sobota, 10 grudnia 2016

Flashowe fakty 3 #9


Smaczki z The Present. Odcinek stanowi finał półsezonu, serial powróci z nowymi epizodami pod koniec stycznia.


1. Flashowy fakt:
Nazwy miejsc:

1) Bank Foxa -  scenarzysta Gardner Fox jest współtwórcą m.in.: Jaya Garricka/Flasha, Doctora Fate'a, Atoma, Hawkmana.

2) Ulica Infantino - rysownik Carmine Infantino pomagał w stworzeniu takich postaci, jak: Batgirl, Deadman, Barry Allen/Flash i praktycznie wszystkich klasycznych Rogues.

3) Budynek Shultsa - takie nazwisko nosiła jedna z postaci w komiksie THE FLASH: SEASON ZERO.

2. Flashowe fakt: 
Ziemia-3 - w komiksowym multiwersum to dom złego odpowiednika Ligi Sprawiedliwości - Syndykatu Zbrodni.
Jak wiecie, aktor odgrywający rolę Jaya Garricka, w latach 90. - w ówczesnym serialu THE FLASH - grał Barry'ego. John Wesley Shipp podkreśla, że jako Garrick, stara się zachowywać jak Flash z 25-letnim doświadczeniem.

Mark Hamill grał już wcześniej Trickstera. Robił to zarówno w serialu z Shippem ćwierć dekady temu, jak i w obecnym THE FLASH (był oryginalnym Tricksterem z Ziemi-1). Trickster z Ziemi-3 wyglądem przypomina Jokestera z komiksowej Ziemi-3.
Hamill znany jest też (prócz GWIEZDNYCH WOJEN) z podkładania głosu pod Jokera w szeregu animacji i gier.

3. Flashowy fakt:
Savitar - czyny Barry'ego w przyszłości przysporzyły mu kolejnego (po Reverse Flashu) przeciwnika, który chce go zabić w teraźniejszości. 

W sieci krążyła ciekawa teoria odnośnie tożsamości serialowego Savitara. Mówiła ona, że to Barry z przyszłości, który chce zapobiec przyszłym, tragicznym wydarzeniom. W komiksach z New 52 była podobna historia z udziałem Future Flasha (Blue Flasha) - Barry'ego z przyszłości.
Jednakże, nowe informacje na temat "boga speedsterów" narobiły sporo zamieszania w Team Flash i zdają się przeczyć temu, że Savitar to Barry z przyszłości.

4. Flashowy fakt:
Julian Albert - był centrum popkulturowych smaczków w tym odcinku (HARRY POTTER, INDIANA JONES). Poznaliśmy też jego pełne imię: Julian Albert Desmond. Komiksowy Doctor Alchemy nazywał się właśnie Albert Desmond.


Damian "Damex" Maksymowicz

2 komentarze:

  1. nie jestem pewny na 100% ale reżyserka tego lub poprzedniego odcinka to twórczyni słynnego komiksowego filmu Tank Girl ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. w sumie można by jeszcze wspomnieć o bombie trickstera/jokera ewidentnie w stylu ACME z kreskówek ze świata królika Bugsa i ski

      Usuń