sobota, 1 kwietnia 2017

Flashowe fakty 3 #18

Przed Wami smaczki z odcinka Abra Kadabra. Nowy epizod THE FLASH pojawi się dopiero pod koniec kwietnia.


1. Flashowy fakt:
Abra Kadabra - kolejny z klasycznych przeciwników Flasha. 
W komiksach również pochodził z przyszłości, z 64 wieku. Tamtejsza technologia wyglądała dla ludzi z teraźniejszości jak magia.  Komiksowy Kadabra był rządny sławy, cofnął się w czasie by zdobyć sławę i uznanie jako magik.

2. Flashowy fakt:
Kadabra okradał kolejne firmy. Wśród nich znalazło się Kord Industries, wcześniej widziane w ARROW. Właścicielem przedsiębiorstwa w komiksach był Ted Kord/Blue Beetle.

3. Flashowy fakt:
DeVoe - Kadabra wymienił to nazwisko razem z największymi, serialowymi przeciwnikami Flasha. Pozwala to myśleć, że ta postać będzie głównym złym w 4 sezonie. Twórcy serialu już teraz zapowiadają, że chcą odejść od formuły złych speedsterów.

Clifford DeVoe/Thinker:
Niespełniony prawnik, który stał się mózgiem stojącym za przestępstwami dokonywanymi przez drobnych złoczyńców. Jego przeciwnikiem był oryginalny Flash (Jay Garrick). DeVoe był technologicznym geniuszem. Skonstruował Thinking Cap - dzięki urządzeniu mógł sprawować kontrolę nad umysłami i używać telekinezy.

P.S. Dwie rzeczy, o których nie wspomniałem przy okazji odcinka 17:
1) Mon-El trzymający Karę na rękach - przywodzi na myśl ikoniczną okładkę z martwą Supergirl, z KRYZYSU NA NIESKOŃCZONYCH ZIEMIACH.
2) Martian Manhunter i Vibe byli razem w drużynie, w jednej z inkarnacji Justice League.


Damian "Damex" Maksymowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz