poniedziałek, 20 marca 2017

SUPERHEROES IN CONCERT - rozwiązanie konkursu

Do końca dobiegł nasz blogowy konkurs, w którym do wygrania była podwójna wejściówka na wydarzenie medialne SUPERHEROES IN CONCERT we Wrocławiu. Przypomnijmy, że poprosiliśmy Was o podanie swoich ulubionych motywów muzycznych z produkcji DC. Z przyjemnością informujemy, że nagrodę zdobywa Paweł Palka. Jego odpowiedź znajdziecie poniżej.
"Tak więc jeśli chodzi o mój ulubiony utwór muzyczny z produkcji z bohaterami DC Comics jest to zdecydowanie Deshi Basara autorstwa Hansa Zimmera z filmu "Mroczny Rycerz Powstaje". Dlaczego właśnie ten utwór? Ponieważ idealnie pasuje nie tylko do filmowej ucieczki Bruce'a Wayne'a z więzienia ale również jest świetnym motywem motywacyjnym. Początkowe deshi deshi basara jest powolne i stanowcze, ma pobudzić bohatera i zachęcić go aby podjął wyzwanie, spróbował pokonać samego siebie. Staje się ono z czasem co raz bardziej żywe, w tym czasie bohatera jest już na swojej ścieżce. Rytm jest coraz szybszy a melodia bardziej energiczna. Jednak w pewnym momencie bohater może zwątpić w siebie, lub kolejny krok może okazać się zbyt trudny. Powraca "powstań" (deshi basara), które ma pomóc aby bohater choć nawet na moment w siebie nie zwątpił. Melodia zdaje się pędzić na łeb na szyję, bohater jest już wyczerpany lecz cel jest tak blisko, na wyciągnięcie ręki. I w tym momencie Deshi Basara staje się najmocniejsze, wraz z tym kiedy bohater osiąga swój cel pokonując wszystkie przeszkody i swoje słabości. Krótko mówiąc świetny motyw filmowy i motywacyjny.
A już z bardziej osobistej strony, jest to pierwszy film batmanowy na którym byłem w kinie z moją obecną narzeczoną, a wtedy jeszcze dziewczyną. Oboje bardzo lubimy słuchać muzyki filmowej a "Deshi Basara" to nasz pierwszy motyw który pokochaliśmy razem już jako para, :)".

Serdecznie gratulujemy, nagroda zostanie przesłana pocztą. Jej fundatorem jest organizator koncertów, czyli Fundacja Plateaux.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz