poniedziałek, 27 marca 2017

Smaczki ze Stali 2x16

Odcinek o przylocie rodziców Mon-Ela powinien obfitować w smaczki i rzeczywiście trochę ich było. Oto krótki przegląd.

STAR CROSSED

Tytuł odcinka nawiązuje do:

  • Komiksu z 1997 roku, wydawanego przez Helix (krótko żyjący imprint DC Comics). Wg Wikipedii była to parodystyczna space opera nawiązująca do ROMEA I JULII, co jak ulał pasuje do związku Supergirl i Mon-Ela.
  • Epizodu animowanej LIGII SPRAWIEDLIWYCH, w którym doszło do najazdu Thanagarian na Ziemię i w którym Hawkgirl opuściła zespół, porzucając jednocześnie swojego prawie-chłopaka Green Lanterna - tutaj chyba bardziej pasuje relacja Winn-Lyra.

Telewizyjne ultimatum

Sposób, w jaki Daxamici obwieszczają, że chcą zwrócenia Mon-Ela jest dokładnie taki sam, jak ten, którym Kryptończycy obwieszczają, że chcą poddania się Kal-Ela w MAN OF STEEL Zacka Snydera.

She-Hulk

Superbohaterka z Marvela i kuzynka Bruce'a Bannera/Hulka, oczywiście.

Para królewska Daxamu

W króla i królową Daxamu wcielili się odpowiednio Teri Hatcher i Kevin Sorbo. Hatcher jest doskonale znana fanom Supermana z roli Lois Lane w LOIS AND CLARK: NEW ADVENTURES OF SUPERMAN. Sorbo, chociaż starał się o rolę Supermana w w/w serialu, nie miał wcześniej na koncie współpracy z DC Comics, aczkolwiek sławę przyniosła mu rola innego siłacza - Herculesa w serialu o tym samym tytule (zagrał także kapitana tytułowego statku w space operze "Andromeda" - echa obu rol pobrzmiewają w SUPERGIRL).

Starhaven

Ojczysta planeta Lyry (wspomniana już co najmniej drugi raz, ale przegapiłem nawiązanie, mea culpa) jest także domem członkini Legionu Superbohaterów Dawnstar. Starhaven, Mon-El, a w pierwszym sezonie charakterystyczny pierścień, pokazany także we FLASHU - czyżby klasyczna drużyna miała kiedyś zawitać do Arrowverse, czy to tylko nic nieznaczące nawiązania?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz