sobota, 4 marca 2017

CBN: Comic Book News #135


Wszystkie najważniejsze doniesienia z komiksowego świata DC, jakie pojawiły się w minionych kilku dniach znajdziecie w najnowszej odsłonie CBN. Tym razem piszemy m.in. o serii BATMAN BEYOND, spojlerujemy odnośnie ważnej historii rozpoczętej w seriach z udziałem Superman, a także wspominamy o paru newsach prosto z ECCC. Do przeczytania poniżej.

*Rebirth dało Danowi Jurgensowi okazję na ponowne wprowadzenie postaci Bruce'a Wayne'a oraz Terry'ego McGinnisa - tego drugiego znów w roli Batmana.

Scenarzysta od dłuższego czasu planował przywrócić Jokera do świata BATMAN BEYOND.
Nowy, prototypowy kostium Batmana stanie się częścią dalszej historii.

Relacja Dany z Terrym, odkąd dziewczyna wie, że jest on Batmanem również będzie istotnym wątkiem.

Najnowsza historia skonfrontuje naszym bohaterów z Ra’s Al Ghulem.


*Porcja wieści z Emerald City Comicon:

Blockbuster będzie antytezą Nightwinga.

Afua Richardson z powodu zwichniętego ramienia nie narysuje ALL-STAR BATMAN #9, tym numerem zajmie się Jock. Richardson zilustruje jeden z późniejszych zeszytów serii.

Duke Thomas dorasta do roli, w której zobaczymy go latem.

Nowa, wspólna bat-historia Snydera i Capullo nie rozegra się na łamach obecnie wychodzących bat-komiksów i nie będzie miała na nie wpływu.

Są plany wobec Hawkmana.

Będzie seria z JSA.

W Young Animal utrzymany będzie standard kilku serii ongoing plus okazjonalnie pojawiające się różne mini serie. Dwa najnowsze projekty w ramach imprintu skupiać się będą na starych superbohaterach w odświeżonych i dopasowanych wersjach do dzisiejszych czasów. Im bliżej końca roku tym więcej pojawi się wspólnych elementów, które pokażą integrację wszystkich serii wydawanych pod szyldem YA. Coś na kształt kontinuum.

Dla zainteresowanych, zapis z panelu "DC Comics - Uncharted"poświęconego imprintom oraz liniom pobocznym znajdziecie tutaj. Niestety nie padają w nim praktycznie żadne nowe informacje.

*Wcześniej informowaliśmy o czterech specjalach, w których skrzyżują się ścieżki bohaterów DCU z postaciami z Looney Tunes. Teraz wiadomo już, że będzie ich sześć. Wszystkie będą liczyć po 48 stron i ukażą się w czerwcu. :

- BATMAN/ELMER FUDD SPECIAL #1 Scenariusz Tom King, rysunki Lee Weeks.
- JONAH HEX/JOSEMITE SAM SPECIAL #1 Scenariusz Jimmy Palmiotti, rysunki Mark Texeira.
- LEGION OF SUPER-HEROES/BUGS BUNNY SPECIAL #1 Scenariusz Sam Humphries, rysunki Tom Grummett i Scott Hanna.- LOBO/ROAD RUNNER SPECIAL #1 Scenariusz Bill Morrison, rysunki Kelley Jones.
- MARTIAN MANHUNTER/MARVIN THE MARTIAN SPECIAL #1 Scenariusz Steve Orlando i Frank Barberi, rysunki Aaron Lopresti.
- WONDER WOMAN/TAZMANIAN DEVIL SPECIAL #1 Scenariusz Tony Bedard, rysunki Barry Kitson.

Krótki opisy oraz okładki znajdziecie tutaj.

*Spoilery z SUPERMAN #18!

Jednemu z więźniów Mr. Oza udało się uciec, co cieszy między innymi Tima Drake'a. Tajemniczy więzień zamieszkiwał celę, na ścianach której za pomocą różnych rysunków oraz napisów wyrażał swoją wiarę w to, że Superman przybędzie i jego/ją ocali.

"Drugi" Clark Kent z serii ACTION COMICS zjawia się w Hamilton County i zostawia przed drzwiami album rodziny Kentów, w którym znajdują się fotografie opisujące m.in. życie Clarka sprzed New 52. Tajemniczy gość bardzo szybko znika bez śladu, ale odchodząc wita się z Krypto, który jednak go nie poznaje.Krótko po odejściu drugiego Kenta pojawiają się białe płomienie, które pomimo rozpaczliwej próby Supermana wymazują z egzystencji cały dom, zdjęcia z albumu oraz przerażonego Jona. Wściekły Człowiek ze stali wierzy, że jego syn żyje i zamierza odebrać go z rąk drugiego Clarka Kenta.

Pod koniec komiksu znajduje się wąska lista kandydatów zaproponowana przez DC, z których jeden z pewnością jest "fałszywym" Clarkiem Kentem. Oto i oni:

Bizarro, Superman z New 52, Mr. Mxyzptlk, Eradicator, Martian Manhunter oraz Magog.


*Garść najnowszych okładek alternatywnych do różnych serii - zobacz.

*26 kwietnia ukaże się nowe wydanie komiksu TEEN TITANS: THE JUDAS CONTRACT. Album zawierać będzie następujące zeszyty: NEW TEEN TITANS #39 - 40, TALES OF THE TEEN TITANS #41 - 44 oraz TALES OF THE TEEN TITANS ANNUAL #3 oraz zupełnie nową okładkę autorstwa George'a Pereza. Wznowienie klasycznej historii z udziałem Tytanów, w której to Terra dostaje się w szeregi zespołu, aby później go zdradzić, wiąże się oczywiście z premierą animacji pod tym samym tytułem, która będzie mieć premierę 18 kwietnia.

*Planowane na ten miesiąc crossovery pomiędzy postaciami ze światów DC i Hanna-Barbera doznały kosmetycznej zmiany. Nie są to już jak wcześniej zapowiadano annuale, a specjale.

*Batman kontra Bane, czyli spojlery z BATMAN #18 - zobacz.

*Patrick Gleason krótko na temat właśnie rozpoczętej historii Superman: Reborn, w której dowiemy się więcej na temat Mr. Oza oraz drugiego Clarka Kenta:*Okładki autorstwa Jima Lee, Franka Millera oraz Billa Sienkiewicza, wszystkie do DK III: THE MASTER RACE #8 - zobacz.

*Zmiany wśród rysowników dwóch serii:

- THE FLASH został narysowany przez Jesusa Merino zamiast przez zapowiadanego Neila Googe'a.
- John Timms oraz Joe Linsner zilustrowali HARLEY QUINN #16, a nie Khari Evans.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*1 marca w USA ukazały się:

Aquaman #18,
Aquaman Volume 8 Out Of Darkness TP,
Batman #18,
Batman '66 Meets Steed And Mrs. Peel HC,
Cyborg #10,
DC Comics Bombshells #23,
Death Of Hawkman #6 (z 6),
Everafter From The Pages Of Fables #7,
Fall And Rise Of Captain Atom #3 (z 6),
The Flintstones #9,
Green Arrow #18,
Green Lanterns #18,
Harley Quinn #15,
Injustice Ground Zero #7,
Justice League #16,
Lucifer Volume 2 Father Lucifer TP,
Midnighter And Apollo #6 (z 6),
Nightwing #16,
Savage Things #1 (z 8),
Shade The Changing Girl #6,
Suicide Squad Volume 1 The Black Vault TP,
Super Powers #5 (z 6),
Superman #18,
Titans Volume 1 The Return Of Wally West TP,
Zatanna By Paul Dini TP.Dawid Scheibe i Damian MaksymowiczŹródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

2 komentarze:

  1. Naprawdę wierzą, że Bizarro to miałby być Clark Kent? Wszyscy wiedzą, że PRIME Sucpect :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super ze będzie Judas Contract! :-)

    OdpowiedzUsuń