niedziela, 2 kwietnia 2017

DARK NIGHTS: METAL - szczegóły bat-eventu Snydera i Capullo


2 kwietnia, podczas Fan Expo Dallas Special Event DC, podano pierwsze szczegóły na temat letniego bat-eventu, który odbije się echem w całym uniwersum DC. Za projekt odpowiadają Scott Snyder i Greg Capullo.

Tytuł eventu to DARK NIGHTS: METAL. Seria będzie miesięcznikiem liczącym 6 numerów. Premiera w sierpniu.


W całym runie Snydera i Capullo w BATMANIE pojawiały się wskazówki dotyczące tej wielkiej historii. Easter eggi były nawet na okładkach. Ale nie tylko tam, można je również znaleźć w innych komiksach, także tych z DC Rebirth.

Za prolog do wydarzenia posłużą dwa one-shoty DARK DAYS, pierwszy (THE FORGE, info) ukaże się w czerwcu, drugi (THE CASTING, szkic) w lipcu. To będzie rozgrzewka przed najbardziej szaloną bat-historią Snydera.

Batman odkrywa tajemnicę sięgającą początków ludzkości - pierwszą zagadkę w historii i niekoniecznie chce ją rozwiązać.

Akcja nie ogranicza się do Gotham, a całego DCU. Snyder wymienił między innymi planetę Oa i kilka miast.

Snyder czerpie elementy z całej bat-mitologii (m.in. z runu Granta Morrisona i Toma Kinga). Istotną rolę w historii pełni mitologia wielu postaci, np. Mr. Terrifica i - w dużej mierze - Hawkmana. Przeszłość Hawkmana i Nth metal są związane z fundamentami METAL. Potwierdzono, że postać powróci do życia (zginął niedawno w mini serii DEATH OF HAWKMAN). Wcześniejsze historie z Hawkmanem, obecne wydarzenia w życiu Supermana - to kolejne elementy bat-centrycznego eventu.

"DARK" w tytule odnosi się do kwestii naukowych - ciemna materia, ciemna energia.

Snyder obiecuje dinozaury, lasery i Batmana z toporami.

Obsada będzie naprawdę duża. Nie zabraknie Justice League i wielu innych herosów z bogatego panteonu DC. Wonder Woman i Green Lantern odegrają ważną rolę na początku eventu. Cyborg ma spory wątek. Powrócą tez dawno niewidziane postacie.

Seria przyniesie ze sobą dużo nowego. Przedstawi nowe postacie, nowe mity i nową naukę.
Historia pokaże wszystkie wybory, których bohater nie dokona oraz ścieżki, których nie obierze i otworzy światy uformowane z koszmarów.

Źródło


Damian "Damex" Maksymowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz