piątek, 21 kwietnia 2017

Nowe serie od DC jesienią - DARK MATTER nadchodzi!

Dan DiDio ogłosił podczas spotkania w Chicago, że konsekwencją letniego eventu DARK NIGHTS: METAL będzie powołanie do życia kilku nowych tytułów opatrzonych wspólnym banerem - DARK MATTER. Niezwykłe wydarzenie, które latem wspólnie stworzą Scott Snyder oraz Greg Capullo otworzy drzwi w świecie DC, które pozwolą ukazać rzeczy, o jakich czytelnicy nigdy by nie pomyśleli. DARK MATTER to według słów naczelnego DC żaden imprint, czy też nowy świat stworzony w ramach DCU. To banner oznaczający nową, nieznaną do tej pory jakość, erę nowych bohaterów, do której powstania swoją rękę przyłożą najbardziej znani twórcy pracujący dla DC.
Jesienią ukażą się następujące komiksy "wykute z metalu", czyli będące spin-offem DARK NIGHTS: METAL:

SIDEWAYS - scenariusz Dan DiDio i Justin Jordan, rysunki Kenneth Rocafort. Seria skupi się na "teleportującym" nastolatku, który uległ przemianie podczas eventu DK: METAL. Start we wrześniu.

THE SILENCER - scenariusz Dan Abnett, rysunki John Romita jr. Główną postacią będzie znana zabójczyni - Honor Guest, która zaszyła się gdzieś na peryferiach. Gdy przeszłość znów ją dopada, kobieta zmuszona jest przyjąć tożsamość Silencer i chronić swoich najbliższych. Start we wrześniu.

THE IMMORTAL MEN - scenariusz James Tynion IV, rysunki Jim Lee. Start w październiku. Historia pięciorga rodzeństwa, którzy są nieśmiertelni i operują w cieniu, rekrutując elitę do walki z wrogiem, którego celem jest wywołać potężny armageddon.

DAMAGE - scenariusz Robert Venditti, rysunki Tony Daniel. Rekrut Ethan Avery zdobywa niezwykłą moc, dzięki której potrafi na czas jednej godziny przywołać i wykorzystać niemożliwą do zatrzymania bestię. Start w październiku.

NEW CHALLENGERS - scenariusz Scott Snyder, rysunki Andy Kubert. Reboot słynnej serii CHALLENGERS OF THE UNKNOWN, tyle że w nowej obsadzie i z nowymi misjami do wykonania. Start w grudniu.

Krótki filmik promujący DARK MATTER:


Więcej szczegółów na temat nowego projektu DC w jutrzejszej odsłonie CBN.

Źródło: Newsarama

2 komentarze:

  1. Po tytule myślałem, że może będzie JLD. A tak to żadna z nowych serii mnie nie obchodzi. Stawiam, że wszystkie się skończą na vol.1., bo brać komiksowa nowych postaci nie lubi.

    OdpowiedzUsuń