sobota, 29 kwietnia 2017

CBN: Comic Book News #143


Majówkę rozpoczynamy komiksowym podsumowaniem minionego tygodnia. W tej odsłonie CBN między innymi spoilery z trzech zeszytów, nowe okładki alternatywne, czy zmiany wśród rysowników kilku serii. Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu tego posta. Zapraszamy!

*Jak wygląda przeszłość Supermana po wydarzeniach w crossoverze "Superman: Reborn" będzie systematycznie ujawniane w seriach z udziałem tej postaci.

Dan Jurgens, scenarzysta ACTION COMICS zapewnia, że dowiemy się, jak wygląda sprawa związku Supermana i Wonder Woman w New 52 - w obliczu połączenia linii czasu Supermana sprzed FLASHPOINTU z tym z nowego DCU.Jurgens wiedział, że "starsi" Lois i Clark wraz z synem staną się centralnymi postaciami w Rebirth w momencie pisania mini serii LOIS & CLARK (polska edycja została zapowiedziana przez Egmont na lato tego roku). Nie było jeszcze jednak wiadomo jak do tego dojdzie.

Ma i Pa Kent nie żyją w Rebirth.

Super-rodzina przeprowadzi się wkrótce do Metropolis.

Więcej.

*Sam Humphries o GREEN LANTERNS i LEGION OF SUPER-HEROES/BUGS BUNNY SPECIAL #1 - klik.

*Spoilery z ACTION COMICS #978:

Kontynuując przegląd materiałów na swój temat w Fortecy Samotności, Superman wspomina m.in. pierwsze spotkanie z Lois Lane. Uratował ją, gdy wypadła z helikoptera, i kiedy nosił już swój strój. Wykasowana została zatem era Morrisona, gdy Kal-El przez pewien czas paradował w jeansach i T-shircie.

Oprócz tego pojawia się wiele elementów wprowadzonych po Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach, jak ujawnienie przez Clarka swojej tajemnicy w mieszkaniu Lois, śmierć Człowieka ze Stali z rąk Doomsdaya, "Rządy Supermanów" i jednoczesne zniszczenie Coast City, czy Superman Red/Superman Blue. Nie ma natomiast mowy o Superboyu/Connerze Kencie.Ze względu na artykuł pisany o Intergangu i związane z tym zagrożenie, Lois oraz Clark zmuszeni byli uciec z Metropolis. W Fortecy Samotności na oczach Batmana oraz Wonder Woman, Kal-El i Lois cieszyli się przyjściem na świat małego Jona. Cała trójka herosów nosiła wtedy stroje/zbroje z New 52.

Tajemniczy głos, który eS słyszy w Fortecy należy do Mr. Oza, który ujawnia się swojemu rozmówcy. Wspomina on ponownie o długiej rozgrywce (tak samo, jak w DC UNIVERSE: REBIRTH #1) oraz, że Superman zmaga się z siłami, które przekraczają jego możliwości. Oz niszczy przy okazji rzeźby przedstawiające rodziców Clarka i sieje w nim strach, że jego najbliższym zagraża poważne i jednocześnie nieznane niebezpieczeństwo.W dawnej bazie Batmana na Księżycu, Blanque, Metallo oraz przywrócony do życia Eradicator poznają przywódcę nowego Superman Revenge Squadu. Jest nim Hank Hanshow, który przybiera ludzką postać.

*Porcja majowych okładek alternatywnych - klik.

*Snyder kolejny raz o ALL-STAR BATMAN #9 - klik.

*Spoilery z THE FLASH #21:

Podczas, gdy Bruce dochodzi do siebie po starciu z Reverse-Flashem, Barry przeprowadza śledztwo związane ze śmiercią Thawne'a. Odkrywa na ciele ślady własnej energii, przez co podejrzewa, że Reverse-Flash mógł przenieść się w czasie i zostać zamordowany przez jakąś przyszłą wersję Barry'ego. Wykrywa również niewielkie promieniowanie pasujące do tego, jakie stwierdził wcześniej na tajemniczej żółtej przypince. Pozwala to jedynie podejrzewać i spekulować, (w połączeniu z teleportacją i niebieskim światłem )że jest to promieniowanie Dr. Manhattana, którego chwilę przed śmiercią Thawne określił jako Boga.
Flash zamierza użyć urządzenia o nazwie "kosmiczna bieżnia", aby wykryć ślad tajemniczego promieniowania w strumieniu czasu. Ostatnio bieżni tej Barry użył w momencie, gdy zdecydował się powstrzymać Thawne'a przed zamordowaniem swojej matki - Nory Allen. Tamta ingerencja doprowadziła do stworzenia rzeczywistości znanej jako Flashpoint.

Batman dołącza do Flasha i obaj doświadczają turbulencji w strumieniu czasu obserwując momenty, które wydawały się dawno zostać wymazane z kontinuum:W wyniku burzy czasu dochodzi do uszkodzenia kosmicznej bieżni, a obaj bohaterowie lądują w jaskini Batmana. Ale tej należącej do Thomasa Wayne'a z Flashpoint.

W komiksie tym pojawia się również nawiązanie do JSA - klik, czy też kilka easter eggów dotyczących artefaktów umieszczonych w jednym z pomieszczeń Watchtower - klik.

Więcej informacji odnośnie znaczenia tego zeszytu znajdziecie tu oraz tutaj.

*Komiks THE FLASH #22, zawierający ostatnią część crossover "The Button" został przesunięty o tydzień i zamiast 10 maja ukaże się 17 maja.

Z kolei BATMAN #22 zostanie napisany nie przez Toma Kinga, ale w całości przez Joshuę Williamsona, z którym wspólnie pracowali nad kształtem crossovera. Zmiana ta wynika z faktu, iż King zwyczajnie potrzebował więcej czasu, aby skupić się na kolejnym story arcu pisanym w ramach BATMANA.

*Inne zmiany wśród twórców, a konkretnie rysowników kilku serii:

- V Ken Marion oraz Dexter Vines wspólnie zilustrują komiks HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS, w zastępstwie duetu Rafa Sandoval/Jordi Tarragona.

- Nie zapowiadany Philip Tan, tylko Davide Fabbriand oraz Jose Marzan Jr. narysują THE HELLBLAZER #10.

- Jamal Campbell zastąpi Felipe Watanabe oraz Scotta Hannę w tworzeniu ilustracji do JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #7.

- Joe Lisner oraz John Timms wykonają ilustracje do HARLEY QUINN #20 w zastępstwie Chada Hardina.

*Spoilery z najnowszego numeru serii BLUE BEETLE:

Po oddzieleniu skarabeusza od swojego ciała (wynik starcia z Arionem w #7) Jaime szybko dochodzi do siebie. Okazuje się, że wbrew temu co mu wcześniej tłumaczono, skarabeusz zamiast niszczyć jego ciało - uczynił je zdrowym i odpornym jak nigdy przedtem.

Powracając do domu Jaime zauważa swojego kolegę, Kevina Kho, który wygląda na cierpiącego. Chwilę później dochodzi do ataku stworów wykreowanych przez Ariona, którymi okazują się przemienieni wbrew własnej woli mieszkańcy. Gdy matka Reyesa również ulega przemianie, Kevin Kho ujawnia się jako O.M.A.C.Pozbawiony supermocy Jaime nie widząc innego wyjścia wraca do Teda Korda, aby użyć jego starego stroju Blue Beetle'a. Ted przypomina, że sam przestał nosić strój i zakończył swoją karierę bohaterską, gdy dostał ataku serca.

Pod koniec Jaime przywdziewa strój swojego poprzednika i zamierza oddzielić skarabeusza od Arona.
Więcej na temat tego numeru - klik.

*Tony Daniel wypowiada się na temat swojego udziału w nowym arcu w ramach serii SUICIDE SQUAD. Artysta podkreśla między innymi, jak bardzo lubi rysować komiksy z udziałem wielu postaci, gdzie każdej stara się nadać własny, oryginalny i unikatowy wygląd. Szczegóły.

*Zapis z panelu z udziałem Franka Millera oraz Briana Azzarello, który odbył się podczas C2E2 w Chicago. Niestety nie padły w nim żadne warte odnotowania zapowiedzi - klik.

*C2E2: DC Universe panel - klik.

*Scenarzysta Joshua Williamson na temat "The Button":*Mariko Tamaki na temat pisanej przez siebie mini serii  SUPERGIRL: BEING SUPER i nie tylko - klik.

*C2E2: DC Rebirth panel - klik. Było o tym w ostatniej odsłonie CBN, ale tym razem jest troszeczkę bardziej szczegółowo.

*Greg Capullo krótko na temat swoich inspiracji, warsztatu pracy oraz nadchodzącego DARK NIGHTS: METAL:
*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w tym tygodniu - zobacz.

*26 kwietnia w USA ukazały się:

Action Comics #978,
Batgirl #10,
Batman '66 Meets Wonder Woman '77 #4 (z 6),
Batman Beyond #7,
Batman/The Shadow #1 (z 6),
Batman Two-Face Face The Face Deluxe Edition HC,
Blue Beetle #8,
Clean Room #18,
Deadman Kelley Jones Gallery Edition HC,
Detective Comics #955,
Doom Patrol #6,
The Flash #21,
The Flash By Mark Waid Volume 2 TP,
Green Lanterns Volume 2 The Phantom Lantern TP,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #19,
The Hellblazer #9,
Justice League Of America #5,
Justice League Unwrapped By Jim Lee HC,
Justice League Volume 2 Outbreak TP,
Kamandi Challenge #4 (z 12),
Mother Panic #6z
Red Hood And The Outlaws Volume 1 Dark Trinity TP,
Suicide Squad #16,
Supergirl Being Super #3 (z 4),
Teen Titans #7,
Teen Titans Go #21,
Unfollow #18,
Wonder Woman #21,
Wonder Woman Who Is Wonder Woman TPB (New Edition),
Young Justice Volume 1 TP.

Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

5 komentarzy:

 1. Czy obecna seria Blue Beetle'a jak tak samo żenująca jak poprzednia z New 52? Jestem fanem postaci, ale przez New 52 straciłem zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale zdecydowanie w top 5 najsłabszych tytułów z Rebirth.

   Usuń
  2. Promują go w animacjach, a nie dają lepszych twórców do jego serii. Szkoda :/

   Usuń
 2. Czy planujecie w szczegółach opisać The Dark Matter i nadchodzącym Metal?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Newsujemy o tym na bieżąco. Na pewno będą wrażenia z "jedynek" z Dark Matter i poszczególnych części DK: Metal.(na blogu lub/i na fb).

   Usuń