niedziela, 19 marca 2017

Bernie Wrightson nie żyje...Smutna informacja dotarła do nas z Austin w Teksasie. 18 marca w wieku 68 lat zmarł Bernie Wrightson. Rysownik od dłuższego czasu zmagał się z rakiem mózgu. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Wrightson przeszedł w styczniu tego roku na komiksową emeryturę. Ostatnia operacja bardzo osłabiła jego organizm, stracił możliwość poruszania lewą ręką (którą rysował) oraz zdolność samodzielnego chodzenia.

Bernie Wrightson to jeden z najbardziej znanych i lubianych artystów, który zasłynął przede wszystkim ilustrując komiksy z gatunku horroru. Jego najbardziej znaną kreacją jest postać Swamp Thinga, którego stworzył wspólnie z Lenem Weinem w roku 1971. Dzięki swoim pracom w latach 70-tych oraz 80-tych ubiegłego wieku zyskał ogromne uznanie, wiele nagród i przede wszystkim stał się wzorem do naśladowania dla wielu młodych artystów.

Oprócz wspomnianego SWAMP THINGA najbardziej znane projekty, przy których pracował dla DC to: HOUSE OF MYSTERY, HOUSE OF SECRETS, BATMAN: THE CULT, czy też BATMAN: ALIENS.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza