sobota, 25 marca 2017

CBN: Comic Book News #138


W tym tygodniu, pomijając poniedziałkowe doniesienia odnośnie DARK DAYS, nie pojawiły się praktycznie żadne spektakularne i konkretne informacje z komiksowego świata DC, stąd też taka a nie inna zawartość dzisiejszej odsłony CBN. Znajdziecie w niej przede wszystkim sporo spoilerów pochodzących z najnowszych numerów serii ACTION COMICS, THE FLASH, TEEN TITANS, czy HAL JORDAN AND GLC, a także trochę przykładowych plansz oraz okładek. Zapraszamy do lektury!

*W przyszłym tygodniu na łamach komiksu BOOSTER GOLD/THE FLINTSTONES ANNUAL zadebiutuje nowa wersja rodziny Jetsonów. Scenariusz do tego back-up story napisało małżeństwo Jimmy Palmiotti oraz Amanda Conner. Kilka przykładowych plansz wykonanych przez Piera Brito znajdziecie tutaj.
Z zapowiedzi wynika, że dotychczasowe kontynenty zostały w całości zalane przez wodę, stąd ludzie musieli uciekać na orbitę planety, a po jakimś czasie powrócili i zbudowali domy unoszące się na specjalnych platfomach. Matka Goerge'a postanawia zakończyć swoje dotychczasowe długie życie i przenosi umysł do wnętrza robota. Od tej chwili każe mówić na siebie Rosie.

*W środę ukaże się również ADAM STRANGE/FUTURE QUEST ANNUAL, pod koniec którego to komiksu umieszczony został back-up z Top Catem napisany przez Dana DiDio. Przykładowe plansze autorstwa Phila Winslade'a prezentują się bardzo ciekawie - klik, klik.
Pochodzi on ze świata, gdzie nawet posterunkowy Dibble jest kotem. Lider grupy drobnych przestępców w pewnym momencie wystawia swoich kolegów policji i kończy z dotychczasowym życiem próbując zarobić w opanowanym przez koty świecie duże pieniądze. Przeszłość jednak go dogania i za dawne przestępstwa trafia do więzienia. Dawni przyjaciele odwrócili się od niego z wyjątkiem Benny'ego, który pomaga mu uciec. Top Cat rafia do innego świata, gdzie spotyka na swojej drodze Batmana oraz Catwoman.

Pod koniec roku ma wystartować solowa seria z przygodami Top Cata.

*Spoilery z ostatniej części historii "Superman Reborn", czyli z ACTION COMICS #976:

Clark i Lois z New 52, których Jon spotkał wcześniej w postaci czerwonych sfer, powracają i przejmują ciała swoich odpowiedników sprzed Flashpoint. Oboje nie rozpoznają Jona dziwiąc się, że nazywa ich synem, oraz że biorą udział w grze zorganizowanej przez Mxyzptlka.
Z pomocą Jona udaje się połączyć w jedno niebieskie sfery (pozbawione ciał esencje eSa i jego żony sprzed Flashpoint) z ciałami Lois oraz Clarka z New 52. W wyniku połączenia powstały zupełnie nowe, "pełne" wersje obu postaci, posiadające zintegrowane wspomnienia odnośnie przeszłych wydarzeń. Wymazani zostali całkowicie "super tata" oraz eS z New 52. Od tej pory jest to jedna i ta sama osoba, w stu procentach Superman z Rebirth. Człowiek ze Stali otrzymuje przy okazji lekko zmodyfikowany strój - zobacz.

Pod koniec widać zbliżenie na obserwującego wszystkiego wydarzenia Mr. Oza oraz czerwoną planetę, którą najprawdopodobniej jest Mars. Według Oza w wyniku połączenia dwóch wersji Supermana zostały wprawione w ruch pewne mechanizmy. Zastanawia się, czy ostatnie słowo należeć będzie do Supermana, czy też do "niego". Tajemniczy "on" odpowiedzialny jest za wszystko, co się dzieje w Rebirth.

Więcej na temat AC #976 znajdziecie tu oraz tutaj.

*W przyszłym tygodniu podczas Fan Expo w Dallas, Scott Snyder oraz Greg Capullo zdradzą szczegóły tajemniczego letniego eventu, który będą współtworzyć. Panel zatytułowany "DC Comics: Special event" poprowadzony przez Dana DiDio wystartuje w niedzielę 2 kwietnia o godzinie 13 lokalnego czasu (19 w Polsce) i będzie relacjonowany na żywo poprzez internet.

*Spoiler z HAL JORDAN & THE GREEN LANTERN CORPS #17:

Biały pierścień rozpada się na siedem innych pierścieni, każdy w innym kolorze. Zielony pierścień wybiera na swojego posiadacza Kyle Raynera. Chwilę przed rozdzieleniem pojawia się podzielona na trzy fragmenty wizja, w tym podgląd na obserwującego wszystko Mr. Oza.
*Jak wydarzenia z "Superman Reborn" wpłynęły na Lanę Lang można się przekonać z przykładowych plansz, które pochodzą z komiksu SUPERWOMAN #9 (premiera 19 kwietnia) - klik.

*W komiksie NIGHTWING #17 zasygnalizowane zostały pewne rzeczy, które mogą mieć znaczenie nie tylko dla samego Dicka Graysona, ale i dla przyszłości DC Rebirth.
W wyniku ciosu zadanego przez Deathwinga ostrzem nasączonym halucynogenami Profesora Pyga, Grayson ma halucynacje i widzi kilka wersji siebie z różnych alternatywnych rzeczywistości. Są to mroczna wersja Dicka z przyszłości, czyli Deathwing, a także Dick z Ziemi-2, który jako dorosły Robin przejął rolę obrońcy Gotham i blisko współpracował z Huntress. Oprócz tego pojawia się także Talon, czyli Dick z Ziemi-3, będący prawą ręką Owlmana i Rickart Graustark, czyli Robin z Ziemi-37.

W innej wizji Grayson z Rebirth widzi również inne wersje Damiana Wayne'a. Na skutek ugodzenia ostrzem Nightwing przez krótką chwilę posiadł zdolność zajrzenia w przyszłość, do różnych alternatywnych światów. Być może jest to sygnał, że niektóre z tych postaci zawitają wkrótce do uniwersum Rebirth.

Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

*Spoilery z GREEN ARROW #19 - zobacz.

*Spoiler z najnowszego numeru serii THE FLASH:

Pod koniec #19 widzimy Reverse-Flasha, który zostaje uwolniony z Iron Hights. Złoczyńca ten ma na sobie klasyczny żółty strój z czerwonymi elementami, w jakim występował przed nastaniem New 52. Zoom przypomniał sobie, że na łamach FLASHPOINT został zamordowany przez Thomasa Wayne'a. Thawne postanawia zemścić się na swoim mordercy dając brutalną lekcję jego synowi - Bruce'owi. Kontynuacja tego wątku w crossoverze "The Button".
Wygląda na to, że wydarzenia opisane w ACTION COMICS #976 wpływają powoli na cały świat Rebirth, który staje się połączeniem linii czasowej przed FLASHPOINT z New 52, z jak na razie wyraźną przewagą tej pierwszej.

Więcej teorii na temat tego zeszytu - klik.

*Jon Davis-Hunt opowiada na temat artystów, których pracami się inspiruje przy tworzeniu rysunków do serii THE WILD STORM. Oprócz tego zdradza szczegóły odnośnie własnych kreacji Griftera oraz Engineer, a także mówi o współpracy z Ellisem i wsparciu żony, która pomaga mu gromadzić materiały i jest nieocenionym wsparciem. Wywiad z rysownikiem do przeczytania tutaj.

*Sporo nowych okładek do kwietniowych zeszytów od DC - zobacz.

*Powrót Aqualada, czyli spoilery z TEEN TITANS #6 - sprawdź.

*Ben Percy opowiada krótko o najnowszym numerze serii TEEN TITANS podkreślając, jaki wpływ na dotychczasowych członków drużyny będzie miał Aqualad:
*Ken Lashley prezentuje krok po kroku proces tworzenia okładki do SUPERWOMAN #11 - zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - zobacz.

*22 marca w USA ukazały się:   

Action Comics #976,
Batgirl #9,
Batgirl Volume 1 Beyond Burnside TP,
Batman '66 Meets Wonder Woman '77 #3 (z 6),
Batman Beyond #6,
Batman By Brian K. Vaughan TP,
Blue Beetle #7,
Cyborg Volume 1 The Imitation Of Life TP,
Deathstroke #15,
Detective Comics #953,
DMZ Volume 3 TP,
Doom Patrol #5,
The Flash #19,
The Flintstones Volume 1 TP,
Future Quest #11,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #17,
The Hellblazer #8,
Justice League Of America The Bronze Age Omnibus Volume 1 HC,
Looney Tunes #236,
Looney Tunes Greatest Hits Volume 2 You're Despicable TP,
Mother Panic #5,
Suicide Squad #1 (Director's Cut),
Suicide Squad #14,
Teen Titans #6,
Wonder Woman #19.Dawid Scheibe


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

1 komentarz: