niedziela, 2 kwietnia 2017

CBN: Comic Book News: WonderCon 2017


Geoff Johns napisze scenariusz do jednej z serii. Będzie ona związana z wydarzeniami dziejącymi się wokół głównej intrygi Rebirth.

BATGIRL AND THE BIRDS OF PREY: Black Bird będzie powracającym złoczyńcą. Poznamy przeszłość nowego Oracle (Gusa). Powrócą dawni sprzymierzeńcy i jeden duży złoczyńca, znani fanom Birds of Prey.

Cyborg zmierzy się ze złoczyńcą w 8-obitowym świecie. W serii CYBORG pojawi się Beast Boy.

W najbliższym numerze DETECTIVE COMICS poznamy historię League of Shadows i jej powiązań z Ra’s Al Ghulem. W serii powróci Zatanna (w klasycznym kostiumie). Poznamy szczegóły na temat jej wspólnej historii zarówno z Batmanem, jak i z Brucem Waynem. Będą historie skupiające się mocno na Stephanie Brown i na postaci Clayface'a.

Scenarzysta serii GREEN LANTERNS uważa, że czytelnik zdaje sobie sprawę, że bohater nie zginie i dlatego fizyczne zagrożenie to za mało, potrzebne jest też emocjonalne.


Damian "Damex" Maksymowicz

5 komentarzy:

 1. W Green Lanterns nikt nie zginie? Cholera...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A najlepiej dla tej serii byłoby, gdyby zginęła dwójka głównych bohaterów ;)

   Usuń
 2. Nie będzie dla mnie żadną niespodzianką, jeżeli faktycznie jesienią Johns przywróci do DCU klasyczny skład JSA. Z jego wypowiedzi wynika też, że wkrótce pojawi się również seria z przygodami Legionu, zapewne na początku 2018, bo to byłaby okrągła 60 rocznica powstania grupy. Tylko na tę chwilę nie widzę mocnego kandydata do pisania tej serii. Najbardziej pasowałby Tom King, który sprawdził się przy Omega Men, tylko że wolałbym, aby klimat komiksu był tym razem zdecydowanie lżejszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałem, że Mark Waid chce się znowu otworzyć na DC. To tylko plotki, ale bardzo by pasowało. Ja widzę innego Kandydata, ale nie pracuje dla DC. James Roberts.

   Usuń