sobota, 31 grudnia 2016

CBN: Comic Book News #126Ostatni w tym roku przegląd komiksowych newsów zza oceanu przed Wami. Poniżej znajdziecie informacje dotyczące między innymi: przyszłorocznego bat eventu, kolejnej historii w ramach ALL-STAR BATMAN, opóźnień serii DOOM PATROL, czy też najnowszej odsłony DK III: THE MASTER RACE. Zapraszamy do lektury!

*Bat-centryczny event  Snydera i Capullo zaplanowany jest na lato 2017 roku. Rysownik określa go jako "heavy metal rock opera". Scenarzysta spędził kilka dni na konsultacjach z Geoffem Johnsem. W evencie nie uświadczymy superbohaterów walczących między sobą. To będzie szalona i pełna zabawy historia. Nie będzie typowo bat-mroczna. Jej tytuł wciąż jest tajny.

*W  ALL-STAR BATMAN dobiegła końca pierwsza historia (brak spoilerów).
KGBeast pojawi się w kolejnych historiach w ALL-STAR oraz w bat-evencie.

#9 będzie pełen złoczyńców i zobaczymy, że wszystko jest ze sobą połączone.

Snyder zamierza współpracować jeszcze z Johnem Romitą Jr. w przyszłości.

Two-Face zawsze wiedział, że Bruce to Batman, ale nigdy nie miał na to dowodu.

Kolejna historia będzie miała 4 części. Jednocześnie, każdy numer będzie miał strukturę one-shotu. Każdy numer jest napisany inaczej. Snyder tworzył scenariusz z myślą o rysowniku, który ją narysuje. Jock zilustruje Mr. Freeze'a; historia jest pisana prozą, bez ramek i dymków. Tula Lotay narysuje historię z Poison Ivy w Death Valley, na pustyni; to będzie przeciwieństwo historii z Freezem, praktycznie zero narracji. Potem przeniesiemy się do Everglades, tam rozegra się historia z Mad Hatterem narysowana przez Giuseppe Camuncoliego; tutaj słowa dosłownie będą atakować Batmana. Każda historia prowadzi do kolejnej. W czwartej części, Mroczny Rycerz dostrzega większy plan za tym wszystkim i udaje się do Washington, D.C.

Sean Murphy, Rafael Albuquerque i Paul Pope to kolejni artyści, którzy będą współpracować ze Snyderem przy tym tytule. Więcej.

*Rysownik Nick Derington zaprezentował własną wersję Martiana Manhuntera:*Według nieoficjalnych informacji w kwietniu ma ukazać się ostatni, osiemnasty zeszyt serii THE UNFOLLOW ukazującej się pod szyldem Vertigo.

*14 nowych okładek (standardowych oraz alternatywnych) do styczniowych zeszytów DC - zobacz.

*Data wydania czwartego zeszytu serii DOOM PATROL została po raz drugi zmieniona. Pierwotnie numer ten miał ukazać się 14 grudnia, zaś teraz jego premiera planowana jest na 25 stycznia. Scenarzysta Gerard Way przeprasza za powstałe opóźnienia i jednocześnie dziękuje czytelnikom za wyrozumiałość. Way podkreśla, że jest perfekcjonistą i każdy detal ma dla niego znaczenie, stąd też czasami pewne projekty i pomysły wymagają dłuższego okresu realizacji. Grafika z DP #4 - zobacz.
Automatycznie przesunięte w czasie zostały dwa kolejne zeszyty serii DOOM PATROL, które mają ukazać się odpowiednio 8 oraz 22 lutego. Bardzo prawdopodobne wydaje się, że terminy te ulegną jeszcze zmianie.

*Zawierający pewne spojlery, wywiad z Frankiem Millerem oraz Brianem Azzarello na temat DK III: THE MASTER RACE #7 - przeczytaj.

W #7 po raz kolejny pojawiła się "gadająca głowa" będąca oczywistą parodią Donalda Trumpa, którego kandydaturę na fotel najważniejszej osoby w państwie Miller uznawał za żart. Gdy rok temu ukazała się pierwsza odsłona serii, Frank Miller nie marzył nawet o tak niemożliwej historii, w której to prezydent USA będzie przyjacielem członka KGB.
Umieszczając ciało Bruce'a w jamie łazarza i przywracając go do życia w młodym ciele, twórcy otworzyli sobie furtkę do wielu nowych wątków. Zobaczymy teraz młodego ciałem i pełnego młodzieńczego wigoru,  ale jednocześnie dysponującego ogromnym doświadczeniem życiowym Batmana.

Superman oraz Batman nie zawsze się ze sobą zgadzają, ale pomimo wielu różnic szanują siebie nawzajem.

Green Lantern ma do odegrania istotną rolę w ostatniej fazie DK III.

Powiększenie serii o dodatkowy zeszyt nastąpiło w dużej mierze ze względu na Andy'ego Kuberta. Rysownik chciał jak najlepiej pokazać finałową batalię pomiędzy Kryptonijczykami, a superbohaterami.

Miller cały czas planuje stworzenie czwartej części sagi o Mrocznym Rycerzu, ale w międzyczasie stworzy coś z udziałem innych ważnych postaci DC, które powrócą do swoich korzeni.

*Pete Woods zilustruje gościnnie czwarty zeszyt serii BATMAN BEYOND, który pierwotnie narysować miał Bernard Chang.

*Spojlery z najnowszego numeru serii TITANS, w tym kolejne nawiązanie do STRAŻNIKÓW i Dr. Manhattana - sprawdź.

*Jak zmieniał się KGBeast na przestrzeni kilku dekad - sprawdź.

*Artysta Dan Fraga krok po kroku rysuje postać Batmana - zobacz.

*Spojler z TEEN TITANS #3!

Mara, będąca aktualnie liderką odgałęzienia Ligi Zabójców zwanego Demon's Fist, jest w rzeczywistości kuzynką Damiana Wayne'a i wnuczką Głowy Demona. Jej ojcem był Dusan Al Ghul, czyli jedyny syn Ra's, który został wyrzucony z Ligi Zabójców.
*We wrześniu przyszłego roku ma się ukazać zbiór historii z udziałem WONDER GIRL. W skład komiksu mają wchodzić następujące zeszyty: WONDER WOMAN #105 (1959), THE BRAVE AND THE BOLD #60, TEEN TITANS #22, ADVENTURE COMICS #461, WONDER WOMAN #105 i 113 (1996-98), WONDER WOMAN: DONNA TROY #1 oraz WONDER GIRL #1.

*Scenarzystka Mariko Tamaki oraz rysowniczka Joelle Jones dzielą się krótko swoimi wrażeniami z tworzenia mini serii z Dziewczyną ze stali w roli głównej. Akcja komiksu rozgrywa się poza głównym kontinuum i przedstawia nowy origin Supergirl. Więcej szczegółów na temat szesnastolatki, która próbuje pogodzić życie rodzinne, szkolne oraz sportowe z posiadanymi przez siebie niezwykłymi mocami, znajdziecie tutaj.

*Ewolucja Dziewczyny Nietoperza na przestrzeni kilku dziesięcioleci - sprawdź.

*W tym miesiącu, po raz pierwszy od 44 lat, nazwisko Paula Levitza nie pojawiło się w żadnym z komiksów wydawanych przez DC Comics. Po zakończeniu serii Dr FATE, ostatniego jak do tej pory projektu, przy którym pracował, Levitz zamierza skupić się chwilowo wyłącznie na pracy akademickiej. Korzystając z okazji Newsarama przeprowadziła wyczerpujący wywiad z tym legendarnym twórcą. Pierwszą część, w której Paul skupia się na początkach swojej przygody z DC w latach 70-tych, możecie przeczytać tutaj.

*Scenarzysta i pomysłodawca całego przedsięwzięcia - Marc Andreyko, opowiada szczegółowo o antologii LOVE IS LOVE, która ukazała się 28 grudnia - przeczytaj.

Filmik na ten temat znajdziecie również poniżej:
*Przykładowe plansze z komiksów TITANS #6 oraz DK III: THE MASTER RACE #7, które ukazały się w minioną środę.

*28 grudnia w USA ukazały się:

52 Volume 2 TP,
Action Comics #970,
All-Star Batman #5,
Batgirl #6,
Batman Beyond #3,
Birds Of Prey Volume 3 TP,
Blue Beetle #4,
Clean Room #15,
Clean Room Volume 2 Exile TP,
Dark Knight III The Master Race #7 (z 9),
Deathstroke #9,
Detective Comics #947,
The Flash #13,
Frostbite #4 (z 6),
Future Quest #8,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #11,
Harley's Little Black Book #5,
The Hellblazer #5,
JLA Volume 9 TP,
Justice League Vs Suicide Squad #2 (z 6),
Metamorpho Two Worlds One Destiny TP,
Mother Panic #2,
Sandman Mystery Theatre Volume 2 TP,
Secret Six Volume 2 The Gauntlet TP,
Six-Pack And Dogwelder Hard-Travelin' Heroz #5 (z 6),
Super Powers #2 (z 6),
Supergirl Being Super #1 (z 4),
Teen Titans #3,
Titans #6,
Vigilante Southland #3 (z 6),
Wonder Woman #13.

Dawid & Damian


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz