sobota, 1 kwietnia 2017

CBN: Comic Book News #139


Jak zwykle w sobotę dostarczamy Wam świeżą porcję doniesień z komiksowego świata DC. Wszystko co istotne zebraliśmy w jednym miejscu. Zapraszamy do lektury jednocześnie przestrzegając jak zwykle przed kilkoma spojlerami umieszczonymi w poniższym tekście.

*Scenarzystka Hope Larson wyjaśnia, że BATGIRL ANNUAL miał z jednej strony pokazać pierwsze spotkanie Batgirl oraz Supergirl w Rebirth, zaś z drugiej zainicjować historię z udziałem tej drugiej bohaterki, jaką ma w planach Steve Orlando. Akcja historii rozgrywa się krótko po powrocie Barbary z Azji do Burnside. Relacje pomiędzy obdarzoną supersiłą Dziewczyną ze Stali a wyposażoną w superintelekt Dziewczyną-Nietoperzem są jak pomiędzy dwiema siostrami. Jedna chce zaimponować drugiej, a misja wymaga równego wkładu każdej z nich.
Po zakończeniu historii z udziałem Ethana Cobblepota, Christina Wildgoose robi sobie małą przerwę, a rysunkami zajmie się Eleanor Carlini. Scenarzystka ma w planach kilka one-shotów, które mają stanowić przerywniki i zmienić ton poprzedzających je dłuższych arców.


*Amanda Conner oraz Jimmy Palmiotti w back-upie poświęconym rodzinie Jetsonów pokazuje po raz pierwszy origin robota o imieniu Rosie. Rosemary Jetson, czyli matka Goerge'a postanawia zakończyć swoje trwające 124 lata życie i przenieść świadomość do wnętrza maszyny. Judy, która bardzo emocjonalnie przeżywa decyzję babci próbuje odwieść ją od tej decyzji, ale staruszka chce zrobić krok naprzód. Niedługo po tym Rosemary pojawia się przed rodziną w nowej postaci, jako znany z kreskówek Robot Rosie.
Powstaje pytanie, czy w tym świecie w ogóle się umiera, czy też tyko zmienia się ludzkie ciało na inną "formę", w której się dalej funkcjonuje?

Seria ongoing z przygodami Jetsonów ma wystartować jeszcze w tym roku.


*DC Comics wycofało z zapowiedzi zeszyty od 7 do 9 serii DOOM PATROL ukazującej się w ramach imprintu Young Animal. Scenarzysta Gerard Way uspokoił fanów, że seria wbrew różnym doniesieniom wcale nie została zakończona, i że kolejne numery ukażą się w późniejszym czasie. DOOM PATROL #6 kończący pierwszy arc w ramach serii przesunięty został na 19 kwietnia.
Way zapewnił podczas panelu Young Animal na WonderConie, że zespołowi pracującemu nad serią zależy zawsze na dobrej jakości finalnego produktu. Dodał przy tym, że najłatwiejszy do napisania #6 ukaże się zgodnie z planem, zaś #7 zawita do sklepów w lipcu i narysuje go tak jak zapowiadano Mike Allred. Miesiąc wcześniej dostępne będzie natomiast wydanie zbiorcze (#1-6) składające się z bardzo wielu dodatków.

Na tym samym panelu zaprezentowano pierwsze strony z komiksu BUG!: THE ADVENTURES OF FORAGER tworzonej w całości przez rodzinę Allredów - zobacz. Premiera już w maju. W serii mają pojawić się oryginalny Blue Beetle, Yeti, a także wystąpią podróże poprzez różne wymiary. Ta ostatnia sprawa ma związek z planowanym na jesień tego roku crossoverem pomiędzy seriami z imprintu Youn Animal.
Dodatkowo poinformowano, że Mark Russell wspólnie z Benjamonem Dewey stworzą back-up do siódmego zeszytu CAVE CARSON HAS A CYBERNETIC EYE, który ukaże się w kwietniu. Historia nosi tytuł "The Wonderful World of Rocks".

Różne plansze i okładki pochodzące z komiksów, które tworzą imprint YA, a które zostały zaprezentowane podczas WonderConu znajdziecie tutaj.

*TITANS ANNUAL #1 skupia się na relacjach mentor-uczeń i pokazuje, że Tytani są lepszą drużyną, ze względu na łączącą ich przyjaźń.

Zeszyt jest bardzo ważny dla przyszłości serii. Złoczyńca z annuala - Key pracuje dla kogoś, kto mocno namiesza w życiu Tytanów.

Więcej:Kilka spojlerów z TITANS ANNUAL - sprawdź.

*Od lipca, seria DEATHSTROKE przejdzie w miesięczny tryb wydawniczy.

*Joelle Jones zaprojektuje nową linię kobiecych figurek dla DC. Statuetki bazowane na Harley Quinn, Batgirl, Supergirl oraz Merze ukażą się w przyszłym roku.

*Zmiany wśród twórców dwóch zeszytów:

- J.M. DeMatteis pomoże w napisaniu ósmego numeru serii BLUE BEETLE.

- Davide Fabbri oraz Jose Marzan jr, zilustrują THE HELLBLAZER #9  w zastępstwie Philipa Tana. Nową okładkę do tego numeru wykonał Declan Shalvey - zobacz.

*Jim Lee wykonał wspólnie ze Scottem Williamsem oraz Alexem Sinclairem okładkę do INJUSTICE 2 #1:
*Opis oraz kilka plansz z komiksu BATMAN TOM 8: WAGA SUPERCIĘŻKA - zobacz.

*Prawie 30 nowych okładek alternatywnych do najbliższych numerów różnych serii - zobacz.

*Spojlery z HAL JORDAN & GLC #17, czyli między innymi jak powrót Kyle'a Raynera do zielonych barw może pomóc w odrodzeniu Korpusu Nadziei - sprawdź.

*DC Comics oraz Tony Isabella osiągnęli porozumienie odnośnie wkładu tego drugiego przy tworzeniu postaci Black Lightninga. Isabella do tej pory twierdził, że samotnie stworzył tego bohatera, z kolei DC uważało, że zrobił to wspólnie z Trevorem Von Eedenem. Na mocy porozumienia ustalono, że od teraz oficjalny zapis będzie brzmiał: "Black Lightning created by Tony Isabella with Trevor Von Eeden".

*Przykładowe plansze z HARLEY QUINN #17, w którym to zeszycie pojawi się pierwsza część back-upu tworzonego przez Paula Dini - zobacz.

*24 marca zmarł artysta Oliver Nome. Przegrał on walkę ze złośliwym rakiem mózgu, którego zdiagnozowano pięć lat temu. Miał 38 lat. W swoim dorobku miał między innymi narysowanie takich komiksów, jak DEATHBLOW, FLASHPOINT: KID FLASH LOST, a także przyczynił się do stworzenia grafiki do gry DC UNIVERSE ONLINE.

*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w minioną środę.

*Na koniec nietypowa informacja. Peter David prosi swoich fanów o pomoc w zapłacie zaległego podatku. Kwota wraz z odsetkami wynosi 88 000$. Scenarzysta chciał dokonać zapłaty w latach 90-tych, ale wtedy rozwodził się z żoną, która zabrała pieniądze ze wspólnego konta. David liczy na to, że osoby lajkujące jego profil na fb oraz twitterze wesprą go symboliczną kwotą 10$.

*29 marca w USA ukazały się:

Adam Strange Future Quest Special #1,
Batgirl Annual #1,
Booster Gold The Flintstones Special #1,
Clean Room #17, $3.99
Dark Knight III The Master Race #8 (z 9),
Doom Patrol #1 (Director's Cut),
Doom Patrol Volume 3 TP,
Green Lantern Space Ghost Special #1,
Harley's Little Black Book #6,
Hellblazer Volume 1 The Poison Truth TP,
Justice League Of America #3,
Kamandi Challenge #3 (z 12),
Suicide Squad Banana Splits Special #1,
Supergirl By Peter David Volume 2 TP,
Teen Titans By Geoff Johns Volume 1 TP,
Titans Annual #1,
Unfollow #17,

Wonder Woman And The Justice League America Volume 1 TP.


Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz