poniedziałek, 20 marca 2017

DARK DAYS, czyli preludium do wielkiego letniego eventu Scotta Snydera.


Pod koniec tegorocznego lata rozegra się wielki event zaplanowany przez Scotta Snydera, w którym główną rolę odegra Mroczny Rycerz. Ostateczny tytuł eventu, do pracy przy którym zaangażowany jest również Greg Capullo nie został jeszcze oficjalnie podany, ale pojawiły się właśnie pierwsze konkrety odnośnie tego wydarzenia. 

Prologiem do tego wydarzenia będą dwa specjalne zeszyty, które ukażą się w czerwcu oraz lipcu. Pierwszy z nich to DARK DAYS: THE FORGE #1, zaś drugi to DARK DAYS: THE CASTING #1. Ukażą się one odpowiednio 14 czerwca oraz 12 lipca. Scenariusz napiszą wspólnie Snyder oraz James Tynion IV, zaś rysunkami zajmą się Jim Lee, Andy Kubert oraz John Romita Jr. 

Okładka autorstwa Jima Lee do DARK DAYS: THE FORGE - klik.

Snyder podkreślił, że DARK DAYS pokaże mroczną stronę uniwersum DC. Historia skupia się na wielkiej tajemnicy, która sięga początku rodzaju ludzkiego, dotyka różnych generacji superbohaterów oraz złoczyńców. Prowadzi ona do wielkiego i przełomowego odkrycia, które wpływa na przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość DCU. Twórcy zaprezentują na łamach tych dwóch komiksów nowe idee oraz nowe postacie, które mają wzbogacić komiksowy świat DC. 

Przez ostatnie lata Snyder przemycał pewne wskazówki odnośnie wydarzeń ukazanych na łamach DARK DAYS, które umieszczał m.in. w formie easter eggów w pisanym przez siebie BATMANIE. 


Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz