odświeżona przez Gail Simone w serii SECRET SIX.


Deadshot powrócił w DETECTIVE COMICS #474 ponad 20 lat po swoim debiucie. I to od tego momentu korzysta ze swojego czerwonego stroju i popisowej broni.

Po KRYZYSIE NA NIESKOŃCZONYCH ZIEMIACH stał się jedną z głównych postaci w serii SUICIDE SQUAD. Gdzie scenarzysta John Ostrander rozwinął jego przeszłości i charakter.

W mini serii DEADSHOT BEGINNINGS Lawton próbuje uratować swojego syna z rąk porywaczy. Historia kończy się tragedią i załamaniem psychicznym Deadshota, który po powrocie w szeregi Legionu doprowadza do sytuacji mającej skutkować jego śmiercią. Nie długo po tym zostaje umieszczony w Azylu Arkham.
Harley Quinn(Harleen Quinzel)

Oryginalnie pomocnica Jokera. Doktor psychiatrii, pracownik zakładu Arkham Asylum. W związku z tym posiada sporą wiedzę z zakresu psychiatrii, ma niebywałe umiejętności gimnastyczne, jest również uodporniona na wiele trucizn. Dzięki niej Joker zyskał nowe określenia m.in. Puddin.

SZALONA MIŁOŚĆ
Harley po raz pierwszy została nam przedstawiona w serialu BATMAN TAS w 7 odcinku pierwszego sezonu pt. Joker's Favor.

Dr. Harleen Quinzel była opiekunką Jokera. Zakochała się w nim i pomogła uciec z Azylu. Postać cieszyła się tak dużą popularnością, że została wcielona do uniwersum komiksowego w 1999 roku, w komiksie Paula Dini BATMAN: HARLEY QUINN

Inną postacią, którą z Harely łączą relacje bardziej niż przyjacielskie, jest Poison Ivy.

W New 52 Harley przestała być przestrogą przed toksycznymi związkami, gdy w 25 zeszycie swojej serii ostatecznie zakończyła związek z Jokerem.

Kapitan Boomerang (Digger Harkness)

Członek Rogues Gallery, grupy walczącej z Flashem, o niewiarygodnym talencie do rzucania boomerangami. W walce używa zarówno tych klasycznych wersji, jak i zmodyfikowanych (wybuchający bumerang, szybki boomerang, zaostrzony boomernag). Jest ojcem Owena Mercera, który po raz pierwszy pojawił się w KRYZYSIE TOŻSAMOŚCI.

AUSTRALIJSKI (ANTY)BOHATER
Debiutem Kapitana był 1960 rok, FLASH #117. Po tym, jak George dokonuje napadu na sklep, jego ojczym wyrzuca go z domu. Jego matka daje mu jednak bilet do Central City i organizuje rozmowę o prace. Harkness zostaje zatrudniony przez firmę z zabawkami do reklamowania ich najnowszego produktu, boomerangu. Szef wyposaża go w odpowiednie ubranie i pseudonim „Kapitan Boomerang”. Tu jednak kończą się prawe poczynania naszego bohatera, ponieważ kradzież biżuterii wydaje mu się dużo lepszym pomysłem.

Kapitan zostaje wcielony do Legionu w zamian za zmniejszenie wyroku, wraz z postępem serii otrzymuje dodatkowe przywileje. Przez swoje nastawienie i charakter jest nielubiany przez pozostałych członków oddziału. Niejeden raz znajdując się w potrzasku, próbuje szantażem uzyskać pomoc. Nie stroni od płytkich komentarzy i pyskówek. Jednak dzięki tej niekiedy śmiertelnej niechęci z innymi postaciami zespół nabiera bardzo ciekawej dynamiki.

Boomerang jednak nawet będąc dobrowolnym członkiem Legionu, nie stroni od popełniania przestępstw. Na boku dorabia przebrany za Mirror Mastera. Amanda Waller (szefowa Task Force X) rzecz jasna dowiaduje się o tym i zastawia na niego pułapkę, od tego momentu Kapitan traci przywileje i zostaje zmuszony do bycia pod dyspozycją Waller w każdej chwili.

Enchantress(June Moone)

To właściwie dwie osobowości. Enchanteress jest uwięziona wewnątrz June i ze wszelkich sił próbuje przejąć nad nią kontrole.


Pojawiła się w 1966 rok w STRANGE ADVENTURES #187. June trafia do tajemniczej komnaty, gdzie spotyka istotę, która zapewnia ją o wielkości jej przeznaczenia oraz o mocy, którą otrzyma, gdy tylko wypowie słowo "Enchantress".

CZARODZIEJKA
Gdy New Athens znajduje się w środku planetarnej równowagi, Encantress korzysta z okazji, by zwiększyć swoją moc. Wywołuje to jednak trzęsienia Ziemi i interwencje ze strony Supergirl, z którą czarodziejka stacza walkę. Od tego momentu jej osobowość złoczyńcy zaczyna dominować i June dołącza między innymi do The Forgotten Villains

June przyłącza się do Legionu, aby nauczyć się kontrolować swoją mroczną stronę. Dzięki pomocy Madame Xanadu ten cel częściowo się udaje, jednak po jakimś czasie June dowiaduje się, że Encantres nie jest jedynie manifestacją jej wewnętrznej magii, ale niezwiązaną z jej osobowością złą istotą z innego wymiaru.

Reszta załogi wkrótce.

Olaf

1 komentarz: