wtorek, 6 grudnia 2016

Top 10 prezentów świątecznych 2016


Mikołajkowa pora idealnie nadaje się na świąteczną top listę. Kolejny rok z rzędu wybrałem propozycje prezentów dla Was, miłośnicy DC lub dla komiksiarza w Waszym życiu, którego chcecie w te Święta obdarować. 

BRZYDKI ŚWIĄTECZNY SWETER
Jak najlepiej zadać szyku przy rodzinnym obiedzie? W stylowym outficie. Sweter widoczny powyżej, to tegoroczny model. Sam posiadam sweter Flasha. Te i inne znajdziecie na stronie Merchoid.

THE FLASH BY MARK WAID BOOK ONE
Długo czekałem na wznowienia tego znakomitego runu. Tom 1 (zawiera genezę Wally'ego Westa) ma premierę za kilka dni, ale spokojnie, zdąży dotrzeć do Was przed Świętami. Kolejne tomy ukażą się w 2017. 
P.S. Zakładam, że kto miał kupić wznowienia runu Geoffa Johnsa, ten już to zrobił.

FLASHPOINT - PUNKT KRYTYCZNY
Pierwszy, ale niejedyny produkt po polsku w tym zestawieniu. Duży event w konwencji elseworldu, który zapewnia solidną porcję rozrywki. Dodatkowo, to jeden z ważniejszych komiksów w historii uniwersum DC.

WIELKA KOLEKCJA KOMIKSÓW DC
Jeśli macie większy budżet, to może prenumerata WKKDC? Wśród 60 albumów znajdziecie dużo dobrego i tylko jednego zgniłka. Początkujący fani DC i kolekcjonerzy będą cieszyć się z otrzymywania 2 tomów miesięcznie - to prawie tak, jakby mieć Gwiazdkę 24 razy w roku ;)

GOTHAM CENTRAL tom 2 KLAUNI I SZALEŃCY
Serial GOTHAM mógłby być dobry, gdyby bazował na tej serii. Świetna seria o policjantach z Gotham City, w której Batman jest tylko tłem. W tym roku, po polsku ukazały się 2 z 4 tomów. Warto mieć oba.

SANDMAN: UWERTURA
Neil Gaiman po latach powraca do Śnienia. Tym razem dostajemy do rąk prolog do jego arcydzieła, który bez dwóch znać trzeba mieć. Całość zilustrował "kameleon stylu" - J.H. Williams III, którego prace zapierają dech.

Dla tych co wolą komiksy nie superhero, małe przypomnienie:  Egmont wydaje serię Y: OSTATNI MĘŻCZYZN. Scenariusz: Brian Vaughan, który nie potrafi napisać słabego komiksu :)

BATMAN: THE ANIMATED SERIES: CHRISTMAS WITH THE JOKER ACTION FIGURE
Figurka inspirowana świątecznym odcinkiem kultowego serialu animowanego:

DC COMICS BOMBSHELLS: HOLIDAY HARLEY QUINN STATUE
Wszystkie statuetki z linii Bobshells charakteryzują się cudnymi designami. Nie inaczej jest z elfią wersją panny Queen.
 
P.S. Jest jeszcze jedna świąteczna statuetka - HARLEY QUINN: RED, BLACK AND WHITE HOLIDAY STATUE. Nie wiem jednak, czy jest już dostępna. Jedne strony podają, że fizycznie można ją było kupić w listopadzie, inne, że premiera nastąpi pod koniec grudnia.

SUPERMAN: AMERICAN ALIEN
Od lat (aż do startu serii SUPERMAN w ramach REBIRTH) nie było tak dobrego komiksu z Człowiekiem ze Stali... a właściwie z Clarkiem Kentem. W tym tomie znajdziemy 7 historii, z różnych okresów w życiu Clarka. Każda zilustrowana przez innego, topowego rysownika.

52 BOOK ONE
Nie mylić z całym New 52. Seria komiksowa 52 była tygodnikiem, pisanym przez takie nazwiska jak Johns, Morrison, Waid i Rucka. Perfekcyjnie wykorzystano w niej drugo i trzecioligowe postacie. Nie było w 52 nieinteresującego wątku, czy choćby krztyny zmarnowanego potencjału. Serialowa formuła nie pozwala oderwać się od lektury. Wszystko to i wiele więcej sprawia, że 52 to moja ulubiona seria superbohaterska z DC Comics, jaką kiedykolwiek czytałem. Premierę BOOK TWO (finałowego tomu tej nowej edycji) zapanowano na styczeń 2017 roku.

Jako bonus, w formie dodatku do głównego prezentu polecam one-shot DC UNIVERSE REBIRTH #1. To dobre wprowadzenie do całej inicjatywy DC REBIRTH i "list miłosny" skierowany do wieloletnich fanów DCU.


Komiksów i gadżetów szukajcie na ATOM Comics. Jeśli przy składaniu zamówienia użyjecie specjalnego kodu "Flash", otrzymacie 5% rabatu na oryginalne wydania komiksów z DC Comics. Promocja nie dotyczy pozycji opublikowanych po polsku oraz tych, które aktualnie znajdują się w dowolnej innej promocji.


Damian "Damex" Maksymowicz

2 komentarze:

  1. "Wśród 60 albumów znajdziecie dużo dobrego i tylko jednego zgniłka" o który album chodzi ???:))):

    OdpowiedzUsuń