sobota, 8 kwietnia 2017

CBN: Comic Book News #140


Czas na komiksowe podsumowanie minionego tygodnia, czyli wywiady, przykładowe plansze, czy też spoilery oraz zapowiedzi przyszłych wydarzeń, jakie czekają czytelników na łamach wybranych komiksów DC. Tym razem trochę więcej miejsca w CBN przypadło Harley Quinn. Szczegóły poniżej.

*Joker ma dość zagadek, a Riddler ma dość żartów. W BATMAN #25 rozpocznie się 8-oczęściowa historia "The War of Jokes and Riddles", opowiadająca o starciu Jokera z Riddlerem.Akcja historii dzieje się na początku kariery Mrocznego Rycerza, a dokładnie jakiś czas po wydarzeniach z ROKU ZEROWEGO. Mimo osadzenia w przeszłości, opowieść wpłynie na przyszłość DCU. Po roku działalności Batman myślał, że rozumie ból i moc Gotham City. Wojna, która rozdarła wówczas miasto pokazała mu w jak wielkim był błędzie.


*Podczas odbywającego się na Wonderconie panelu poświęconego dwudziestopięcioleciu studia WildStorm, Jim Lee i reszta zebranych gości poświęciła się przede wszystkim wspominkom, chociaż pojawiło się także kilka interesujących pytań. Twórca studia przyznał bowiem, iż próba integracji postaci z WildStormu z resztą uniwersum DC, jaka nastąpiła podczas New52 to nie był najlepszy pomysł, a postacie te błyszczą najmocniej wówczas, gdy nie każe im się być w cieniu Justice League. Zdradził także, że nie ma planów na nową odsłonę serii PLANETARY.


Zapowiedziano jednakże wydanie jubileuszowego komiksu w twardej oprawie. WILDSTORM: A CELEBRATION OF 25 YEARS ma zawierać kompletnie nowe historie takich twórców jak Jim Lee i Brandon Choi (WILDCATS), J. Scott Campbell (GEN13), Brett Booth (BACKLASH), Warren Ellis i Bryan Hitch (THE AUTHORITY) czy Dustin Nguyen (WILDCATS 3.0). Tom ma zawierać także pin-upy autorstwa wielu artystów. Wśród nich John Cassaday, Tim Sale, Fiona Staples, Adam Hughes, Carlos D’Anda, Lee Bermejo czy Ryan Benjamin. Tom uzupełnią materiały dodatkowe oraz przedruki klasycznych historii. Wszystko to liczyć będzie 200 stron w powiększonym formacie. Premiera W sierpniu tego roku.

Więcej: 1, 2, 3

*W serii HARLEY QUINN powraca postać, która zadebiutowała na łamach mini serii THE GANG OF HARLEYS. Harley Sinn, bo o niej mowa, wydostaje się z Arkham i manipulowana przez nieznaną osobę dostaje zlecenia na pozbycie się pewnej postaci. W kolejnych zeszytach Harley Sinn będzie stwarzać masę kłopotów, zwłaszcza gdy odpowiadać będzie za porwanie kogoś z bliskiego otoczenia Harley Quinn.

#17 stanowi dobry punkt dla nowych czytelników. Burmistrz wynajmuje kanibali, aby rozwiązać problem bezdomnych w mieście. Harley udaje bezdomną, aby dowiedzieć się o co w tym planie chodzi.

Prawdopodobnie w jubileuszowym #25 poznamy rodziców Harley, którzy mieszkają na Florydzie.
Back-up pisany przez Paula Dini oraz Jimmy'ego Palmiotti to krok naprzód dla całej serii i ukłon w stronę miłośników dawnej wersji  Harley Quinn. Jest to jednocześnie ukazanie kontrastu pomiędzy Harley-pomocnicą Jokera, a Harley-niezależną, która zadebiutowała w ramach New 52. Historia "Harley Loves Joker" rozgrywa się w przeszłości, gdy obie tytułowe postacie wspólnie ograbiały Gotham z gotówki i miały przy tym sporo zabawy. Klimat rodem z animacji mają zapewnić rysunki wykonane przez Breta Blevinsa, Jaya Bone'a oraz Alexa Sinclaira.

Dodatkowa historia ma z założenia składać się z sześciu części, ale twórcy nie wykluczają, że w każdej chwili może się ona wydłużyć o kolejne epizody. Jimmy oraz Amanda zaprosili do współpracy nad back-upem zarówno Diniego, jak i Bruce Timma, ale ten drugi ma zbyt dużo pracy i musiał odmówić.

Więcej aktualności związanych z tą serią znajdziecie tutaj, a także w rozmowie udzielonej przez scenarzystów w ramach DC All-Access:*Finałowa walka z Professorem Pygiem i poznanie dawno niewidzianego złoczyńcy, dla którego twórca Dollotronów oraz Deathwing tak naprawdę pracują, czyli spoilery z NIGHTWING #18 - klik.

*W BOOSTER GOLD/THE FLINTSTONES mogliśmy zapoznać się z zajawką nowej serii THE JETSONS. Twórcy Jimmy Palmiotti i Amanda Conner zamierzają dość swobodnie podejść do futurystycznego świata, znanego z kultowej kreskówki studia Hanna-Barbera.

Świadomość marki George'a Jetsona została przeniesiona do ciała robota. Tak właśnie wygląda komiksowa geneza Rosie. Biedny George musi zmierzyć się z faktem, że jego matka postanowiła żyć dalej jako robot i postanowiła z nim zamieszkać.
Świat w THE JETSONS to świat post-apokaliptyczny, ale nie jest tragiczny - czego można oczekiwać po standardowym postapo. Ludzie mieszkają w mieście w chmurach z powodu zanieczyszczenia na powierzchni planety.

George to taki futurystyczny Homer Simpson. Pracuje dla Spacely Sprockets, ale nie siedzi tylko przy biurku, jest konserwatorem. To analogowy człowiek w świecie przyszłości, jedyny manualny pracownik otoczony robotami i komputerami.


*Snyder zaznacza, że DARK NIGHTS: METAL to nie event  skoncentrowany wokół bat-rodziny, lecz związany z całym DCU. Na kolejnych grafikach promocyjnych zobaczymy Wonder Woman, Supermana... To historia Justice League+. Bat-rodzina odgrywa w nim rolę ale tak podobnie Green Arrow, Green Lanterns, Teen Tians, Mera itd.

Event będzie przystępny nowym czytelnikom. Całość w wykonaniu Snydera i Capullo.

*Tom King zaprezentował na twitterze pierwszą grafikę autorstwa Lee Weeksa, która pochodzi z komiksu BATMAN/ELMER FUDD SPECIAL:*Batman przesłuchuje Ra's Al Ghula, czyli cztery plansze z przyszłotygodniowego DETECTIVE COMICS #954 - klik.

*Małe wyjaśnienie twórców, odnośnie wydarzeń z HARLEY'S LITTLE BLACK BOOK #6.

Amanda Conner oraz Jimmy Palmiotti oficjalnie potwierdzili, ze na łamach tego zeszytu doszło do skonsumowania znajomości Harley i Lobo. Wprawdzie ich igraszki nie zostało jednoznacznie pokazane (wiadomo dlaczego), to miało do nich dojść gdzieś pomiędzy kadrami.*Od 12 kwietnia powraca cyfrowa seria DC SUPER HERO GIRLS z historią "Out of The Bootle", której tym razem główną bohaterką będzie Harley Quinn. Kolejne odsłony ukazywać się będą co dwa tygodnie, a można je przeczytać za pomocą: DC Comics App, Readdcentertainment.com, iBooks, comixology.com, Google Play, czy Kindle'a. Przykładowe plansze znajdziecie tutaj.

*Kilka nowych wariantów okładkowych do zeszytów, które ukażą się w maju - klik.

*Opisy oraz okładki do kwietniowych nowości od Egmontu - klik.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę - klik.

*5 kwietnia w USA ukazały się:

Aquaman #20,
Batgirl And The Birds Of Prey Volume 1 Who Is Oracle TP,
Batman #20,
Batman Superman Volume 5 Truth Hurts TP,
Batman Superman Volume 6 Universe's Finest HC,
Cyborg #11,
DC Comics Bombshells #25
Deathstroke #16.
Earth 2 Society Volume 3 A Whole New World TP,
Everafter From The Pages Of Fables #8,
Fall And Rise Of Captain Atom #4 (z 6),
The Flintstones #10,
Green Arrow #20,
Green Arrow Volume 2 Island Of Scars TP,
Green Lanterns #20,
Harley Quinn #17,
Injustice Ground Zero #9,
Justice League #18,
Nightwing #18,
Savage Things #2 (z 8),
Shade The Changing Girl #7,
Superman #20,
Superman Volume 2 Trials Of The Super Sons TP - pozycja obowiązkowa :)


Dawid, Damian i gościnnie Krzysiek T.

Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz