piątek, 10 marca 2017

Flashowe fakty 3 #15


The Wrath of Savitar prawdopodobnie wyjawił nam tożsamość złoczyńcy. Zaintrygowani? Czytajcie dalej.

1. Flashowy fakt:
Początkowa scena uścisku Flasha z Kid Flashem przywodzi na myśl tę z DC UNIVERSE REBIRTH #1:
Akurat w tym wypadku, w stroju Kid Flasha jest ten inny, "oryginalny" Wally West. Śledzący wydarzenia w REBIRTH, jak i regularni czytelnicy naszego bloga wiedzą o co chodzi. Wyjaśnienie dla reszty: "komiksy..." ;)

2. Flashowy fakt:
Buccellato - nazwisko w adresie, które pada w tym odcinku odnosi się do Briana Buccellato. Znany przede wszystkim jako kolorysta, pisze również scenariusze. Współpracował z Francisem Manapulem przy seriach FLASH i DETECTIVE COMICS w New 52 (Nowym DC Comics).

3. Flashowy fakt:
"Rozpad" w Speed Force i strzęp kostiumu - podobna rzecz miała miejsce przy KRYZYSIE NA NIESKOŃCZONYCH ZIEMIACH. Podobna, ale odwrotna. Tam to Barry zniknął, a zrozpaczony Kid Flash podniósł strój swojego przyjaciela.

4. Flashowy fakt:
Savitar to Barry - ta śmiała teoria obiegła Internet i są ku niej mocne przesłanki. Z komiksów znamy historię, w której Barry z przyszłości cofnął się w przeszłość by zająć miejsce swego młodszego ja i tym samym naprawić przyszłość.
Savitar to mężczyzna i ktoś z Team Flash - za dobrze zna każde z nich by być kimś nowym (Julian był już Alchemym, więc odpada), czy kimś z zewnątrz. Wie o Reverbie - z akcji na Ziemi-2 z poprzedniego sezonu, co już samo w sobie powinno wskazać na Barryego. Savitar obwinia Flasha o wszystko co go spotkało, a Barry jest mistrzem w obwinianiu samego siebie. Na początku sezonu Eobard Thawne zarzucał Allenowi, że to on jest złoczyńcą. W końcu to Barry odpowiada za Flashpoint, który sporo namieszał w rzeczywistości i wszyscy wciąż cierpią z powodu jego konsekwencji. Czy Barry mógłby uwięzić siebie samego w Speed Force? Jeśli to miałoby pomóc jego bliskim, to oczywiście. Wskazówką co do tożsamości jest również to, co Savitar mówi do Flasha: "I'm the future, Flash". Równie dobrze, jego słowa można zapisać w ten sposób: "I'm the future... Flash" lub tak: ""I'm the Future Flash". Więcej.

Choć równie dobrze, Savitar może być jakąś techno-magiczną sztuką Abra Kadabry, który pojawi się wkrótce w THE FLASH.

Damian "Damex" Maksymowicz

2 komentarze:

  1. Ja obstawiam Wally'ego. Argumenty o Barrym potwierdzają też jego, i wpadł do Speed Force, czyli tam gdzie Savitar był uwięziony. Zanim go wciągnęło krzyczał do Barry'ego o ratunek, a ten stał z 5 sekund i się przyglądał, co może być potraktowane jako odmowa udzielenia pomocy, czyli pośrednio uwięzienie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Saviatar to nikt inny jak sam cisco ramon ;) Ma on potwierdzona role jako saviatar ;)

    OdpowiedzUsuń