sobota, 18 marca 2017

CBN: Comic Book News #137


Komiksowi newsmani DCManiaka znów przeszukali dla Was cały internet i wyszukali wszystkie warte uwagi ciekawostki z ostatniego tygodnia. Tym razem wspominamy o takich seriach, jak ALL-STAR BATMAN, czy HAL JORDAN AND GLC, informujemy o najnowszych rewelacjach z historii "Superman Reborn", czy też zachęcamy do zapoznania się z listą "cegieł", które DC planuje wydać jeszcze w tym roku. Zapraszamy do lektury!

*Scott Snyder i Giuseppi Camuncoli przedstawiają nowe podejście do Mad Hattera w ALL-STAR BATMAN #8.

Batman w tajnej fabryce na bagnach i bicie ludzi za pomocą robotów, które wyglądają jak flamingi. Takie rzeczy dzieją się w najnowszym numerze tej serii.

Zeszyt zmienia się wizualnie wraz z postępem historii. Staje się on coraz dziwniejszy - miejscami wręcz psychodeliczny. Przy złoczyńcy, takim jak Hatter nie można mieć do końca pewności, co jest prawdziwe. Jeśli zagubisz się we własnym umyśle i zatracisz właściwe postrzeganie rzeczywistości, to masz kłopoty, bo Kapelusznik to król koszmarów w twojej głowie.

Nowa rola Duke'a Thomasa w bat-rodzinie wykrystalizuje się na początku letniego eventu, który Snyder stworzy wspólnie z Gregiem Capullo.

#9 ma istotne sceny związane z postacią Duke'a. Poznamy/przypomnimy sobie jego genezę, powróci Izzy - znana z serii WE ARE ROBIN.

Kolejna historia, którą narysuje Rafael Albuquerque ma być zabawna i mocno skoncentrowana na Alfredzie i jego przeszłości. Miejsce akcji to Miami.

Następną opowieść zilustruje Sean Murphy. Snyder planował ją od lat i to coś najbliższego POWROTOWI MROCZNEGO RYCERZA, co tylko mógł zrobić.

Więcej: 12, 3.

*"The War of Jokes and Riddles", taki tytuł ma mieć historia, którą zobaczymy na kartach serii BATMAN #25-32. Akcja dzieje się po wydarzeniach znanych z ROKU ZEROWEGO. Rysuje Mikel Janin.

*SPOILERY z Superman #19!

Mr. Mxyzptlk wyjawia, że Superman został pod koniec New 52 "rozdzielony" na czerwoną oraz niebieską esencję. Część tej pierwszej energii przeszła na Lois Lane/Superwoman.

Karzeł z piątego wymiaru podkreśla, że "nie ważne co, gdzie i kiedy, zawsze chodzi o was dwoje", czyli o Lois oraz Clarka.

Pod koniec zeszytu dwie czerwone kule energii, które otaczają uwięzionego przez Mxy  Jona, przybierają kształt Supermana oraz Lois znanych z kart New 52.Wszystko wskazuje na to, że w końcówce doszło do połączenia obu esencji, czyli niebieskiej z czerwoną. Jeśli tak, to od teraz zobaczymy w ramach Rebirth "pełne/kompletne" wersje Clarka oraz Lois. Odpowiedź odnośnie przyszłości rodziny Supermana ma pojawić się w ACTION COMICS #976, a kilka przykładowych stron z tego zeszytu możecie zobaczyć już teraz - klik.

Więcej na temat wydarzeń z ostatniego numeru, a także teorie odnośnie ich znaczenia znajdziecie tu oraz tutaj.

*Stjepan Sejic będzie nowym rysownikiem serii AQUAMAN od czerwca, kiedy to zilustruje jubileuszowy, 25 numer o zwiększonej ilości stron - klik.

*Robert Venditti podkreśla, że bardzo zależało mu na ponownym zjednoczeniu czterech Ziemskich Latarników - Hala, Guya, Johna oraz Kyle'a. Ten ostatni miał pojawić się początkowo tylko gościnnie, ale ostatecznie został dokooptowany  do składu, który znów ma siedzibę na Mogo.W kolejnym numerze serii Kyle Rayner dokona ważnego odkrycia, które będzie miało wpływ na przyszłe losy Korpusu, a zwłaszcza na sposób współpracy pomiędzy GLC i Sinestro Corps. Nowy arc będzie epicki i zakrojony na szeroką skalę, pojawi się w nim również wątek podróży w czasie. Główną role oprócz Raynera odegra w nim także Jordan.

Historia "Prism of Time" z perspektywy Johna Stewarta to czas, aby uczynić z członków Żółtego Korpusu bohaterów, stróżów prawa na jakich czeka wszechświat. Jego przywództwo w Korpusie zostanie wystawione na ważną i ciężką próbę.

Scenarzysta zapewnia, że narysowane są już numery do 21 włącznie i aktualnie trwają prace nad pisaniem #25. Kolejny arc nosi tytuł "Fracture", który zakończy się wraz z #25 i będzie sfinalizowaniem pierwszego roku ukazywania się serii HAL JORDAN & THE GREEN LANTERN CORPS. Wraz z #26 nastąpi całkowicie nowy etap w życiu członków Korpusu i istotne zmiany dotkną każdą z głównych postaci.


*Jedenaście nowych alternatywnych okładek do kwietniowych zeszytów od DC - klik.

*Serwis Bleeding Cool zasypał zapowiedziami omnibusów i grubszych wydań zbiorczych z oferty DC, które planowane są wstępnie na drugą połowę tego roku, a także początek 2018. Wszystkie "wyłowione" tytuły znajdziecie tutaj.

Poniżej natomiast wymieniamy trochę przykładowych i z pewnością wartych uwagi pozycji:

-WILDSTORM: A CELEBRATION OF 25 YEARS
 -CATWOMAN BY JIM BALENT BOOKE ONE
-HARLEY QUINN BY JIMMY PALMIOTTI & AMANDA CONNER OMNIBUS VOL 1
-SWAMP THING: THE BRONZE AGE OMNIBUS VOL 1 (komiksy sprzed ery Alana Moore'a)
-JACK KIRBY'S MISTER MIRACLE NEW EDITION
-DC REBIRTH OMNIBUS EXPANDED EDITION
-GRAYSON: THE SUPERSPY OMNIBUS
-HOUSE OF SECRETS OMNIBUS VOL 1
-JACK KIRBY'S THE DEMON
-JUSTICE LEAGUE INTERNATIONAL OMNIBUS VOL 1
 -AQUAMAN: THE ATLANTIS CHRONICLES DELUXE EDITION (scenariusz Peter David)
 -DC UNIVERSE BY JOHN BYRNE
-JACK KIRBY'S FOURTH WORLD OMNIBUS
-ABSOLUTE WILDC.A.T.S.
- JUSTICE LEAGUE: THE DETROIT ERA OMNIBUS
 -THE ANNOTATED WATCHMEN
- THE LEGION BY ABNETT & LANNING VOL. 1
- JSA BY GEOFF JOHNS BOOK ONE
- THE FLASH BY GEOFF JOHNS BOOK FOUR

*Roselan Morehead po trzech latach pracy dla IDW przechodzi do DC Entertainment. Została zatrudniona na stanowisko Manager of Consumer Marketing.

*Na 12 grudnia zaplanowana jest premiera piątej powieści graficznej z cyklu DC SUPER HERO GIRLS, której główną bohaterką będzie tym razem Harley Quinn - szczegóły. Okładka prezentuje się następująco:
*Szczegółowy program szóstej edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu, który w dniach 25-26 marzec odbędzie się w krakowskiej Artetece - klik.

*Dwa warianty okładkowe do zeszytu BATMAN #21. Jeden w wykonaniu Tima Sale'a (klik), drugi autorstwa Mikela Janina (klik).

*Rysownik Jon Davis-Hunt opowiada między innymi o procesie tworzenia nowych wizerunków postaci w ramach serii THE WILD STORM:
*DETECTIVE COMICS #33 w stanie CGC 8.0 i z datą okładkową listopad 1939, na łamach którego Kane, Finger oraz Moldoff zaprezentowali pierwszy origin Mrocznego Rycerza, został właśnie sprzedany na aukcji za 150 000$.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - klik.

*15 marca w USA ukazały się:

All-Star Batman #8,
Aquaman #19,
Batman #19,
Batman And Superman In World's Finest Comics The Silver Age Omnibus Volume 1 TP,
Batman Ego And Other Tails Deluxe Edition HC,
Batwoman #1,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye #6,
DC Comics Bombshells #24,
DC Comics Bombshells Volume 3 Uprising TP,
Green Arrow #19,
Green Lanterns #19,
Harley Quinn #16,
Harley Quinn Volume 1 Die Laughing TP,
He-Man Thundercats #6 (z 6),
Injustice Ground Zero #8,
Jack Of Fables The Deluxe Edition Volume 1 HC,
JSA The Golden Age Deluxe Edition HC,
Justice League #17,
Justice League Of America Power And Glory HC,
Lucifer #16,
Mr Punch 20th Anniversary Edition TP,
Nightwing #17,
Odyssey Of The Amazons #3 (z 6),
Super Sons #2,
Superman #19,
Trinity #7,
Wild Storm #2.


Dawid Scheibe i Damian MaksymowiczŹródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz