piątek, 3 marca 2017

Smaczki ze Stali - 2x10, 2x11, 2x12, 2x13

Szybciutko po powrocie nadrabiam nieobejrzane odcinki, ale nie oznacza to, że mam dla Was kupę smaczków - w 4 odcinkach znalazłem ich jedynie 7. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Livewire

W odcinku 10 powraca Livewire - jako że podczas jej pierwszego pojawienia się nie prowadziłem tej kolumny, skrobnę kilka słów. Jako postać komiksowa jest dość młoda (pojawiła się w 2006 r.), ale 10 lat wcześniej debiutowała w "Superman TAS", co nieco czyni ją supermanowym odpowiednikiem Harley Quinn. Jej moce to oczywiście manipulacja elektrycznością, prawdopodobnie prądem zmiennym, widząc, jaka jest niestabilna. Co ciekawe w komiksach została ostatecznie zreformowana i dołączyła do Supermen of America, więc kto wie, może zobaczymy ją jako agentkę DEO.

Power to the Girls

W koszulce z takim napisem Kara paraduje po domu pod koniec odcinka 11. Komiksową wersją Supergirl z innej, starszej Ziemi jest Power Girl. Cóż, wizyta tak ubranej Kary z alternatywnego wymiaru to ciekawy pomysł na przyszłe sezony.

Szachownica

W odcinku 12 parę razy pojawia się szachownica. W DC Comics istniała grupa Checkmate, zajmująca się pilnowaniem superbohaterów; w jej skład wchodzili m.in. Amanda Waller, Mr Terrific i Alan Scott/Green Lantern. A także Maxwell Lord - czyżby miał to być zwiastun jego powrotu do serialu? (Chyba jako podnóżek Leny - dop. ja).

Clark i Lex, Lex i Clark

Koncept Clarka i Lexa jako przyjaciół z dzieciństwa/młodości został wprowadzony do mainstreamu w "Superman: Birthright", pojawił się później także m.in. w "Superman: Earth One" i "Tajemnicach Smallville".

Zbroja Lexa

W odcinku 12 dowiadujemy się, że jak w komiksach, tak i w serialu Luthor sprawił sobie bojowy pancerz do walki z Supermanem. Strój ten pojawił się po raz pierwszy w "Superman/Batman: Public Enemies".

Mr Mxyzptlk

Odcinek 13 poświęcono Mr. Mxyzptlkowi, klasycznemu wrogowi Supermana. To imp z 5. wymiaru, członek rasy posiadającej potężne, magiczne moce. Często był przedstawiany jako bardziej psotnik niż złoczyńca, chociaż historia zna i jego dużo mroczniejsze wersje (vide "Whatever Happend to the Man of Tomorrow" czy "Injustice: Gods Among Us"). Żeby pokonać Mr. Mxyzptlka, należy zmusić go do wypowiedzenia swojego imienia wspak, co odsyła go do domu.

and brave, and bold...

Taka jest między innymi Kara wg swojego nowego adoratora. "The Brave and the Bold" to wydawany w latach 1955-1983, 1991-1992 i 2007-2010 komiks, w którym współpracowała ze sobą para/paru superbohaterów lub dwie drużyny (z każdą historią inne, jednak przez pewien czas był to głównie batmanowy tytuł, na czym wzorował się serial animowany "Batman: The Brave and The Bold"). Moim zdaniem to zacna idea na wskrzeszenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz