sobota, 3 grudnia 2016

CBN: Comic Book News #122


Sobota w samo południe to idealna pora na tradycyjne komiksowe zestawienie newsów, ciekawostek, spojlerów, czy też premierowych grafik, jakie pojawiły się na przestrzeni ostatniego tygodnia. Wszystko co uznaliśmy za warte wspomnienia i co dotyczy świata DC Comics znajdziecie poniżej. Zapraszamy! 


*W starym DCU Nightwing prze zlata był obrońcą Blüdhaven. Teraz, w odrodzonym DCU Dick Grayson "wraca" do tego miasta. Przyjdzie mu stawić czoła nowym wersjom złoczyńców, znanym z lat 90' - będą to: Stallion, Thrilldevil, Giz,Mouse, Gorilla Grimm i Orca.

Blüdhaven zlokalizowane blisko Gotham City. Dawniej było brudniejszą i bardziej skorumpowaną wersją Gotham. Scenarzysta Tim Seeley uważa, że nie tędy droga. Uważa on, że tytuł najstraszniejszego miasta w DCU powinien należeć do Gotham. 

Blüdhaven w wersji REBIRTH będzie miało własną tożsamość. Władze miasta chcą z niego zrobić rodzinną atrakcję turystyczną. Ekonomiczne zmiany miały wpływ na Blüdhaven. Dawniej utrzymywało się ono z rybołówstwa, później z hazardu. Obecnie nie jest ono mroczne, stanowi fuzję tego, czym było dawniej. Przede wszystkim jest to miasto pełne neonów i świecących reklam - jasnością stara się przykryć dawny brud.W mieście nie ma superbohaterów. Tamtejszy departament policji radził sobie bez nich od lat. Powoduje to, że miasto jest atrakcyjny dla eks-kryminalistów, którzy uciekli z Gotham z powodu Batmana. Są wśród nich wyżej wymienieni plus kilku nowych. Co ich łączy to fakt, że to poślednie łotry, nieudacznicy.

Grayson nadal będzie podróżował po świecie, ale Blüdhaven będzie jego bazą operacyjną. Powodem, dla którego Dick przeniósł się tam z Gotham jest spotkanie ze "starym nowym" Supermanem. Tamten powiedział mu, że Dick, którego znał był obrońcą tego miasta, sprawił, że było ono jego i zaznał tam wiele dobrego.

Wśród postaci, które pojawią się w kolejnych historiach będą także te, które poznał będąc Robinem. Grayson będzie miał też nowy, miłosny obiekt zainteresowań - kobietę, która kiedyś stała po przeciwnej stronie prawa niż on.

*SPOJLERY z JL vs SS:

Znamy członków trzeciej, tajemniczej grupy, która zmusi do połączenia sił Suicide Squad oraz Justice League. Głównym złym będzie:

Maxwell Lord. Max będzie używał telepatii, telekinezy i manipulacji by nagiąć innych do swej woli. W drużynie pod wodzą Lorda znajdą się: Emerald Empress, Lobo, Doctor Polaris, Johnny Sorrow i Rustam.*Dzięki lekturze darmowego magazynu DC DIRECT CURRENTS #1 dowiedzieliśmy się też kilku ciekawych informacji (Uwaga na SPOJLERY!):

- Przypinka Komedianta, Mr. Oz, los Atoma/Raya Palmera - to wszystko zostanie poruszone w 2017 roku. Wątek Palmera ma związek z Rayanem Choi, którego zobaczymy w roli Atoma w nowej serii - JUSTICE LEAGUE AMERICA.

- Wonder Woman trafi do zakładu dla obłąkanych - będzie to efekt wydarzeń w historii The Truth.

- Soranik Natu chce zrobić z Sinestro Corps siłę służącą dobru. Pomogą jej w tym członkowie GL
Corps.- Prezydent Obama wystąpi w serii AQUAMAN, gdzie spotka się z naszym bohaterem. Obama ma przeprosić Aquamana za ostatni wydarzenia. 

- W marcu, na kartach SUPERGIRL powróci Lar-On, kryptoński wilkołak. DEO będzie próbowało użyć go jako broni, co zapewne nie skończy się dobrze.

- W marcu dojdzie do crossovera komiksów z Supermanem. Będzie on miał związek z Mr. Ozem i multiwersum. Ten Supercrossover będzie zatytułowany Superman Reborn. "Ludzki" Clark Kent odegra w nim istotną rolę.- Wonder Woman kontra Harley Quinn w JL VS. SS #2

- Ethan Cobblepot - syn Pingwina:Jest on szefem firmy VicForm, inkubatora technologii, zlokalizowanego w Burnside. Nie ma najlepszego zdania o swoim ojcu.

*W przyszłym roku DC wyda część swoich tytułów z linii Rebirth w wersji deluxe w twardej oprawie. Każde tego typu wydanie zawierać będzie materiał z dwóch wcześniej wydanych zbiorów w miękkiej oprawie. Daty wydania i ceny poniżej:

BATMAN DELUXE EDITION HC - 1 sierpnia 2017, 34,99$
SUPERMAN DELUXE EDITION HC - 22 sierpnia 2017, 29,99$
AQUAMAN DELUXE EDITION HC - 22 sierpnia 2017, 29,99$
JUSTICE LEAGUE DELUXE EDITION HC - 18 lipca, 34,99$

*W ramach BATMAN ANNUAL #1 dostaliśmy miedzy innymi origin jednego z nieobecnych przez dłuższy czas członka bat-rodziny, a mianowicie Ace'a, czyli bat-psa. Jak się okazuje jego poprzednim właścicielem był nie kto inny, tylko sam Joker - szczegóły.W komiksie tym zadebiutowała też dwójka nowych złoczyńców, czyli  Minister Blizzard oraz Stag - zobacz.

*Strona z podstawowymi i alternatywnymi okładkami do grudniowych zeszytów DC została zaktualizowana o trzydzieści nowych pozycji. Wszystkie znajdziecie w tym miejscu. Jednocześnie pojawił się także pierwszy rzut nieujawnionych do tej pory styczniowych okładek. Znajdziecie je tutaj.

*Spojlery z SUPERMAN ANNUAL #1:

Superman inaczej i na większą skalę niż jego zmarły poprzednik z New 52 pobiera energię słoneczną, co powoduje istotne zaburzenia w funkcjonowaniu planety Ziemia. Zwłaszcza ma to wpływ na Zieleń, czyli tą siłę za którą odpowiedzialny jest, i na straży której stoi Swamp Thing.

Już na początku Rebirth ukazane zostało, że dotknięcie przez Kal-Ela dłonią ziemi spowodowało zmiany w jej strukturze i pozostawiło po sobie świecący, niebieski odcisk.Swamp Thing radzi, aby Superman jak najszybciej zapomniał i odciął się od swojej przeszłości, a zamiast tego skupił się na teraźniejszości. W ten sposób zostanie zaakceptowany przez obecną Ziemię i jednocześnie odetnie się od Ziemi sprzed Flashpoint, której nie jest już częścią.

*Kilka zmian odnośnie trzech serii DC:

Małej zmianie uległy zapowiedzi styczniowych zeszytów serii BATMAN. Początkowo #14 miał skupić się na Selinie Kyle i stanowić epilog do historii I am Suicide, zaś #15 opowiadać o spotkaniu Batmana z Swamp Thingiem. Według najnowszych informacji oba zeszyty skupią się na problemie Catwoman w historii Rooftops, a zilustruje je Mitch Gerads.

Z kolei wreszcie ukazał się dziesiąty, przesuwany wielokrotnie zeszyt serii JUSTICE LEAGUE OF AMERICA z New 52. Jak się okazuje Bryana Hitcha w pisaniu scenariusza wspomógł Tony Bedard, zaś rysunki wykonał Tom Derenick. Warto przypomnieć w tym miejscu, że powodem opóźnień był za każdym razem brak czasu Hitcha na dokończenie rysunków...

CYBORG #8 miał być zilustrowany przez Paula Pelletiera oraz Tony'ego Kordosa, ale ostatecznie pomógł im jeszcze Will Conrad.

*Spojlery z WONDER WOMAN #11, czyli finału pierwszej historii zatytułowanej The Lies.

Jak się okazuje Diana wraz z Trevorem wreszcie znalazła sposób, aby powrócić do swojego domu. Themyscira jest jednak mrocznym, ponurym miejscem i kompletnie nie przypomina Dianie rajskiej wyspy, jaką pamiętała. Okazuje się, że Themyscira, którą odwiedzała przez lata jest oszustwem, podróbą, miejscem stworzonym przez kogoś w z nieznanych pobudek, do którego Wonder Woman za każdym razem była przekierowywana. W #11 po raz pierwszy trafiła na tą jedyną i prawdziwą Themiscyrę.*Czwarta i zarazem ostatnia część długiego wywiadu z Keihem Giffenem. Tym razem słynny twórca  opowiada m.in. o swojej przerwie i powrocie do pisania/rysowania komiksów, dłuższą chwilę zatrzymując się przy tygodniku 52  - przeczytaj.

*Scenarzysta Chris Sebela na temat udziału Harley Quinn w serii INJUSTICE: GROUND ZERO:*W lipcu przyszłego roku ukazać ma się wydanie w formie omnibusa, które zbierać będzie wspólne historie stworzone przez duet Brian Azzarello/Eduardo Risso związane z Mrocznym Rycerzem. W skład zbioru mają wchodzić: BATMAN #620 - 625, FLASHPOINT: BATMAN #1 - 3, BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #8 oraz WEDNESDAY COMICS #1 - 12.

Inne znane już kolekcjonerskie edycje planowane na okres od czerwca do września to:

- GRAPHIC INK: EDUARDO RISSO HC
- ANNOTATED WATCHMEN HC
- JACK'S KIRBY KAMANDI OMNIBUS (zeszyty 1-40)
- THE ART OF THE DARK KNIGHT III: THE MASTER RACE

Oprócz tego także inne godne uwagi zbiorcze wydania planowane na przyszły rok:

- BATGIRL: STEPHANIE BROWN VOL. 1 (BATGIRL #1 - 13 pisanej przez Bryana Millera)
- TALES OF THE BATMAN: GERRY CONWAY HC
- HOUSE OF MYSTERY: THE BRONZE AGE VOL. 1
- LEGION LOST COMPLETE SAGA TP
- THE AMERICAN WAY 10TH ANNIVERSARY EDITION TP

*Komiksy z linii DC Rebirth za darmo w wersji cyfrowej od przyszłego roku - szczegóły.

*Opisy i przykładowe plansze do komiksów, które Egmont wyda 7 grudnia - zobacz.

*Alternatywna okładka do SHADE: THE CHANGING GIRL #4 autorstwa Joelle Jones:*Scenarzystka Emma Beeby wypowiada się na temat rozpoczynającej się dla niej dopiero kariery, historii z udziałem Diany oraz Seliny opublikowanej w ramach NEW TALENT SHOWCASE #1, a także planów na przyszłość - przeczytaj.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*30 listopada w USA ukazało się trochę mniej pozycji, niż zazwyczaj:

Aquaman Volume 8 Out Of Darkness HC,
Batman Annual #1,
Batman Detective Comics Volume 8 Blood Of Heroes TP,
Batman Detective Comics Volume 9 Gordon At War HC,
Cyborg Volume 2 Enemy Of The State TP,
Direct Currents #1,
Green Arrow An Adult Coloring Book TP,
Injustice Gods Among Us Year Five Annual #1,
Justice League Of America #10,
New Talent Showcase #1
Robin Volume 3 Solo TP,
Sinestro Volume 4 The Fall Of Sinestro TP,
Suicide Squad #7,
Superman Annual #1,
Superman The Golden Age Volume 2 TP,
Wacky Raceland #6 (z 6).


Dawid Scheibe & Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

3 komentarze:

 1. Dawid, jesteś pewny co do tej WW? Przecież Trevor mówi, że nie rozpoznaje nikogo na tej wyspie, co wskazywałoby na to, że również i ona nie jest prawdziwą Themiscyrą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozpoznaje, bo może Trevor też nigdy nie był na tej prawdziwej Themiscyrze, tylko zupełnie innej wyspie? Wszystko się wyjaśni w kolejnych odsłonach.

   Usuń
  2. To skąd wziął Dianę, ulepił ją z gliny? Był w tym numerze jakiś cytat na potwierdzenie, że przedstawiona Themiscyra jest tą prawdziwą?

   Usuń