sobota, 10 grudnia 2016

CBN: Comic Book News #123


Sobota w samo południe, czyli idealna pora na tradycyjne komiksowe zestawienie newsów, ciekawostek, spojlerów, czy też premierowych grafik, jakie pojawiły się na przestrzeni ostatniego tygodnia. Wszystko co uznaliśmy za warte wspomnienia i co dotyczy świata DC Comics znajdziecie poniżej. Zapraszamy! 


*Captain Atom pisany przez duet Cary Bates/Greg Weisman w ramach Rebirth będzie takim typowym połączeniem nowego ze starym. Punktem wyjściowym będzie run J.T. Krula w ramach New 52, ale twórcy będą chcieli przywrócić pewne pomysły z serii, jaką pisali wspólnie w latach 80-tych.Powrócą z pewnością Generl Eiling oraz Dr. Magala - główni przeciwnicy Nathaniela Adama w mini serii. Oprócz nich zobaczymy również długo nie widziane postacie z otoczenia Captaina Atoma, a także zupełnie nowy złoczyńca.

W komiksie pojawi się nawiązanie, ale w zupełnie innym kontekście, do podróży Captaina Atoma o 18 lat w przyszłość. Miłośnicy starszych przygód tego bohatera będą mogli delektować się kilkoma easter eggami, które twórcy umieścili w swojej serii.

Bates i Weisman traktują ten projekt jako punkt wyjściowy do serii ongoing, której powstanie będzie zależeć od popularności mini serii.


*SPOILERY z BATMAN #12:

Z najnowszego numeru tragiczna geneza Batmana zostaje jeszcze bardziej pogłębiona. Tom King dopisał do dzieciństwa Bruce'a, że ten po śmierci rodziców myślał o samobójstwie. W wieku 10 lat próbował podciąć sobie żyły.W pewnym sensie dokonał samobójstwa. Bruce "zabił" siebie stając się Batmanem, poświęcił dlatego wszystko. Ostatecznie Bruce Wayne stał się maską dla Batmana w cywilu.

Batman poświęca się tak dla Gotham Girl, bo ona dokonała wielkiego poświęcenia ratując mu życie.

Wątek Catwoman i jej relacji z Batmanem będzie kluczowy w najbliższych numerach.

W następnej historii Bane przybędzie do Gotham City.

Saturn Girl z Legion of Super-Heroes przebywa w Azylu Arkham. Jej historia i w ogóle wątek Legionu będzie poruszony w serii BATMAN. 

W evencie JUSTICE LEAGUE VS. SUICIDE SQUAD, wśród trzeciej grupy znajduje się Emerald Empress, klasyczna przeciwniczka Legionu z XXXI wieku.

Scenarzysta Tom King zdradził, że główna fabuła odrodzonego DCU jest zaplanowana na długi okres - do 2019 roku i nawet dalej. Mroczny Rycerz będzie w to wszystko zaangażowany.

Wywiad ze scenarzystą - klik.

Pełne spoilery - klik.

*Podczas panelu na konwencie komiksowym w Brazylii, Frank Miller przyznał, że rozmawiał z władzami DC na temat nowego projektu, którym zająłby się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Miller chciałby stworzyć komiks rozgrywający się w czasie Drugiej Wojny Światowej, gdyż temat ten bardzo go fascynuje.

*DETECTIVE COMICS #946 to dla Jamesa Tyniona najlepszy odcinek obecnego arcu. Zobaczymy w nim między innymi, jak Stephanie próbuje uzyskać od Tima odpowiedź na pytanie, czy to co robią jako drużyna jest dobre i ma sens. Jest to punkt zwrotny, jeśli chodzi o postać Spoiler, która przestanie być od tej pory postrzegana jedynie jako dziewczyna Drake'a. Ten ostatni pojawi się jeszcze w serii zarówno we flashbackach, jak i teraźniejszości. Scenarzysta bardzo lubi tę postać, która odegra ważną rolę w całej dużej historii związanej z Rebirth.W lutym do drużyny dołączy Azrael, a Tynion nie wyklucza w przyszłości kolejnych rotacji w składzie ekipy. Celem serii jest ciekawe przedstawienie każdej z postaci, aby w wyniku popularności wśród fanów doczekała się ona później solowych przygód, jak to ma miejsce w przypadku Batwoman.

Kolejna duża historia skupi się na League of Shadows, a ważną rolę odegra w niej Orphan.


*DC udostępniło kilka nowych okładek, a także przykładowe plansze pochodzące z czterech styczniowych one-shotów JUSTICE LEAGUE OF AMERICA: REBIRTH - klik.*Simon "Si" Spurrier będzie współscenarzystą SUICIDE SQUAD #9.

*Wydania zbiorcze DC zaplanowane na okres maj-wrzesień 2017 - klik. O kilku wspominaliśmy już przy okazji poprzedniej odsłony CBN. Warto zwrócić między innymi uwagę na takie pozycje, jak:

WONDER WOMAN BY JOHN BYRNE BOOK ONE
HAWKMAN BY GEOFF JOHNS BOOK ONE
BATWOMAN BY RUCKA AND WILLIAMS III
AQUAMAN BY GEOFF JOHNS OMNIBUS
LEGION LOST: THE COMPLETE SAGA

*W CYBORG #6 zadebiutowała kobieca wersja człowieka-maszyny. Początkowo miała się ona nazywać "She-Borg", ale nazwa ta została już wcześniej zastrzeżona, więc John Semper zdecydował się na "Variant". Obecność kobiety Cyborga istotnie wpłynie na zachowanie Vica, gdyż ona jedyna rozumie, jak on się czuje. Dla scenarzysty jest to możliwość ukazania nieznanych do tej pory i skrywanych elementów osobowości głównego bohatera. Pojawi się wątek miłosny.Przybycie Scarlett wyposażonej w niezwykłą technologię jest niespodzianką dla fałszywego Silasa Stone'a, który będzie chciał uzyskać z takiego obrotu sprawy korzyść dla siebie. Wkrótce dowiemy się, kim jest naprawdę "zły" Stone i skąd pochodzi.


*Tom King opowiada o swojej wersji Catwoman, specyficznej formule zastosowanej w BATMAN #12, a także krótko na temat przyszłych wydarzeń w ramach pisanej przez niego serii - klik.

*10 najlepszych historii z udziałem Batmana z lat 2010 - 2016 według portalu CBR - klik.

*THE KAMANDI CHALLENGE SPECIAL zwiększa swoją objętość z planowanych 64 do 96 stron. Cena wzrośnie tym samym z 4,99$ do 7,99$, a premiera została przesunięta z 4 na 18 stycznia. W komiksie tym oprócz zapowiadanych przedruków KAMANDI #1 oraz KAMANDI #32 otrzymamy także #60-61 serii (zakończonej oficjalnie na #59), które w roku 1978 zostały ostatecznie anulowane i nigdy nie ukazały się w formie zeszytów, a jedynie fragmenty opublikowano na łamach dwóch magazynów komiksowych.*Prawie wszystkie standardowe i alternatywne okładki do grudniowych zeszytów DC - klik.

*Opisy i plansze do grudniowych komiksów od Egmontu - klik.

*10 najlepszych momentów z udziałem Legionu Superbohaterów:*Przykładowe strony z przyszłotygodniowego numeru serii BATGIRL AND THE BIRDS OF PREY, gdzie ujawniona zostaje tożsamość Oracle. Uwaga na spoilery - klik.

*Ujawniono kilka nowych okładek do styczniowych zeszytów od DC - klik.

*Frank Cho przygotowuje okładkę do HARLEY QUINN #11 - klik.

*Kilka zmian wśród twórców najnowszych zeszytów:

- Michael Kaluta narysował gościnnie trzy strony w HARLEY QUINN #9
- Rodney Buchemi pomógł Aaronowi Lopresti zilustrować DEATH OF HAWKMAN #3
- Eduardo Pansica w zastępstwie Robsona Rochy narysował GREEN LANTERNS #12
- Brian Buccellato pomógł Chrisowi Sebela napisać INJUSTICE - GROUND ZERO #1
- Tini Howard oraz Sanya Anwar stworzyły back-up do SHADE: THE CHANGING GIRL #3
- Vicente Cifuentes zilustrował EARTH 2: SOCIETY, który pierwotnie narysować miał duet Bruno Redondo/Juan Albarran.

*Ben Percy na temat teraźniejszych oraz przyszłych wydarzeń w ramach serii GREEN ARROW, w tym odnośnie ewentualnego powrotu Emiko:*W styczniu ukaże się nowa odsłona darmowego magazynu DC ESSENTIAL GRAPHIC NOVELS. Tym razem wewnątrz znajdzie się bonus w postaci dwustronicowego komiksu stworzonego przez Roberta Venditti oraz Scotta Kolinsa.

*Sprawdź, co łączy Dicka Graysona z pewną postacią stworzoną przez Mike'a Grella, czyli mały spoiler prosto z NIGHTWING #10 - klik.

*Przykładowe plansze ze środowych zeszytów - klik.

*7 grudnia w USA ukazały się:

Absolute Infinite Crisis HC,
Aquaman #12,
Batman #12,
Batman '66 Meets Steed And Mrs. Peel #6 (z 6),
Batman '66 Volume 5 TP,
Cyborg #6,
DC Comics Bombshells #20,
DC Rebirth Omnibus HC,
Deadman Dark Mansion Of Forbidden Love #2 (z 3),
Death Of Hawkman #3 (z 6),
Everafter From The Pages Of Fables #4,
Firestorm The Nuclear Man United We Fall TP,
The Flash By Mark Waid Volume 1 TP,
The Flintstones #6,
Green Arrow #12,
Green Lanterns #12,
Harley Quinn #9,
Injustice Gods Among Us Ground Zero #1,
Injustice Gods Among Us Year Five Volume 1 HC
Injustice Gods Among Us Year Four Volume 2 TP,
Justice League #10,
Justice League Volume 8 Darkseid War Part 2 TP,
Legend Of Wonder Woman HC,
Midnighter And Apollo #3 (z 6),
Nightwing #10,
Shade The Changing Girl #3,
Superman #12,
Unfollow #14.


Dawid & Damian


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool

1 komentarz: