sobota, 12 listopada 2016

CBN: Comic Book News #119


Przed Wami wyjątkowo pokaźna porcja newsów. Piszemy m.in. o nowej serii z Young Animal - MOTHER PANIC i o bat-komiksach. Nie zabrakło też linków do spoilerów z najnowszych zeszytów. Zapraszamy do lektury.

*Rysownik Denis Medri ujawnił okładki BATMAN: REBEL YELL. Miała to być 6-częściowa mini seria. Medri i scenarzysta Scott Lobdell wspólnie obmyślili projekt w 2015 roku. 


Kilka miesięcy temu złożyli pomysł na serię DC, nie dostali żadnej odpowiedzi. Okładki do #1 i #2, które spreparował artysta. 

*"Stary" Superman zajął miejsce swego poprzednika z New 52, a Lois Lane wróciła do Daily Planet, podszywając się pod zmarłą (w serii SUPERWOMAN) Lois z New 52.

W ACTION COMICS #967 rozpoczęła się historia "Men of Steel" z Lexem Luthorem i Supermanem w rolach głównych. Akcja przeniesie się poza Ziemię i będzie dotyczyć część i wydarzeń z "Darkseid War".


Luthor uważa się za najwłaściwszego obrońcę Metropolis, prawdziwego superczłowieka. Nie ufa temu Supermanowi, który jest dla niego niewiadomą, a Lex nie lubi sytuacji, gdy czegoś nie wie. Z kolei Superman znając wersję Luthora sprzed New 52 - kryminalistę, geniusza zbrodni, nie potrafi uwierzyć w dobre intencje tego Luthora. Teraz będą zmuszeni współpracować - o ile uda im się zawiesić wzajemną nieufność.

Godslayer chce zatrzymać Luthora przed staniem się tym, kim według niego będzie. Związane jest to z pobytem Lexa na Apokalips. 

Mr. Oz wkrótce znów się pojawi.

Więcej. Spoilery z najnowszego numeru.

*Tommy Lee Edwards, projektując strój bohaterki serii MOTHER PANIC, wzorował się na antagonistach z THE LION, THE WITCH AND THE WARDROBE, GATCHAMAN czy też siódmej części STAR WARS. Gerard Way wykonał wstępny szkic postaci, wokół której stworzono cały nowy świat. Początkowo miał to być projekt dotyczący Batmana, a finalnie wyszedł oryginalny twór, który idealnie nadał się do nowego imprintu. To Way zaproponował, aby tytułowa postać miała całkowicie biały strój.

Imię głównej bohaterki - Violet, nie przypadkowo kojarzy się z przemocą, która jest w tym komiksie obecna. Violet jest "produktem" pewnej elitarnej i zepsutej grupy społecznej. Dziewczyna z jednej strony zawdzięcza wszystko co osiągnęła swojemu otoczeniu, zaś z drugiej dąży do zniszczenia tego gniazda celebrytów.


Batman oraz Batwoman pojawiają się gościnnie w pierwszych zeszytach, ale tylko dlatego, że akcja dzieje się w Gotham, które to miast wygląda bardziej mrocznie niż w innych seriach DC.

W kolejnych zeszytach dowiemy się więcej na temat rodzinnej tragedii czy też przyczyn mieszkania z matką w apartamencie.

Edwards narysuje pierwszych kilka numerów, a później jego miejsce zajmą Shawn Crystal oraz JP Leon. Cała trójka będzie na zmianę ilustrować kolejne historie w ramach serii.


*20 faktów o Batmanie, których możecie nie znać:

*Spoilery z ALL-STAR BATMAN #4:

Scott Snyder i Declan Shalvey o znaczeniu koloru czarnego w "The Cursed Wheel", back-upie w ALL-STAR BATMAN - klik.

DC bardzo spodobał się pomysł Snydera na KGBeasta (sprawdźcie #4) i chcą, by złoczyńca powracał w serii.

Alfred to ulubiona bat-postać Snydera (oczywiście zaraz po Batmanie). Dlatego scenarzysta nigdy go nie uśmierci.

Więcej na temat Two-Face'a w kolejnych wywiadach: klik, klik.

*Wywiad z twórcami crossovera BATMAN/TMNT ADVENTURES.

*Keith Giffen był jedną z pierwszych osób, jakie Dan DiDio zaprosił do udziału w tworzeniu serii KAMANDI CHALLENGE. Jest to projekt, w którym każdy numer pisany jest przez inny duet twórców i kończy się cliffhangerem, pozostawionym do rozwiązania i kontynuacji kolejnemu zespołowi twórców. Giffen wspólnie z DiDio stworzą składający się z 12 stron prolog. Keith powróci w #8, gdzie rolę ilustratora pełnić będzie Steve Rude.


Obaj DiDio oraz Giffen są wielkimi fanami twórczości Jacka Kirby'ego, chętnie nawiązują do stworzonego przez niego świata, a kilka lat temu razem odświeżyli postać OMAC'a w ramach NEW 52.

Kamandi to postać, która ekscytuje wielu twórców i daje duże pole do popisu, gdyż przygody ostatniego chłopca na ziemi nie są osadzone w żadnym kontinuum, żyją własnym życiem. Każdy chce podjąć wyzwanie, stworzyć własną opowieść z udziałem Kamandi i jednocześnie zostawić pewną zagadkę dla twórców kolejnego zeszytu.

Wywiad z Keithem Giffenem na temat tego projektu.

*O serii DEATHSTROKE:

*30 listopada ukaże się wspominany już przez nas jakiś czas temu specjalny one-shot zatytułowany NEW TALENTS SHOWCASE #1. Będzie to zbiór krótkich historii stworzonych przez pierwszych uczestników specjalnego kursu, jaki DC Comics zorganizowało dla początkujących scenarzystów i rysowników komiksów. Podobne warsztaty będą odbywać się każdego roku.


Opiekunami oraz nauczycielami młodych talentów byli Scott Snyder, Jim Lee, Klaus Janson oraz Andy Kubert. W TYM miejscu możecie zobaczyć pierwsze strony z każdej historii, jakie napisali w ramach kursu absolwenci z grupy Scotta Snydera. Więcej.

 *Dwóch naprawdę dużych złoczyńców łączy siły przeciwko Latarnikom w HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS #8 - spoilery - klik.
*Spoilery z SUPERWOMAN #4 - klik.

*Spoilery z DETECTIVE COMICS #944 - klik.

*Szykują się duże zmiany na Ziemi-2. SPOILERY!

Na kartach EARTH 2: SOCIETY #18 pojawił się Commander Steel w klasycznej wersji z lat 80. Prawdopodobnie zmiany mają dotyczyć powrotu postaci z JSA sprzed New 52. Więcej.

*Zmiany wśród twórców kilku zeszytów - klik, klik.

*Opóźnienia wydawnicze kilu zeszytów - klik.

*SHERIFF OF BABYLON powróci z nową serią w 2017 roku:

*Grudniowe okładki DC (dużo variantów).

*Alternatywne okładki z grudniowych zeszytów z Young Animal.

*Przykładowe plansze z listopadowych komiksów z Egmontu.

*Przykładowe plansze z amerykańskich komiksów

*9 listopada w USA ukazały się:

Action Comics #967,
All-Star Batman #4,
Batgirl And The Birds Of Prey #4,
Clean Room #13,
DC Comics Dark Horse Comics Justice League Volume 1 TP,
Deathstroke #6,
Detective Comics #944,
Doom Patrol #3,
Earth 2 Society #18,
The Flash #10,
Gotham Academy Second Semester #3,
Green Lantern Corps Edge Of Oblivion TP,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #8,
Lost Boys #2 (z 6),
Mother Panic #1,
New Super-Man #5,
Red Hood And The Outlaws #4,
Scooby Apocalypse #7,
Space Ghost TP (New Edition),
Sugar And Spike Metahuman Investigations TP,
Supergirl #3,
Superwoman #4,
Wonder Woman #10.

Źródło: CBR, Bleeding Cool, Newsarama

Damian i Dawid

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz