sobota, 17 grudnia 2016

CBN: Comic Book News #124


Kolejne istotne zmiany w życiu Supermana; nowe informacje na temat starcia pomiędzy Justice League a Suicide Squad; zaskakujące crossovery DC; Wonder Woman w jednym tygodniu traci swoją serię oraz tytuł honorowej ambasadorki; Vertigo staruje z nową mini serią. To wszystko plus tradycyjne ciekawostki odnośnie nowych okładek, spojlery, czy też zmiany wśród twórców znajdziecie poniżej. Życzymy miłej lektury!

Na początek kilka informacji związanych ze Suicide Squad.

*Joshua Williamson zdradza trochę więcej na temat nadchodzącego dużymi krokami komiksu JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD. Ktoś z uczestników wydarzenia "zrobi boom!", a dużym zaskoczeniem dla czytelników będzie odpowiedzialna za tę śmierć osoba. W mini serii dojdzie do takich pojedynków, jak: Enchantress vs. Superman, Deadshot vs. Batman, Harley Quinn vs. Wonder Woman, Flash vs. Captain Boomerang, El Diablo vs. Green Lantern, czy Aquaman vs. Killer Croc.
Ujawniony został również siódmy gracz, który zasili szeregi trzeciej siły dowodzonej przez Maxa Lorda. Będzie to:

Bóg Zemsty, czyli Eclipso.
*Spojlery z SUICIDE SQUAD #8:

- Hack uwalnia Captaina Boomeranga, który po ataku Zoda był zamieniony w wersję cyfrową (?!) i znajdował się w sieci zasilającej Belle Reve. Teraz znów posiada on ciało z krwi oraz kości.

- Generał Zod zostaje pokonany, a członkowie zespołu Amandy Waller przestają być pod wpływem oddziałującej na ich zachowanie Black Vault. Wszyscy zaczęli wariować z wyjątkiem Harley, która już była chora na umyśle i w jej przypadku efekt był zupełnie przeciwny. Po neutralizacji urządzenia wszystko wraca do normy. W finale Harley rezygnuje z upragnionego zdrowego umysłu na rzecz dobra swojej grupy.
- Caitlin Snow przybywa do Belle reve, gdzie dostaje ofertę od Amany Waller przyłączenia się do Task Force X. Killer Frost w odrodzonym DCU jest dobrą osobą, która w pewnym momencie nie do końca ze swojej winy zeszła na złą drogę. Była naukowcem S.T.A.R. Labs, która znajdowała się w placówce na Arktyce zaatakowanej przez H.I.V.E. Ratując swoje życie kobieta zmieniła strukturę własnego ciała i od tej pory potrafi manipulować lodem, zimnem, a także dodatkowo wyczuwać chłód wewnątrz duszy jakiejś osoby. Najbardziej lodowate serce wyczuła u Amandy Waller. Więcej.

Wywiad ze scenarzystą SUICIDE SQUAD, w którym Rob Williams odnosi się do wydarzeń z #8 serii, podkreśla heroizm Harley, a także zapowiada kolejną historię oraz zmianę rysownika - przeczytaj.

*W marcu dojdzie do crossovera DC/HANNA-BARBERA. W jego ramach ukażą się cztery annuale:

ADAM STRANGE/FUTURE QUEST
BOOSTER GOLD/THE FLINTSTONES
GREEN LANTERN/SPACE GHOST
 
SUICIDE SQUAD/BANANA SPLITSW każdym zeszycie znajdzie backup z innymi postaciami z bogatej oferty H-B: SNAGGLEPUSS, RUFF AND REDDY, TOP CAT i THE JETSONS. Więcej.

*DC udostępniło już część zapowiedzi na marzec przyszłego roku. W marcu obchodzić będziemy 20 rocznicę publikacji SUPERMAN vol.2 #123 autorstwa Dana Jurgensa oraz Rona Frenza, gdzie w ramach historii Superman... Reborn! Człowiek ze Stali pojawił się po raz pierwszy w pamiętnym, "elektrycznym" niebieskim kostiumie. Później doszło do rozdzielenia się tytułowej postaci na Supermana Red oraz Supermana Blue.
Na łamach planowanego na trzeci miesiąc przyszłego roku crossovera pomiędzy seriami SUPERMAN oraz ACTION COMICS, twórcy zamierzają nawiązać w pewien sposób to sytuacji z roku 1997. Superman Reborn składać się będzie z czterech części i w istotny sposób wpłynie na życie aktualnego Supermana oraz jego rodziny.

*Spojlery z HAL JORDAN & THE GLC #10 - klik. Pod koniec tego zeszytu dowiadujemy się, kto jest tajemniczym Wielkim Kolekcjonerem, dla którego Brainiac 2.0 porwał członków GLC.

*Greg Weisman, scenarzysta i producent YOUNG JUSTICE zachęca fanów, aby ci poprzez zakup cyfrowych wersji komiksu z tymi młodymi superbohaterami wpłynęli na decyzję DC odnośnie powołania do życia nowej serii komiksowej. Seria ta pozwoliłaby Weismanowi w szybki sposób zaprezentować nowe historie ze świata Young Justice. Więcej na ten temat - klik.

*W przyszłym roku należy wypatrywać crossoverów pomiędzy DC Comics a Archie Comics. według najnowszych plotek w ramach tej współpracy ma dojść do spotkania Batmana z Archiem oraz duetu Becky and Veronica z Harley Quinn - klik.

*W marcu Aqualad dołączy do Teen Titans:
*Barry Allen i Iris West znów mogą być parą, o czym przekonać się można po lekturze ostatnich stron THE FLASH #12 - klik.

*Zmiany wśród twórców kilku serii:

- EARTH 2 SOCIETY #19 miał zostać zilustrowany przez Bruno Redondo, któremu ostatecznie pomógł Vicente Cifuentes.
- Walter Geovani zastąpił Jona Davisa-Hunta w roli rysownika CLEAN ROOM #14.
- Ryan Kelly wspomógł Meghan Hetrick w tworzeniu rysunków do RED THORN #13.
- Juan Ferreyra, a nie zapowiadany wcześniej Peter Nguyen narysuje GREEN ARROW #15.
- SUPERMAN #15 zostanie narysowany przez Eda Benesa, Ryana Sooka, Jorge Jimeneza oraz Claya Manna. Pierwotnie mieli to zrobić Doug Mahnke oraz Jaime Mendoza.

*Drugi zbiór przygód wojowniczej Amazonki w ramach serii THE LEGENDS OF WONDER WOMAN jednak się nie ukaże. Jeszcze w lipcu Renae De Liz informowała zadowolona, że dostała zielone światło w sprawie stworzenie kolejnego rozdziału do swojej serii. Niedawno autorka podała jednak na Twitterze, że światło od DC zmieniło się na czerwone i nie będzie jej dane dokończyć tego przychylnie przyjętego przez czytelników projektu.

*Z cyklu DC Comics Art Academy tym razem wystąpił Alex Sinclair, kolorujący plansze z nowej serii SUICIDE SQUAD:*Warianty okładkowe do pierwszego numeru serii JUSTICE LEAGUE/POWER RANGERS - klik.

*W marcu ukaże się pierwszy numer nowej mini serii, która wydawana będzie pod szyldem Vertigo - SAVAGE THINGS.
Za scenariusz odpowiadać będzie Justin Jordan, zaś szatą graficzną zajmie się Ibrahim Moustafah. Okładkami zajmie się John Paul Leon. Tematem przewodnim składającej się z ośmiu zeszytów serii, będzie destrukcyjne działanie dla kraju grupy o nazwie Agenci Chaosu. Do walki z organizacją stanie jeden z jej byłych członków o imieniu Abel.

*Neal Adams na temat HARLEY'S LITTLE BLACK BOOK #5, gdzie dojdzie do starcia Harley Quinn z Supermanem, będącego parodią słynnego pojedynku z Muhammadem Alim z lat 70' - przeczytaj.

*Wonder Woman nie jest już honorową ambasadorką ONZ ds. umocnienia pozycji kobiet. Tytuł ten został przyznany bohaterce komiksowej 21 października. Wszystko przez petycję podpisaną przez 45 tysięcy osób, którym taka decyzja bardzo nie odpowiada, a najbardziej przeszkadza wyeksponowany duży biust, skąpe odzienie i nienaturalne proporcje w budowie Diany. Jednocześnie powstała kontrpetycja, której celem jest przywrócenie Wonder Woman jako ambasadorki ONZ.

*Kilka nowych okładek ze styczniowych zeszytów - zobacz.

*Trailer trejdów z DC REBIRTH - zobacz.

*Przykładowe plansze do komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*Jakby ktoś nie zdążył zauważyć, to komiks WACKY RACELAND z linii Hanna-Barbera bez żadnego wyjaśnienia władz DC i gdzieś cichaczem, został przemianowany z serii ongoing na mini serię i tym samym zakończyła żywot jedynie na sześciu numerach. Od początku była to zdecydowanie najsłabiej sprzedająca się seria z czterech wydawanych pod szyldem H-B.

*14 grudnia w USA ukazały się:

Action Comics #969,
Art Ops Volume 2 Popism TP,
Batgirl And The Birds Of Prey #5,
Batman And Robin Adventures Volume 1 TP,
Batman Volume 10 Epilogue HC,
Batman Volume 9 Bloom TP,
Clean Room #14,
Dark Knight Returns The Last Crusade Deluxe Edition HC,
DC Rebirth Holiday Special #1,
Deathstroke #8,
Deathstroke Volume 4 Family Business TP,
Detective Comics #946,
Earth 2 Society #19,
The Flash #12,
Gotham Academy Second Semester #4,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #10,
Justice League Of America The Silver Age Volume 2 TP,
Lost Boys #3 (z 6),
Martian Manhunter Volume 2 The Red Rising TP,
New Super-Man #6,
Red Hood And The Outlaws #5,
Red Thorn #13,
Scooby Apocalypse #8,
Suicide Squad #8,
Supergirl #4,
Superman The Golden Age Omnibus Volume 3 HC,
Superwoman #5,
The Unwritten The Deluxe E dition Volume 1 HC,
Wonder Woman #12.


Dawid & Damian

Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool, Comicbook.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz