sobota, 13 sierpnia 2016

CBN: Comic Book News #105


Zapraszamy na komiksowe podsumowanie minionego tygodnia, który obfitował w kilka interesujących debiutów w ramach DC REBIRTH. Tych, którzy nie mieli okazji przeczytać pierwszych numerów takich serii, jak ALL-STAR BATMAN, czy SUPERWOMAN (a z pewnością warto to zrobić), przestrzegamy przed dużymi spojlerami zawartymi w poniższym tekście.Miłej lektury!


*Nowa seria RED HOOD AND THE OUTLAWS zajmie się tym, gdzie pójdą postacie, które już zaznały odkupienia. Przeszłość zostawili za sobą i z punktu, w którym są teraz, muszą zdecydować, co z ich przyszłością.

Lobdell zamierza używać flashbacków w konkretnym celu - ich znaczenia dla rozwoju postaci.


Pomysł na to, by to Artemis i nowy Bizarro (Kent Clarkerman) dołączyli do Jasona Todda, wyszedł od Geoffa Johnsa.

Bizarro widzi świat inaczej, myśli inaczej. Pozostała dwójka będzie musiała się do tego przyzwyczaić.

Ich przeciwnik - Black Mask, wierzy, że chce dla Gotham tego, co dobre.

Artemis i Bizarro zostaną wprowadzeni po kolei. Dzięki temu, zeszyty z ich debiutem skupią się na nich. Pozwoli to serii "odetchnąć", a czytelnikom lepiej zaznajomić się z "Mroczną trójcą". Drugi z członków zespołu pojawia się dopiero pod koniec #1, a pierwszy numer, podobnie jak wprowadzający one-shot, skupia się na postaci Jasona Todda.

Więcej na temat serii, jak i szczegóły związane z pierwszym numerem znajdziecie tu, tutaj oraz w tym miejscu.

*Jim Lee zapowiada, że będzie jeszcze więcej Harley Quinn w komiksach DC Comics. Wszystko przez to, że postać ta dzięki różnym mediom stała się jeszcze bardziej popularna i jest teraz uznawana za czwarty - obok Batmana, Supermana oraz Wonder Woman - filar wydawnictwa.

*Spojlery z ALL-STAR BATMAN #1!

Chcąc uwolnić się od swojej choroby, Harvey Dent namawia Batmana, aby ten zabrał go pewnego domu znajdującego się 5000 mil od Gotham. Już podczas wspólnego lotu Batwingiem Two-Face ujawnia, że zrobi wszystko, aby jednak nie dotrzeć na miejsce przeznaczenia. Zachęca wszystkich złoczyńców z Gotham, aby pomogli mu się uwolnić. W nagrodę obiecuje ogromną fortunę, zaś w razie braku pomocy grozi ujawnieniem wszystkich mrocznych sekretów skrywanych przez różnych mieszkańców miasta.

W ślad za Batmanem i transportowanym przez niego Two-Facem rusza cała plejada złoczyńców, a wśród nich jest również i... Alfred, który postanawia zestrzelić Batwinga!?


Duke Thomas oficjalnie debiutuje w nowym, czarno żółtym kostiumie/zbroi. Nie wiadomo, jaki będzie miał pseudonim, ale wiadomo, ze Batman próbuje „czegoś nowego, czegoś lepszego”.

Podczas wspólnego śledztwa, w które wydaje się być zaangażowany Zsasz, Duke dowiaduje się o istnieniu pewnego mechanizmu, zwanego przez Alfreda „Cursed Wheel”. Zawiera on wszystkie informacje, jakie Bruce zgromadził przez lata swoich treningów oraz wspólpracy z Pennyworthem. Każdy fragment „koła” jest tak zaprojektowany, aby przetestować konkretne aspekty psychologii kandydata. Ufizyczniają je poszczególne kolory, z których Dick pochylił się nad niebieskim, Damian nad zielonym, a Barbara nad fioletowym. Kolor czarny równoznaczny jest z przejściem „na ciemną stronę mocy”.

Każdy, kto w przeszłości trenował z Batmanem przeszedł przez ten tajemniczy rytuał, nawet, jeśli do końca nie zdawał sobie z tego sprawy. Jedna z tych osób zamiast w bohatera zamieniła się w złoczyńcę. Wiadomo, że nie chodzi tutaj o Jasona Todda.

*Tim Seeley podpisał z DC kontrakt na wyłączność. Nie wpłynie to jednak, na jego autorskie (wciąż trwające) projekty dla Image Comics.

*Najpierw miała być maksi seria składająca się z 12 zeszytów. Wydano jedynie sześć numerów i serię skasowano. Później obiecywano, że za jakiś czas PREZ powróci, i że otrzymamy drugi arc składający się z kolejnych sześciu odsłon. Niestety, pomimo iż Mark Russell chciał dokończyć swój projekt na łamach nowej mini serii, nie będzie mu to dane. Zamiast tego w listopadzie ma się ukazać jedynie 12-stostronicowa historia PREZ ELECTION SPECIAL. Raczej nie ma szans, aby fani doczekali się czegoś więcej, gdyż władze DC, wbrew wcześniejszym obietnicom, nie chcą dać zielonego światła Russellowi oraz Caldwellowi...

*Kilka zaskakujących zwrotów akcji, czyli spojlery z SUPERWOMAN #1!

Widoczna na okładce postać w kostiumie, to Lois Lane z New 52. Ta sama, która wcześniej otrzymała supermoce w wyniku kontaktu z Brainiaciem, a następnie ujawniła światu największy sekret Clarka Kenta.


W momencie śmierci Supermana z New 52, Lois była jedną z osób, które wchłonęły część mocy umierającego Człowieka ze Stali. Dzięki nim potrafi latać, jest super silna, ma super słuch, super prędkość, rentgenowski wzrok oraz dysponuje heat vision. W celu udoskonalenia swoich umiejętności Lois udaje się po pomoc do Lany Lang, która była najbliższą osobą dla Clarka Kenta. Okazuje się, że Lana również posiadła moce w momencie śmierci Supermana, i stała się drugą Superwoman.


Mamy zatem nie jedną, a dwie wiodące postacie w tej serii. Moce przyjaciółki Clarka są jednak zupełnie inne i bardzo przypominają te, którymi dysponował Superman-Red z lat 90-tych. Potrafi latać i manipulować energią, cały czas odkrywając w sobie nowe możliwości.

Pod koniec zeszytu pojawia się kobieca wersja Bizarro, zaś dalszy los Lois Lane z New 52 staje pod dużym znakiem zapytania – zobacz.

*Telenoweli związanej z dokończeniem JLA Bryana Hitcha ciąg dalszy. Tym razem DC poinformowało, że zeszyty 11 i 12 (Hitch jeszcze niedawno zapewniał, ze oba numery są już praktycznie ukończone) ponownie zostały skasowane. Nie wiadomo, jak ma się sytuacja z #9 i #10, które planowane były na sierpień. Pierwszy z nich miał się ukazać w tym tygodniu, ale nic takiego nie nastąpiło.

*Christopher Priest na temat nowej wersji Deathstroke’a. Postać ta w najbliższym czasie zmierzy się z Batmanem, Robinem, a nawet Supermanem:*Spojlery z DEATHSTROKE: REBIRTH #1 – klik.

*Artystka Jenny Frison zastąpi Franka Cho w roli twórcy wariantów okładkowych do serii WONDER WOMAN. Jej pierwszą alternatywną okładką będzie ta do numeru 7.

*Kilka ciekawostek z najnowszego numeru serii NEW SUPER-MAN do zobaczenia i przeczytania w tym miejscu. Oczywiście są tam spojlery.

*Siedmiostronicowy back-up do SUICIDE SQUAD #2 zatytułowany Captain Boomerang: Agent of Oz zilustruje Ivan Reis. Ta krótka historia odpowie m.in. na pytanie, kto i w jaki sposób uczynił z Boomeranga kapitana. Alternatywna okładka do tego numeru wykonana przez Lee Bermejo – zobacz.

*Spojlery z ACTION COMICS #961!

- Pojawia się nowa Superwoman, ale jedynie na jednym kadrze i do tego w formie czerwono niebieskiej smugi.
- Superman oraz Wonder Woman toczą walkę z Doomsdayem poza Metropolis. W trakcie potyczki swoje moce ujawnia Jon i na chwilę pomaga ojcu.
- Tajemnicza postać ukrywająca się w płaszczu z kapturem, która do tej pory biernie przyglądała się poczynaniom Supermana, postanawia wykonać zdecydowany ruch. Oddział żołnierzy zwanych Black Zero unieruchamia Doomsdaya, dla którego przygotowane są już specjalne wrota.


Scena ta nawiązuje do podobnego kadru z Death of Superman z udziałem oddziału Cadmusa.

*Czas na bardzo smutną informację. W środę 3 sierpnia zmarł Gaspar Saladino, znany po prostu jako „Gaspar”, legendarny amerykański liternik i projektant komiksowy. Przez ponad 60 lat związany był on z branżą komiksową, a w szczególności z wydawnictwem DC Comics.*Nowa scenarzystka serii BATGIRL na temat własnej wizji tej postaci, a także krótko o swoich innych projektach i tego, co chce przy ich pomocy ukazać swoim czytelnikom – przeczytaj.

*Z cyklu zmian w ostatniej chwili, o których DC nie poinformowało przed ukazaniem się komiksu w sklepach – legendarny Tony Harris zilustrował kilka stron w najnowszym EARTH 2 SOCIETY #15, a jego prace możecie podziwiać tutaj.

*Rzut oka na kilka najnowszych wariantów okładkowych – zobacz.

*DC Super Hero Girls wkraczają do Polski – szczegóły.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia – zobacz.

*10 sierpnia w USA ukazały się:

Action Comics #961,
All-Star Batman #1,
Astro City Honor Guard HC,
Batman/Superman Volume 4 Siege TP,
Batman/Superman Volume 5 Truth Hurts HC,
Batman The Golden Age Omnibus Volume 2 HC,
Batman The Golden Age Volume 1 TP,
Deathstroke Rebirth #1,
Deathstroke Volume 3 Suicide Run TP,
Detective Comics #938,
Earth 2 Society #15,
The Flash #4,
The Flintstones #2,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #2,
New Super-Man #2,
Red Hood And The Outlaws #1,
Suicide Squad Most Wanted El Diablo And Boomerang #1 (z 6),
Supergirl Volume 2 Breaking The Chain TP,
Superwoman #1,
Teen Titans Earth One Volume 2 HC,
Wonder Woman #4,
Y The Last Man Volume 5 TP.

Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool  

1 komentarz:

  1. Red Hood And The Outlaws długo czekałem na nowy team Jasona i się nie rozczarowałem tym komiksem,kapitalna kreska i świeża historia nic tylko czekać na kolejne :)

    OdpowiedzUsuń