sobota, 15 kwietnia 2017

CBN: Comic Book News #141


Wielkosobotni przegląd newsów z komiksowa zawiera wszystkie istotne newsy z minionego tygodnia. W najnowszej odsłonie między innymi: spojlery z najnowszych numerów serii ACTION COMICS oraz HAL JORDAN & GLS; zmiany twórców serii WONDER WOMAN; Tom Taylor ponownie w świecie INJUSTICE; ostatni arc w ramach serii GOTHAM ACADEMY: SECOND SEMESTER. To i kilka innych komiksowych informacji znajdziecie poniżej. Zapraszamy :)

*"The Ballad of Olive Silverlock" będzie ostatnią historią w GOTHAM ACADEMY: SECOND SEMESTER. Ostatni, 12 zeszyt serii ukaże się w sierpniu.Finałowa historia to zwieńczenie wątków zarówno z SECOND SEMESTER, jak i z pierwszej serii.

W momencie, gdy dowiadujemy się kim jest Amy (w GA: SS #7) i wrócimy do lektury poprzednich zeszytów, to wszystkie sceny z jej udziałem odbieramy zupełnie inaczej.

Kyle Mizoguchi odegra większą rolę w ostatniej historii.

Przyjaźń, zwłaszcza ta pomiędzy Olive i Maps będą bardzo eksponowane w finale serii.

Poznamy jeszcze więcej tajemnic z historii Gotham City i rodów, które mieszkają w nim od pokoleń.

Możemy oczekiwać występów kilku bat-postaci, w tym Damiana Wayne'a.

Brenden Fletcher, współscenarzysta serii powiedział, że zapewne będzie kiedyś więcej GOTHAM ACADEMY. Są zatem szanse na THIRD SEMESTER i miejmy nadzieję, że seria rzeczywiście będzie kontynuowana.


*Spoilery z ACTION COMICS #977:

Po konfrontacji z Mxyzptlkiem Superman wyczuwa, że coś w jego życiu jest nie tak, jak być powinno. Udaje się do Fortecy Samotności, gdzie przy pomocy kryształów zapoznaje się z historią Kryptonu oraz swoją własną, które w wyniku ostatnich wydarzeń uległy lekkim modyfikacjom.  


Jest to połączenie pięknej i radosnej wizji planety Krypton widzianej w Srebrnej Erze z pewnymi tylko elementami późniejszej wizji Johna Byrne'a, gdzie rodaków Kal-Ela przedstawiono jako chłodnych, pozbawionych ludzkich emocji, mających obsesję na punkcie rozwoju nauki oraz technologii. Odnośnie nowego originu Kal-Ela widać, że najbliżej mu do wersji zaprezentowanej przez Geoffa Johnsa na łamach SUPERMAN: SECRET ORIGIN.

Dan Jurgens nie pozostawił wątpliwości co do tego, że Kal-El urodził się na Kryptonie, gdyż jak wiadomo w niektórych wersjach jego ciało wykształciło się dopiero w drodze z Kryptonu na Ziemię. Dodatkowo w nowym originie pojawiły się klasyczne elementy, jak to, że Lana Lang była pierwszą osobą, która dowiedziała się o niezwykłych mocach Clarka, a Lex Luthor już od dziecka był jego rywalem.


W najnowszym numerze serii pojawia się tajemnicza postać, która pomaga i rekrutuje nowych oraz starych złoczyńców, aby zbudować zespół do walki przeciwko Człowiekowi ze Stali.  Zaniepokojony Superman słyszy w Fortecy głos kogoś jeszcze oprócz siebie oraz Kelexa, ale ten ostatni nie podziela jego obaw.

*Scenarzysta Dan Jurgens krótko na temat tego, co znajdziemy wewnątrz najnowszego numeru ACTION COMICS:
Jurgens podkreśla między innymi, że głos słyszany pod koniec w Fortecy Samotności należy do kogoś, wokół kogo pojawiło się ostatnio wiele znaków zapytania, i którego tożsamość czytelnicy próbują odgadnąć. Gdy czytelnicy dowiedzą się w końcu, kto to taki, pojawi się automatycznie jeszcze więcej pytań, niż do tej pory.

*8-częściowe "The War Of Jokes And Riddles" będzie trwać od BATMAN #25 do #32. #25 będzie miał większą ilość stron. #24 to podsumowanie dotychczasowego runu z niesamowitym cliffhangerem prowadzącym do  tej historii.

Deadshot vs. Deathstroke, Solomon Grundy vs. Killer Croc - te inne starcia zobaczymy w tej historii.
Historia dzieje się po wydarzeniach z ROKU ZEROWEGO. Joker i Riddler. Żaden z nich nie chce by odebrano mu przywilej zniszczenia Mrocznego Rycerza. Dochodzi do "wojny gangów", Gotham stoi na krawędzi zniszczenia, a Batman jest pośrodku tego wszystkiego/ Mimo osadzenia w przeszłości, zobaczymy jaki wpływ wywrze na przyszłość DCU.

Całość została podzielona na trzy akty: #25-#26, #28-#29, #31-#32. Narysuje je Mikel Janín. #27 i #30 narysuje ktoś inny i skupią się na jednym z bardziej kiepskich złoczyńców (możliwe, ze będzie to Kite-Man), w trakcie wojny Riddlera z Jokerem.

*Tom King udostępnił na tweeterze grafikę z Big Bardą i Misterem Miracle wraz z dopiskiem "Lato 2017" i cytatem z Thomasa Wolfe'a: "Is this not the true romantic feeling," reads the quote from Wolfe. "Not to escape life, but to prevent life from escaping you."

Czyżby dot. to projektu z New Gods, o którym napomknął Geoff Johns podczas WonderCon?

King wypuścił również grafikę z Orionem i cytatem autorstwa  Sylvi Plath:

"I need some older, wiser being to cry to. I talk to God, but the sky is empty, and Orion walks by and doesn't speak."
*Tom Taylor wraca do świata INJUSTICE. W nadchodzącej grze INJUSTICE 2 powróci Superman, zadebiutują również wcześniej nie pokazani w tym świecie Gorilla Grodd i Society of Villains, Suicide Squad, Brainiac, czy Supergirl.

Komiks INJUSTICE 2 - podobnie jak pierwsza seria - będzie prequelem do gry. Wersja cyfrowa wystartowała 11 kwietnia, od maja zadebiutuje w druku. Także tym razem, komiksowy prequel obejmie okres 5 lat przed wydarzeniami z gry. Akcja #1 dzieje się zaraz po wydarzeniach z pierwszej części gry. Rysunek Bruno Redondo, tusz Juan Albarran, kolor Rex Lokus.Nie ma odwrotu dla relacji pomiędzy Batmanem a Supermanem.

Harley dalej będzie świetną postacią.

Supergirl przybędzie w trakcie pierwszego arcu. Niejednokrotnie będziemy zaskoczeni jej wersją ze świata INJUSTICE i dokonanymi przez nią wyborami. Kuzynka Supermana ważnym elementem fabuły.

*Greg Rucka kończy swój run w WONDER WOMAN. Scenarzysta ogłosił, że czerwcowy #25 będzie ostatnim jego autorstwa. Na decyzję autora wpłynęły inne, niezależne projekty, w które jest zaangażowane oraz dwutygodniowa formuła serii WW.

#24 ma być epilogiem i zakończyć dotychczasowe wątki, z kolei #25 stworzy potencjał na historie dla nowych twórców.
Rysownik Liam Sharp również rozstaje się z serią po #25. Artysta zostaje jednak w DC i będzie pracował przy innym tytule.

Nowy zespół twórców WONDER WOMAN to scenarzystka Shea Fontana (DC SUPER HERO GIRLS) oraz artystka Mirka Andolfo (DC COMICS BOMBSHELLS). Ich debiut nastąpi w WW #26, który to zeszyt ukaże się 12 lipca. Na razie wiadomo, że Fontana napisze scenariusz do pięciu kolejnych numerów, zaś Andolfo zilustruje #26 i #27. Istnieje zatem podejrzenie, że obie panie stworzą jedynie fill-in arc (w którym zadebiutuje nowy złoczyńca), zaś po nim możemy spodziewać się kolejnej, dłuższej zmiany warty w ramach tej serii.

*W lipcu Deathstroke opowie się po stronie dobra. Jakby tego było mało, zbierze drużynę, w której znajdą się jego dzieci Jericho i Ravager. Prócz nich szeregi grupy zasilą Kid Flash, obecna Power Girl i Terra.
*Spekulacje związane z komiksem SUPERMAN #20, a zwłaszcza próba znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące mrocznych tajemnic, jakie skrywa Hamilton County oraz rodzina Cobbów - przeczytaj.

*Gerard Way jest zadowolony z pracy, jaką jego zespół wykonał w pierwszym roku istnienia imprintu Young Animal oraz olbrzymiego zaufania otrzymanego od Dana DiDio. Way woli utrzymać wysoki poziom w czterech miesięcznikach, nawet kosztem pewnych opóźnień wydawniczych, niż obniżyć poziom i wydawać na siłę inne ongoingi w ramach YA. W tym roku pojawi się kilka nowych mini serii. Way zaznaczył, że ma również inne zadania w DC Comics i nie jest wykluczone, że wkrótce zobaczymy jakiś jego komiks w ramach głównej linii DC.

Cały wywiad ze scenarzystą i jednocześnie opiekunem imprintu Young Animal znajdziecie tutaj.

*Spoiler z HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS #18!

Jedna z anomalii czasowych zostaje zlokalizowana na Mogo. Przed trójką Zielonych Latarników pojawia się dawno nie widziany w DCU Rip Hunter, który przed nastaniem New 52 pomagał Boosterowi Goldowi m.in. strzec porządku w strumieniu czasu. Tak naprawdę okazał się on przyszłym synem Michaela.
Zanim Rip traci przytomność informuje całą trójkę, że Korpus Zielonych Latarni został wymazany z przyszłości. Hal Jordan zauważa na palcu niespodziewanego przybysza zielony pierścień mocy.

Więcej na temat wydarzeń z tego zeszytu - sprawdź.

*Mike i Lee Allred pracują nad BATMAN '66 MEETS THE LEGION OF SUPER-HEROES (Dawid już nie może się doczekać). #1 w wersji cyfrowej ukaże się 14 czerwca. Więcej grafik - zobacz.

*Bryan Hitch wykonał szkic nowej okładki do komiksu ABSOLUTE THE AUTORITY VOL. 1 - zobacz.

*DC Comics zrezygnowało ostatecznie z wydawania darmowego magazynu z zapowiedziami o nazwie DIRECT CURRENTS. Ukazał się jedynie pierwszy numer, zaś drugi kilkukrotnie był przekładany.

*DC w swoich komiksach oddaje hołd zmarłemu Berniego Weightsonowi:
*Przykładowe plansze z komiksów, które ukazały się w tym tygodniu - zobacz.

*Kolejna porcja wariantowych okładek szykowanych na maj przez DC - zobacz.

*12 kwietnia w USA ukazały się:

Action Comics #977,
Aquaman Volume 2 Black Manta Rising HC,
Batgirl And The Birds Of Prey #9,
Batman '66 Meets The Man From U.N.C.L.E. TP,
Batman Knightfall Omnibus Volume 1 HC,
Batman Legacy Volume 1 TP,
Batman The Golden Age Omnibus Volume 3 HC,
Batman Volume 2 I Am Suicide TP,
Detective Comics #954,
Fables Deluxe Edition Volume 14 HC,
The Flash #20,
Gotham Academy Second Semester #8,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #18,
Justice League Of America #4,
Legionnaires Volume 1 TP,
New Super-Man #10,
Red Hood And The Outlaws #9,
Scooby Apocalypse #12,
Scooby-Doo Team-Up Volume 3 TP,
Suicide Squad #15,
Suicide Squad Secret Files TP,
Super Powers #6 (z 6),
Supergirl #8,
Titans #10,
Vigilante By Marv Wolfman Volume 1 TP,
Wonder Woman #20.


Dawid Scheibe i Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool.

2 komentarze:

  1. Nie jestem pewien czy było na Facebooku, ale tutaj nie ma więc się podzielę Trollingem z Supergirl 8. Miała być bójka z Emerald Empress, a skończyło się na ,,przekomarzaniu" pomiędzy nimi. Brak poszlak z związku z tajemnicą Saturn Girl :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ma nic na temat tego numeru w CBN, gdyż tak jak zauważyłeś nic ciekawego się w tym zeszycie nie wydarzyło. EE pojawiła się na początku i szybko zniknęła, a jej wątek wcale nie posunął się do przodu :(

      Usuń