sobota, 11 marca 2017

CBN: Comic Book News #136


Zapraszam na kolejny przegląd komiksowych newsów zza oceanu. Na początek oczywiście najgorętsza informacja minionego tygodnia, czyli ujawnienie tajemnicy związanej z drugim Clarkiem Kentem. Jeśli zatem nie czytaliście jeszcze ACTION COMICS #975, to przestrzegam przed spoilerami. Oprócz tego również kilka informacji odnośnie serii MOTHER PANIC, SAVAGE THINGS, a także tradycyjnie wgląd w przykładowe plansze, okładki, czy zmiany wśród twórców.

*Fałszywy, drugi, albo jak kto woli bardziej ludzki i pozbawiony super mocy Clark Kent pojawił się na samym początku Rebirth, przez co powstało wiele pytań odnośnie tego, kim tak naprawdę jest ta postać. Odpowiedź przedstawił Dan Jurgens na łamach najnowszego, jubileuszowego numeru ACTION COMICS. Jest to tak jak zapowiadano jedna z sześciu postaci, które w ramach podpowiedzi umieszczono pod koniec zeszytu SUPERMAN #18, a konkretnie...

Mr. Mxyzptlk!
Chochlik z piątego wymiaru nałożył na siebie zaklęcie, dzięki któremu sam zaczął wierzyć, że rzeczywiście jest prawdziwym Clarkiem Kentem. Po pewnym czasie jego amnezja minęła, przypomniał sobie kim jest i postanowił zemścić się na Supermanie oraz jego rodzinie. Mxyzptlk jest jedną z niewielu postaci, które wiedzą o Mr. Ozie, że porywa on osoby/istoty z czasoprzestrzeni i umieszcza w specjalnym więzieniu. Oz uwięził Mxy, gdyż nie chciał, aby ten swoimi chaotycznymi gierkami z eSem zakłócił misternie budowany przez zakapturzoną postać plan.

Mxy dopiero niedawno udało się uciec z celi Mr. Oza, który porwał go (wyjął z kontinuum) w trakcie kolejnej wyprawy skrzata do Metropolis. Niestety pozbawiony swoich mocy poprzez oddziaływanie negatywnej przestrzeni, przez bardzo długi czas Mxyzptlk nie doczekał się ratunku ze strony swojego kumpla od zabaw, za którego uważał do tej pory Supermana.
Za karę porywa Jona i sprawia, że nawet Lois zapomina o istnieniu syna. Wcześniej udaje mu się uciec z pułapki wypowiadając wielokrotnie wspak swoje imię. W Metropolis przyjmuje postać Clarka Kenta i rzuca na siebie zaklęcie po to, aby zmylić trop ścigającego go Oza.

Więcej na temat  Mr. Mxyzptlka, wokół którego pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi, znajdziecie tu oraz tutaj.

*Pomysł z wykorzystaniem Mr. Mxyzptlka przyszedł do głowy Danowi Jurgensowi w momencie, gdy tworzył on jeszcze mini serię LOIS AND CLARK. Chciał on bardzo pokazać obok siebie zarówno Clarka Kenta, jak i Supermana, a sięgnięcie po długo niewidzianego Mxyzptlka wydawało się idealnym rozwiązaniem.
"Mr. Mxyztptlk jest stały, ale ma wiele różnych odcieni swoich możliwości" - tak Jurgens odpowiada na pytanie, czy wersja zaprezentowana przez Morrisona w ramach New 52 i ta obecna to jeden i ten sam Mxy. Syn Supermana wydaje się idealnym "partnerem" do zabaw dla tej postaci. Skrzat z piątego wymiaru jest wściekły na swojego "kolegę" Supermana, że ten ukrywał przed nim obecność własnego potomka. Mxy bardzo dobrze wie, co się dzieje w świecie Supermana, a trochę więcej na ten temat dowiemy się w kolejnych dwóch numerach. Chochlik niekoniecznie będzie chciał podzielić się wszystkimi tajemnicami z eSem.

W dalszej części Superman: Reborn nie należy spodziewać się konkretnych informacjo odnośnie Mr. Oza.

Crossover jest wstępem do kolejnej,  większej historii z udziałem Człowieka ze Stali.


*Według Scenarzystki Jody Houser, MOTHER PANIC jest takim pomostem pomiędzy głównym DCU, a światem Young Animal. Dzięki temu fani Mrocznego Rycerza być może zainteresują się tą serią.Ważnym tematem jest relacja matki z córką. Ta druga oprócz walki z przestępcami musi troszczyć się o chorą matkę, a przy okazji pokazuje swoje zupełnie inne oblicze. W #4 pojawia się nemezis głównej bohaterki o pseudonimie Pretty. Kolejne odsłony pokażą, czy rzeczywiście można go nazwać złoczyńcą. Pretty jest w pewnie sposób związany z przeszłością Violet i jej kierowaną przez zemstę misją. Kobieta zyska nowego sojusznika, którym niespodziewanie będzie Ratcatcher (Szczurołap), czyli jeden z trzecioligowych łotrów z bogatej galerii przeciwników Batmana.

W kolejnych odsłonach dowiemy się więcej na temat Gather House i konkretnie tego, w jaki sposób szkoła ta wpłynęła na obecny wizerunek oraz zachowanie Violet Page.

*Ujawnione okładki do HAL JORDAN & THE GLC #17 sugerują, jakoby Kyle Rayner powrócił w szeregi Zielonego Korpusu - klik. Skąd ta zmiana, czy będzie ona trwała, a także co stało się z białym pierścieniem? A może Kyle wróci do dawnych barw, aby uczcić pamięć poległego przyjaciela? Odpowiedzi poznamy już 22 marca.

*SAVAGE THINGS to nowa, obfitująca w spora dawkę przemocy mini seria, której pierwszy z ośmiu zeszytów miał premierę w minioną środę. Black Forest to specjalny program rządowy, w ramach którego odnajdywane i rekrutowane są młode osoby wykazujące zaburzenia socjopatyczne, tendencje do zabijania, nienawiść do zwierząt, czy zamiłowanie do podpalania. Ich rodzice zostają przez rząd mordowani, a dzieci porywane do tajnego ośrodka, gdzie zostają szkoleni na seryjnych zabójców wykorzystywanych w najbardziej niebezpiecznych, nieoficjalnych misjach. Problem zaczyna się w momencie, gdy władze uznają, że tak wytrenowani zabójcy są zbyt dużym zagrożeniem dla otoczenia i postanawiają ich wyeliminować.
Jednym z głównych tematów całego komiksu jest relacja pomiędzy Ablem a Cainem. Seria zaplanowana została na osiem zeszytów i stanowi zamkniętą całość. Nie ma tutaj pozytywnych postaci. Są jedynie źli, albo trochę mniej źli i mniej zepsuci ludzie. Do tych drugich zalicza się wspomniany Abel, a także pracująca dla Black Forest Kira.


*Wspólna przygoda z udziałem Mrocznego Rycerza oraz Swamp Thinga, która pierwotnie miała ukazać się w styczniu na łamach BATMAN #15, ujrzy światło dzienne w maju, a konkretnie w BATMAN #23. Swamp Thing przybędzie do Gotham po pomoc do Batmana, gdyż tylko pracując razem mogą rozwikłać zagadkę morderstwa i powstrzymać nowe zagrożenie. Rysownik Mitch Gerads poinformował o tej zmianie podczas ECCC.

Pierwotnie w #23 miał nastąpić epilog do aktualnego arcu, gdzie główną rolę odgrywa Bane.

Gerads dodał, że planowany jest też drugi sezon w ramach serii THE SHERIFF OF BABYLON tworzonej dla imprintu Vertigo.

*Wspólny bat-projekt Snydera i Capullo prawdopodobnie będzie miał w tytule słowa "metal".

*Joshua Williamson krótko opowiada na temat nowej historii rozpoczętej na łamach serii THE FLASH, w której Wally West udaje się do Belle Reve szukając odpowiedzi dotyczących własnego ojca:
*Kilka wariantów okładkowych do marcowych oraz kwietniowych zeszytów DC - klik.

*Warren Ellis potwierdził, ze pracuje nad dwoma kolejnymi projektami w ramach imprintu Wildstorm - MICHAEL CRAY oraz WILDCATS.
Ta ostatnia seria najprawdopodobniej ukaże się latem. Nie wiadomo jeszcze jaki tytuł będzie miała czwarta seria, o której na razie nic konkretnego nie wspomniano.

*W październiku ukaże się stworzona przez twórców MAD parodia życia Człowieka ze Stali zatytułowana SUPERMAN AND THE MISERABLE, ROTTEN, NO FUN, REALLY BAD DAY. Okładka.

*Komiks SUPERMAN #1 z roku 1939 w stanie CGC 5,5 został niedawno sprzedany na aukcji internetowej za 507 500$. W przypadku tego numeru jest to rekordowa kwota. Dla porównania ACTION COMICS #1 CGC 9,0 sprzedano za ponad 3 miliony dolarów, natomiast DETECTIVE COMICS #27 CGC 8,0 za nieco ponad milion dolarów.

*Alex Ross umieścił na facebooku swój rysunek bohaterów DC ze Złotej Ery, który stworzył w wieku 12 lat:
*JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #3 zostanie zilustrowany przez zespół w składzie Diogenes Neves, Marc Deering oraz Ruy Jose. Wcześniej zapowiadano, że rysunki stworzą Ivan Reis oraz Joe Prado.

Alternatywna okładka do tego zeszytu w wykonaniu Douga Moencha - klik.

*Skąd się wzięło stwierdzenie, że Batman nie lubi lodów czekoladowych - klik.

*Okładki marcowych nowości od Egmontu, w tym czterech komiksów od DC - klik.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - klik.

*W niedzielę 5 marca po długiej walce z rakiem zmarł David Hunt. Urodzony w 1942 roku w Newark, New Jersey rysownik, inker oraz kolorysta zasłynął przede wszystkim współpracując z Curtem Swanem, Johnem Byrne oraz Rossem Andru. Sam natomiast zilustrował kilka historii w ramach serii SUPERGIRL, czy DETECTIVE COMICS. Miał 75 lat.

*8 marca w USA ukazały się:

Action Comics #975,
Astro City #42,
Astro City Honor Guard TP,
Astro City Reflections HC,
Batgirl And The Birds Of Prey #8,
Deathstroke #14,
Deathstroke Volume 1 The Professional TP,
Detective Comics #952,
Earth 2 Society #22,
The Flash #18,
Gotham Academy Second Semester #7,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #16,
Justice League Of America #2,
Justice League/Power Rangers #3 (z 6),
The Lost Boys #6 (z 6),
Mother Panic #4,
New Super-Man #9,
Red Hood And The Outlaws #8,
Scooby Apocalypse #11,
Suicide Squad #13,
Supergirl #7,
Superman Volume 2 Return To Glory TP,
Superwoman #8,
Titans #9,
Wacky Raceland TP,
Wonder Woman #18.

Dawid Scheibe 


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz