sobota, 22 kwietnia 2017

CBN: Comic Book News #142


W dzisiejszej odsłonie nie zabraknie oczywiście informacji odnośnie dwóch najgorętszych tematów kończącego się tygodnia, czyli ogłoszenia komiksów spod szyldu Dark Matter oraz pierwszej części historii "The Button". Oprócz tego trochę na temat zmiany warty w serii SUPERWOMAN, najnowsze wieści dotyczących INJUSTICE 2, czy też jak zwykle garść ciekawych wariantów okładkowych. Zapraszamy do lektury!

*Celem komiksów, które ukażą się w ramach nowego projektu DC reklamowanego jako Dark Matter, jest stworzenie od podstaw zupełnie nowych postaci, a nie jak to było w ostatnich latach - modyfikacji już istniejących bohaterów. Ma to pomóc przyciągnąć spragnionych powiewu świeżości czytelników, którzy oczekują większej różnorodności, większego wyboru w ofercie DC. Bohaterami tych serii są przedstawiciele różnych ras, kultur, środowisk.

Dan DiDio nie waha się porównać startu Dark Matter do Srebrnej Ery w świecie DC, powstania Marvela w latach 60-tych, czy też narodzin Image Comics.
Główny bohater serii SIDEWAYS to uczeń liceum, który w wyniku kontaktu z Czarną Materią zdobywa moc teleportacji poprzez Ciemny Wymiar. Każdy skok i każdy moment, gdy używa swojej mocy co raz bardziej jednoczy go z Czarną Materią i pozwala odkryć prawdę na temat jej możliwości i pochodzenia.

IMMORTAL MEN to składająca się z pięciu braci rodzinna grupa bohaterów, która staje się główną linią obrony ludzkości przed destrukcyjną siłą, jaka pojawiła się w dzisiejszym świecie i dąży do jego unicestwienia. Wieczne życie oznacza jednocześnie wieczną walkę ze złem. Komiks ten skupi się bardzo na niezwykłym materiale, jakim jest Nth metal i sięgnie aż do początków historii ludzkości. W pierwszym zeszycie zobaczymy młodego chłopaka, którego rodzicie giną na jego oczach, a on zostaje zrekrutowany do Wojny Cieni.

Ethan Avery, który ślubował oddanie dla kraju, przyjmuje propozycję stania się żywą i ostateczną bronią w walce z siłami zła. Jego życie ze spokojnego zamienia się w koszmar, gdy zdobywa moc przywołania potężnej bestii. Zdolność utrzymania bestii w ryzach może się jednak okazać kluczowe i pomóc wykorzystać nowe moce w dobrej sprawie. Nadchodzi Damage.NEW CHALLENGERS utrzymane będzie w duchu serii THE CHALLENGERS OF THE UNKNOWN. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy po latach nieobecności powróci Challengers Mountain, co zainicjuje ciąg dziwnych i zakręconych wydarzeń. Balansowanie na granicy życia i śmierci, wielkie tajemnice, niezwykłe cuda oraz zagrożenia skryte w głębi świata DC - to wszystko i jeszcze więcej obiecują twórcy w nowej serii. Można spodziewać się mieszanki przygody oraz dinozaurów. Scott Snyder inspirował się okładkami stworzonymi przez Joe Kuberta do THE CHALLENGERS (...), a zwłaszcza do #64.

Dla bohaterki serii THE SILENCER, kobiecej wersji Johna Wicka,  zabijanie to zwykła praca, a nie wynik dramatycznych wydarzeń z przeszłości. Jej wygląd, czyli ogolona głowa, szczupła sylwetka oraz tatuaże odnoszące się do polinezyjskiej wojny sprawiają, że w niczym nie przypomina umięśnionych i atrakcyjnych bohaterek pokroju Wonder Woman. Po okresie stagnacji Honor Guard zostaje zmuszona przez liderkę Leviathana -  Talię Al Ghul do reaktywacji, ale teraz ma męża oraz syna, także siłą rzeczy inaczej patrzy na swoją pracę. John Romita jr określa komiks jako połączenie "ulicznej rzeczywistości" z nutką fantasy.W DARK NIGHTS: METAL według słów Grega Capullo poruszony zostanie poważny globalny problem, z którym Batman i cała plejada różnych postaci ze świata DC będzie musiała się zmierzyć. I praktycznie każde z nich ma inny pomysł na to, jak go rozwiązać. Komiks ten wystawi na próbę wszystkie decyzje, których bohaterowie DC nie podjęli i każdą ścieżkę, której do tej pory nie obrali, otwierając przy okazji wrota do światów "wykutych z koszmaru".

Każdy numer wymienionych wyżej serii ma kosztować 2,99$ i pojawi się w wersji tylko z jedną okładką, bez żadnych wariantów. 

Mnóstwo szczegółowych informacji związanych z inicjatywą Dark Matter, która staruje w sierpniu wraz z pierwszym numerem serii DARK NIGHTS: METAL, znajdziecie między innymi w tych miejscach: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

*Słowo "metal" w tytule DARK NIGHTS: METAL to nic innego, jak znany w świecie DC Nth metal. Jest to ten niezwykły materiał (określany w komiksach czasem jako ciężki izotop żelaza Fe-676) dostępny na Thanagarze, który pozwala Hawkmanowi między innymi latać. W DCU z tego samego składnika wykonane są również pierścienie noszone przez członków Legionu Superbohaterów, czy też część zbroi Slade'a Wilsona.Hawkman, który ostatnio pojawił się na łamach mini serii u boku Adama Strange'a (gdzie poświęcił życie w walce z Despero) powróci według zapowiedzi najprawdopodobniej cały i zdrowy 12 lipca w DARK DAYS: THE CASTING #1.

*Różne grafiki związane z Dark Matter znajdziecie tutaj.

*Trochę spoilerów z BATMAN #21, czyli pierwszej części długo wyczekiwanego crossover "The Button":

Zeszyt ten napakowany jest wieloma nawiązaniami do komiksu Alana Moore'a oraz Dave'a Gibbonsa. Tom King postanowił większość stron podzielić na dziewięć paneli, czyli tak jak w STRAŻNIKACH. Pierwszy z Easter Eggów pojawia się w szpitalu Arkham, gdzie za plecami Saturn Girl (częściowo pozbawionej pamięci) znajduje się charakterystyczna żółta buźka i napis "Arkham is for Healing". Wypowiadane przez zapłakaną kobietę są zapowiedzią przyszłych wydarzeń, do jakich prawdopodobnie dojdzie w DCU - klik.Kij hokejowy przyłożony do rysunku na tafli przypomina tarczę zegaru ustawioną na za dziesięć 12, zaś Batman przed monitorami w jaskini nawiązuje do sceny z udziałem Ozymandiasza.

Po zabawie przypinką Batman kładzie ją obok maski Psycho-Pirate'a, co powoduje chwilowe spięcie w postaci strumienia energii kojarzącego się ze Speed Force i w konsekwencji pojawienie się przed Bruce'em na kilka sekund Batmana/Thomasa Wayne'a znanego z Flashpoint.

Gdy Bruce czeka na przybycie Barry'ego (obiecał zjawić się w ciągu jednej minuty), w batcave zjawia się Reverse-Flash. Złoczyńca chce się zemścić za śmierć z ręki Thomasa Wayne'a podczas Flashpoint i zaczyna okładać pięściami Batmana. Podczas walki Thawne odnajduje i niszczy list podarowany Bruce'owi przez ojca za pośrednictwem Flasha. Gdy zegar kończy odliczać jedną minutę - kolejne nawiązanie do STRAŻNIKÓW - okazuje się, że Barry jednak się spóźnił. Reverse-Flash zostawia nieprzytomnego Batmana i podnosi z ziemi przypinkę Komedianta. W tym momencie złoczyńca gdzieś znika w blasku niebiesko-białego światła (niczym Dr. Manhattan), aby chwilę później zmaterializować się w tym samym miejscu, ale w znacznie gorszym stanie fizycznym oraz psychicznym.
Widok rozpadającego się ciała złoczyńcy przypomina trochę ostatnie momenty życia Barry'ego Allena z ósmej części KRYZYSU NA NIESKOŃCZONYCH ZIEMIACH. Chwilę przed śmiercią przerażony Eobrad Thawne wymawia słowa "Widziałem Boga". Gdy Flash wreszcie przybywa do batcave, zastaje na ziemi nieprzytomnego Batmana oraz zwłoki Reverse-Flasha.

Więcej odniesień do STRAŻNIKÓW oraz znaczenia tego zeszytu znajdziecie tu oraz tutaj.

Kontynuacja w THE FLASH #21, gdzie mogą pojawić pewne odpowiedzi, albo też nowe znaki zapytania.

*Zapis panelu zatytułowanego "DC Universe Rebirth" podczas C2E2 w Chicago - klik.

- Obecność Lobo w JLA ma pewne ukryte znaczenie. Ważniak będzie walczył ze... sprzętem budowlanym.Wkrótce dowiemy się, dlaczego zespół przyjął nazwę JLA.

- Atom oraz Killer Frost będą walczyć ze złoczyńcą z BLOODLINES znanym jako Terrorsmith.

- Nightwing będzie współpracował ze Spiral oraz Tigerem. W drugim roku serii na nowo przedstawiona zostanie postać Raptora.

- Birds of Prey wkrótce mogą opuścić Gotham. Wkrótce dojdzie do crossovera Ptaszyn z Nightwingiem.

- Martian Manhunter, JSA, Legion, Shazam - DC ma plany odnośnie części z wymienionych postaci, ale trwają plany nad doborem odpowiednich twórców.

*Właśnie ukazał się drugi, cyfrowy rozdział INJUSTICE 2 - preuquela do gry o tym samym tytule. #1 na papierze trafi do sprzedaży w maju.

W minioną środę Suicide Squad na siłę zrekrutowało Harley Quinn (obecnie sprzymierzeńca Batmana), a Doktor Fate chce sprowadzić z powrotem Black Canary, jej syna oraz Olivera Queena z innego świata.

Najnowszy rozdział zakończył się szokującym wydarzeniem - Batman (?) zastrzelił dwie osoby ze Squadu.Supergirl pojawi się w okolicach 12 rozdziału. Poznamy wtedy jej genezę w wersji Injustice.

Superman wciąż uważa siebie za odpowiednią osobę do zbawienia świata.

Tom Taylor zapowiada pojawienie się Steela i Teda Korda/Blue Beetle'a.

Scenarzysta ma jeszcze większą swobodę niż wcześniej.

Coś dużego wydarzy się około rozdziału 16.


*Scenarzystka Kate Perkins, która wraz z #9 zajęła miejsce Phila Jimeneza, chce kontynuować wszystko to, co zaprezentował jej poprzednik na łamach SUPERWOMAN. Nowy arc w ramach serii skupia się na Lanie, która próbuje nadal sprawować rolę Superwoman, podczas gdy jej życie osobiste mocno się komplikuje. Kolejne miesiące pokażą, w jaki sposób rzeczywiście Lana zdobyła swoje moce. Będzie się to wiązało z małą wycieczką w przeszłość w towarzystwie znanych osób.John Henry oraz Natasha nadal będą nieodłącznymi postaciami w serii. Po opuszczeniu kryptońskiej zbroi Lana posiada wiele obaw i wątpliwości, czy obrana przez nią droga jest słuszna. Najbardziej boi się porażki i konsekwencji, jakie mogłyby z tego wyniknąć. Perkins uważa, że proces przemiany Atomic Skulla w bohatera to dobry pomysł i zobaczymy, jak dalej będą się układać jego relacje z Maggie Sawyer.

Więcej na ten temat w wywiadzie udzielonym przez nową scenarzystkę - klik, klik.

*Ra's Al Ghul, wielki zły w ALL-STAR BATMAN został zaspoilerowany przez okładkę #9. Zostało to też wyjawione w ostatnim numerze DETECTIVE COMICS, w którym pojawił się Ra's.
Duke Thomas będzie dalej odgrywał rolę w ALL-STAR BATMAN. Duże zmiany czekają Duke'a Thomasa w obu one-shotach DARK DAYS.


*Wspólna historia z udziałem Mrocznego Rycerza oraz Swamp Thinga, która pierwotnie miała ukazać się na łamach BATMAN #15, zostanie opublikowana w ramach BATMAN #23 (17 maja). Rysunki do scenariusza Toma Kinga wykona Mitch Gerads.

*Świeża porcja alternatywnych okładek planowanych na miesiąc maj - zobacz.

*Pierwsza część nowej historii "Blockbuster" została przesunięta z #21 na #22 serii NIGHTWING. Zamiast tego w zeszycie 21 ukaże się wspólna przygoda Nightwinga oraz Flasha (Wally West), którzy w Bludhaven stawią czoła złoczyńcy o pseudonimie Timebomb. Ten numer zilustruje Christian Duce, zaś scenariusz napisze Michael McMillian - jeden z absolwentów specjalnej szkoły DC dla nowych talentów.

*Przykładowe plansze z komiksów SUPERMAN/BATMAN TOM 5 oraz WIECZNI BATMAN I ROBIN TOM 1 można zobaczyć na Alei Komiksu.

*Mała ciekawostka: nowy plakat promujący film JUSTICE LEAGUE przypomina grafikę Alexa Rossa - zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w tym tygodniu - zobacz.

*19 kwietnia w USA ukazały się:

All-Star Batman #9,
All-Star Batman Volume 1 My Own Worst Enemy HC,
Aquaman #21,
Astro City #43
Batman #21,
Batman Volume 10 Epilogue TP,
Batwoman #2,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye #7,
Deathstroke #17,
Filth TP (New Edition),
Green Arrow #21,
Green Lanterns #21,
Harley Quinn #18,
Injustice Ground Zero #10,
Justice League #19,
Justice League Of America The Silver Age Volume 3 TP,
Lucifer #17,
Nightwing #19,
Odyssey Of The Amazons #4 (z 6),
Suicide Squad Most Wanted El Diablo TP,
Super Sons #3,
Superman #21,
Superman Action Comics Volume 2 Welcome To The Planet TP,
Superwoman #9,
Trinity #8,
Wild Storm #3,
Wonder Woman Earth One Volume 1 TP.

Dawid Scheibe i Damian MaksymowiczŹródło: NewsaramaCBRBleeding Cool, Comicvine.

4 komentarze:

  1. Batman nie dzwonił do Wallego, lecz Barrego.

    OdpowiedzUsuń
  2. BATMAN #21 kapitalny zeszyt, wiedziałem że się nie zawiodę na "the button"

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeśli twórcy sami sobie przepowiadają wielkie wydarzenie na miarę czegoś z przeszłości, to od razu wiem że to będzie szmira. Takie rzeczy pokazuje czas, a nie rozdęte ego scenarzystów i rysowników.

    OdpowiedzUsuń